Mõnusaks nädalavahetuseks saartel

Allikas: Foto: Alina Birjuk

Mõnusaks nädalavahetuseks saartel

Turismiettevõtjate ja -arendajatena teeme iga päev kõik, et külaline jääks kauemaks. Nüüd on hea võimalus sedasama külalisena kogeda ning kasutada võimalust mõnusat saareelu pikendada, kui retk on kord juba ette võetud.

Et oleks lihtsam saartega kas esimest või saja esimest korda tutvuda, oleme kokku pannud väikese ülevaate neist elamustest, mida just septembri lõpus tulles on parim kogeda.

Saaremaale tuleb viimasel ajal uusi kohti nagu seeni pärast vihma. Seetõttu kutsume sind avastama eriti kenasid uusi paikasid.

Võib-olla on veel käimata Abrukal ja Vilsandi, kus on hea teha päevamatkasid. Abrukale pakuvad lustlikke sõite näiteks ajalooline kaljas Hoppet ja jahtlaev Sophia, aga saarele pääseb ka liinialusega.

Vilsandile saab tellida retke mootorpaadiga, mille pardale mahub kuni kümme inimest. Väikesaartele pääsemine sõltub sügisel aga ennekõike ilmast, mistõttu ole valmis oma reisiplaane kohandama ja muid Saare maakonna looduskauneid paiku avastama. Just sügis on parim aeg ka linnuvaatluseks.

Ära unusta ka kuulsat Muhu leiba ja imelist käsitööd Liiva keskusest kaasa haarata.

Kui posttuuridele ei mahu või tuleb lihtsalt soov Hiiumaale minna, siis reedel, 22. septembril toimub Kärdlas keskkonnapäev koos Valdur Mikitaga. Sel korral on päeva teemaks mets. Hommikul toimuvad töötoad ja üritused noortele ning keskpäevast alates programm, kus üheks esinejaks Valdur Mikita, kes räägib eestlaste suhtest metsaga. Lisaks saab vaadata metsateemalist maali- ja fotonäitust Kärdla kultuurimaja sammassaalis ning õhtul minnakse koos RMK giidiga metsa.

Kirsiks tordil on laupäeval, 23. septembril toimuv Hiiumaa suur saunapäev ja pööriöö tulepidu ehk päev täis töötube, kohvikuid, elamusi ja muidugi sauna! Uksed avab 15 saunakohta üle Hiiumaa nii maal kui veel. Saab osa saunasöökidest ja -jookidest, sõita retrovillisega küla vahel, mekkida kohalikku õlut, teha suitsuliha, lasta end hellitada saunarituaalidel ja näojoogal. Õuemängud ja lõkkesaiad meelitavad pere pisemaid. Saunatamine toimub eelbroneeringu alusel. Lavakohti jagub umbes 200 saunatajale. Pööriöö tulepidu toimub Kärdlas Rannapaargu juures, kus tuleb esmaettekandele muusikaline saunateos ning toimub rituaalne saunavihtade põletamine.