Avaneb rahvusvaheliste konverentside korraldamise taotlusvoor

Allikas: Egert Kamenik

28. aprill 2023

EASi ja Kredexi ühendasutus avab 5. mail taotlusvooru rahvusvaheliste konverentside toetamiseks, toetuse kogueelarve on 225 000 eurot. Riiklikku tuge saavad suurima mõjuga rahvusvahelised konverentsid, kokku jagub igal aastal vahendeid 7–8 konverentsi toetamiseks.

„Toetame äri- ja teaduskonverentse, mis toovad siia maksujõulisi külastajaid ning kujundavad rahvusvaheliselt Eesti mainet tipptasemel erialasündmuste korraldamise paigana," ütles ühendasutuse turismijuht Rainer Aavik. „Konverentside välisdelegaat toob uuringute järgi Eestisse ligi 900 eurot, mis on kolm korda rohkem puhkuseturisti kulutatud keskmisest. Samuti mõjutab konverentsil saadud esmamulje külastajat edaspidi veel puhkusereisile naasma ning võtma kaasa ka sõpru ja peret," lisas Aavik.

Aastatel 2015–2023 on ühendasutus Euroopa Liidu struktuurivahenditest toetanud kokku 109 konverentsi toimumist kogumahus 2,7 mln eurot. Eestile tulu on toetatud rahvusvahelised konverentsid toonud kokku ligikaudu 20 miljonit eurot.

Algava taotlusvooru tingimuste järgi peab toetuse saamiseks Tallinnas toimuvale konverentsile saabuma vähemalt 120 välisosalejat, mujal Eestis vähemalt 60. Lävendid on erinevad, et tekitada motivatsiooni korraldada rahvusvaheliselt mainekaid konverentse ka väljaspool pealinna ja tuua väliskülastajaid Eesti erinevatesse piirkondadesse.

Euroopa Liidu struktuurivahenditest kaasrahastatud toetuse puhul on eelduseks, et turundust tehakse vähemalt kahel välisturul, kus pakutakse infot ka Eesti turismivõimaluste kohta. Konverentsiprogramm peab hõlmama vähemalt kaht päeva ning järgima kestliku sündmuse korraldamise põhimõtteid. Samuti peab toetuse saamiseks olema tegu eri- või huvialase tippsündmusega, konverentsiks ei loeta koolitusi, õppereise, võistlusi, messe, töökoosolekuid või näitusi.

Üks konverents saab toetust taotleda 15 000 kuni 30 000 eurot ning see on mõeldud välisturundus- ja korralduskuludeks. Toetuse määr on 70 protsenti, millele lisandub taotleja omafinantseering. Taotlus tuleb esitada vähemalt 4 kuud enne konverentsi toimumist. Taotluste esitamise tähtaeg on 16. juuni.

Täpsem info ja toetuse infopäevale registreerumine ühendasutuse veebis.