Eesti külg mainekas kõrgkultuuri kanalis Bachtrack

Allikas: Mait Jüriado

8. september 2022

Eelmisel aastal liitus Eesti Visit Estonia ja Kultuuriministeeriumi koostöös Bachtrackiga, kõige autoriteetsema veebikanaliga klassikalise muusika ja tantsu maailmas, kust kultuurihuvilised reisijad inspiratsiooni ammutavad.

Enne kriisi külastas kultuurisündmusi ligikaudu viiendik väliskülastajatest ehk suurusjärgus 400 000 inimest aastas. Koostöö maineka kanaliga loob eeldused, et kultuurihuvilised leiaksid neid huvitava info kiiremini ja kompaktsemalt. Piltlikult öeldes: kui rahvusvaheline publik armub mõnda Eesti muusikafestivali, saame hulga tänulikke korduvkülastajaid, kes jäävad Eestisse pikemalt ja leiavad muudki avastamisväärset.

Kuhu on praeguseks jõutud, iseloomustab kultuuripuhkuse teemajuht Lily Allas:

„Tänaseks on Eesti pesa Bachtrackis korralikult välja arendatud: kalender tulevate sündmustega, intervjuud ja artiklid Eesti muusika teemal, videomaterjal, arvustused, ülevaade kontserdipaikadest. Aasta jooksul on veebisait reklaaminud üle saja Eesti sündmuse. Palju lugejahuvi on toonud artiklid, millest üks rääkis vägevatest naisloojatest Eesti kaasaegses muusikas ning teine meie maale väga iseloomulikest erilistest kontserdipaikadest. See on pannud Eesti peale mõtlema kümneid tuhandeid kõrgkultuuri huvilisi. Tänavu juulis toimus ka Bachtracki ajakirjaniku pressireis Pärnu Muusikafestivalile, mille tulemusena ilmus neli põhjalikku ja emotsionaalset kontserdiülevaadet.”

Bachtrackis on pidevalt sirvitav info enam kui 2000 sündmuse kohta üle maailma. Sündmustele lisanduvad intervjuud, ülevaated ja arvustused. Kuus tehakse veebisaidile ligikaudu 300 000 külastust, peamiselt UKst, USAst, Saksamaalt ja Norrast. Kanalil on ka 30 000 lugejaga uudiskiri, Facebook ja Twitter.

Vaata Bachtracki Eesti-külge

Pärnu pressireisi tulemusel sündinud kajastused: