Kutsume soomlasi Eestisse nii äri- kui ka puhkusereisile

Allikas: Visit Estonia

21. aprill 2022

Läinud nädalal korraldas Visit Estonia koostöös Eesti Konverentsibürooga tutvustusreisi tõeliselt arvukale ja mitmekesisele grupile, kellest sõltuvad soomlaste ärireisid. „Kui tavaliselt on FAM-rühmas kümmekond reisikorraldajat, siis seekord mõõtis Tallinna tänavaid tervelt 34 professionaali,“ ütles Visit Estonia äriturismi projektijuht Liisa Eller. Reis oli äärmiselt töise suunitlusega, vastavalt lähinaabrite korporatiivreeglitele kõigest ühepäevane, et saada ülevaade Tallinnast, mis asub nii lähedal ja pakub soomlastele värsket nurka seminaride, konverentside, galade ja firmaürituste korraldamiseks.

Põhjanaabritele oli elamus tulla üle kahe takistusterohke aasta taas Eestisse ja uurida, mis on muutunud. Proto, Fotografiska, L’Embitu, renoveeritud Tallink City Hotel ja Nordic Hotel Forum oli meie külalistele täiesti uus kogemus. Programmi kuulus ka soomlaste seas aastakümneid armastatud Viru külastus. 80% osalejatest andis Tallinnale äriürituste korraldamispaigana väga hea, 20% hea hinnangu. Naabrid tunduvad nii mugavalt lähedal ja seetõttu ei osata sageli üllatust oodatagi. Näiteks kirjutas üks osaleja: „Minulla on todella vanhanaikainen mielikuva Tallinnan laivoista, vaikka olen vasta 30+, joten olen iloinen että sain kutsun ja lähdin matkalle, koska käsitykseni Tallinnasta muuttui täysin! Oli todella antoisaa nähdä Tallinnaa eri puolilta. Ilahduin myös Tallink City Hotellin innovatiivisista palveluratkaisuista.“

Hiljuti ilmus ka Visit Estonia poolt põhjalik Eesti-tutvustus vahelehena Soome kõige prestiižikama väljaande Helsingin Sanomat vahel. 175 000-lise tiraažiga Eestisse reisimise teemaline vaheleht sihtis eeskätt Lõuna-Soome reisijaid, kuid veebis on info leitav üle kogu Soome Ilta-Sanomate lehel. „Kaks aastat on pikk aeg ning mitte ühtki teemat pole liigne meie lähinaabritele meelde tuletada: ostlemist meie linnades, perepuhkust, kultuurielamusi, Eestis ringiliikumist, suurepäraseid maitseid,“ ütles lehe kokkupanemist vedanud turunduse projektijuht Orvika Reilend.

Need B2B ja B2C tegevused toetavad äsjast pressiüritust Helsingis, kus Eesti ja Soome kutsusid ministrite tasemel üles kiirelt reisikontakte elustama, nüüd kus piirangud on kadunud. Lihavõttenädalavahetus oli juba tõeliselt paljulubav, kui põhjanaabrite keelt oli kuulda kõikjal Tallinnas ja hotellid olid välja müüdud.

Ka teistele lähiturgudele oleme seadnud fookuse: lähiajal on samasugused vahelehed ilmumas ka Rootsi, Läti ja Leedu reisihuvilistele.