Mida põnevat pakkus WRC Rally Estonia 2022 lisaks rallile?

Allikas: Jaanus Ree

21. juuli 2022

Hiljuti lõppenud WRC Rally Estonia möödus taas väga menukalt. 

Turismiarenduskeskuse direktor Liina Maria Lepik andis intervjuu TV3 "Seitsmestele uudistele" – vaata uudislõiku

Visit Estonia sündmuste projektijuht ja ka ise suur rallifänn Silver Kiho räägib tausta ja ajalugu: 

"Lõpliku statistika kokkuvõtmiseks läheb veel aega, kuid esialgsetel andmetel oli pealtvaatajaid kohapeal u 20 000. Kohapealsed pealtvaatajad pole aga sugugi ainus põhjus, miks Visit Estonia selle suurepärase rahvusvahelise üritusega tihedat koostööd teeb. Teleauditooriumit võiks hinnata 800 miljonile vaatajale ning see on ülimalt kaalukas publik.

WRC Rally Estonia etapp on praegu kindlasti kõige suurema kõlapinnaga rahvusvaheline üritus, mis Eestis toimub – seda nii kohale tulevale spordituristile kui ka välismaalasest spordihuvilisele teleka taga.

Kui Eesti sai esimese korraldusõiguse aastal 2020, siis see saadi kolmeks aastaks ja olime kõige ''noorem'' etapp kogu sarjas. Kuna Soomes toimuv WRC-etapp on teede poolest küllaltki sarnane (kiired ja trampliinirohked kruusateed), siis kutsuti meid esialgu Soome soojendusetapiks. Ent kõva töö on nii korraldaja kui ka partnerite poolt ära tehtud ning Rally Estonia on ennast juba tugevalt rallimaailma kaardile joonistanud. Soome soojendusetapi staatus on pühitud.

Sellisesse sarja, kus on ees väga ajaloolised ja erilised rallid ees (Monte Carlo juba alates aastast 1911 ja Safari Rally Kenya aastast 1953) on uue tulijana kanda kinnitada küllaltki raske. Kui aga meie suurepärane rallirahvas on kord juba sellega hakkama saanud, siis tahame enda poolt hoogu juurde anda – lisades rallile meie erilised traditsioonid, et seeläbi publiku südamele veelgi lähemale jõuda.

Uurides eri riikide praktikaid, oleme ka teerajajad, teiste etappide korraldajad pole seni out-of-box turunduslahendustega välja tulnud."

Mida tegi Visit Estonia WRC Rally Estonial '22?

Põhiaktsioonid – vaata videot

  • Üllatasime publikut ja näitasime, et Eesti sport ei maga ka teistel rinnetel. Anett ja Kaia on tugevalt tõstnud ka Eesti tennise maailmakaardile ning hakkaja alaliit võitles sügiseks välja WTA250 turniiri korraldusõiguse. Kuidas oleks parem kahte erineva ala tippsündmusi siduda ja tutvustada? Ralli korraldustiim, tennise alaliit ja Visit Estonia otsustasid selle peale ehitada service parki lähedale ERM'i katusele tenniseväljaku kus Anett saaks pidada showmängu Pierre-Louis Loubet'i (M-Sport Ford WRC tiimi sõitja) vastu ning vastupidi – panime Aneti soojenduskatse üheks läbimiseks Martin Järveoja tööpostile.
  • Kuna Eesti on ainuke riik, kus sõidetakse meistrivõistluste sarja ka veoautode ralli arvestuses, siis valmistasime ette väljakutse ka WRC tiimijuhtidele. Nemad said üksteisega mõõtu võtta enne WRC Rally Estonia esimest kiiruskatset veoautode roolis. Väljakutse võitis eelduslikult Toyota tehasetiimi boss Jari-Matti Latvala (olnud WRC sarja sõitja pikalt varem). Kõik nautisid aktsiooni väga ning naeratusi pärast sõitu oli neil raske suult pühkida.

Lisategevused – vaata videot

  • Ahhaa teaduskeskuse külastus ja puldiautode modifitseerimine Aigar Vaigu poolt kokku pandud ülesande täitmiseks
  • Discgolf ja Tehvandi K90 hüppemägi, Eesti DG tipud Keiti Tätte ja Albert Tamm harjutamas viskeid Kalle Rovanpära, Oliver Solbergi ja Adrien Fourmaux'ga
  • Visit Estonia maskotid (karud nimega Otto) laste ja pealtvaatajate meelt lahutamas