Kiirendi ja toetus Tallinna ettevõtetele kestliku turismi arendamiseks

Allikas: Renee Altrov

14. september 2021

Avatud on kandideerimine ELi turismiprogrammi Tourban kiirendisse. Kiirendi eesmärk on muuta turismiettevõtete ärimudelid ressursitõhusamaks ja jätkusuutlikumaks ning tuua sinna senisest enam ringmajanduse põhimõtete järgimist. Kiirendisse on seekord oodatud Tallinna turismiettevõtete avaldused ja osalema valitakse kandideerijatest kaheksa. Kiirendi pluss on võrgustumine valdkonna ekspertidega, mitmekesine rahvusvahelise koostöö kogemus ning lisaks rahaline toetus.

Kiirendi on suunatud:

* Hotellidele jm majutusasutustele
* Kämpingute ja telkimisplatside pidajatele
* Reisibüroodele ja reisikorraldajatele

Kvalifitseerumiseks peab ettevõte andma tööd vähem kui 250 inimesele ja selle aastakäive ei tohi ületada 50 miljonit eurot ja/või aastane bilansimaht 43 miljonit eurot. 

Lisaks Eesti ettevõtetele osalevad kiirendis Horvaatia, Ungari, Taani, Hollandi, Hispaania ja Saksamaa ettevõtted.

Alates jaanuarist 2022 on võimalus kohtuda valdkonna ekspertidega, kellelt õppida ja kellega kogemusi vahetada kogu kiirendiprogrammi vältel. Kiirendiga liitunud ettevõtteid oodatakse teenuste disaini laborisse Barcelonas. Teemagruppidesse jagatud ettevõtted töötavad välja lahendusi igapäevaste tegevustega seotud jätkusuutlikkuse probleemidele. Programm sisaldab ka nn Investor Pitchi, mis korraldatakse Kopenhaagenis, ja projekti võrgustumisüritust Dubrovnikus.

Lisaks on igale osalevale ettevõttele ette nähtud toetust kuni 10 000 eurot ilma omaosaluseta ehk rahastusmääraga 100%.

Loe kiirendi kohta lähemalt ning kandideeri, tähtaeg 20. oktoober 2021.