Tallinna kui pealinna müügiargumendid ja parimad kohad

Allikas: Maret Põldveer-Turay, Tallinna Strateegiakeskuse ettevõtlusteenistuse turismiosakond

Aina enam leiavad väliskülastajad tee pealinnast Tallinnast väljapoole, ent sageli on Tallinn nende Eesti-reisi esimene või viimane sihtkoht. Teisalt reisivadki linnapuhkuse veetjad ja ärireisijad peamiselt just Tallinnasse. Seetõttu on kasulik teada, mis on linna peamised müügiargumendid ning mida sa võiksid selle külastajatele soovitada.

Tallinna turundussõnumid

Tallinn on parim sihtkoht nii linnakülastajale kui ka ärireisijale. Loe, kuidas seda infot pealinna tutvustamisel hästi edasi anda, st millised on Tallinna peamised müügiargumendid.

  • UNESCO maailmapärandi nimekirja kuuluv vanalinn on seniajani Tallinna linna tukslev ja soe süda. Sisehoovidesse peidetud kohvikud, tipptasemel restoranid, omanäolised kaasaegse kunsti galeriid ja põnevad muuseumid, aastaringselt toimuvad sündmused teevad vanalinnast koha, mis pole mitte ainult imetlemiseks, vaid ka avastamiseks. Vana linn, kust leiad alati midagi uut.
  • Linnaelu kontrastid. Tallinn pole suurlinn, aga siia mahub palju. Meeldejäävaid elamusi võivad pakkuda nii väikesed pop-up näitused kui mitmekümne tuhande pealise laulukooriga ühes laulmine. Tallinna asumid on eripalgelised – ühest linnajaost teise jalutades tundub, nagu satuksid uude linna. Keskaegse vanalinna kõrval asuvad puumajadega agulist välja kasvanud Kalamaja ja endistest tööstuspiirkondadest disaini- ja kultuurikeskusteks ümber ehitatud Telliskivi, Noblessneri ja Rotermanni kvartalid. Tsaariaegse barokklossiga Kadriorg lummab oma lopsaka pargi ja kunstimuuseumitega. Sealt vaid jalutuskäigu kaugusele jääv Lasnamägi on aga ehe näide nõukogudeaegsest elamuarhitektuurist. Mereäärsed Pirita ja Rocca al Mare ning vaikne aedlinn Nõmme meelitavad oma rohealadega aktiivselt aega veetma.
  • Roheline linn. Tallinn on looduslähedane, rahuliku rütmi ja puhta õhuga linn. Linnamelule pakuvad vaheldust pargid, rabad, promenaadid ja rannad – neljandiku Tallinna pindalast moodustavad rohealad. Linna tuntuim park asub Kadriorus, kust leiad nii barokse lossipargi kui salapärase Jaapani stiilis aia. Põnevaid parke võid avastada aga pea igast Tallinna asumist. Linna piiridesse jäävas Pääsküla rabas matkates naudi põhjamaise looduse mitmekesisust. Tallinn on ka üks väheseid pealinnu, kus asub Natura 2000 võrgustikku kuuluv linnuvaatlusala.
  • Värsked maitsed. Tallinna elav ja arenev restorani- ning kohvikukultuur pulbitseb uutest ideedest ja põnevatest maitsetest. Linna tipprestoranides tegutsevad noored ja ambitsioonikad kokad, kes on omandanud kogemusi maailma parimates köökides ja kujundavad nüüd kohaliku kokakunsti uut nägu. Olulised märksõnad on puhas hooajaline tooraine ning mõjud Skandinaavia, Saksa ja Vene köögist. Samas leiad siit suurepäraseid näiteid kogu maailma rahvusköökidest.
  • Rohkem aega elamustele. Tallinn on parajalt väike, et saaksid oma järgmisse sihtkohta jalutada, ja parajalt suur, et alati midagi uut avastada. Kõik olulisemad muuseumid, vaatamisväärsused ja hotellid on üksteisest jalutuskäigu kaugusel ning reisisadam asub kohe vanalinna külje all. Kui päris kõikjale jala ei jõua, siis aitab mugav ühistransport. Ka kõige kaugemad vaatamisväärsused jäävad linnasüdamest vaid paarikümne sõiduminuti kaugusele. Tallinn Cardiga sõidad ühistranspordis tasuta.
  • Ideede kohtumispaik. Tallinn on ideaalne linn konverentside ja ürituste korraldamiseks, alustades juba linna külalislahkest lennujaamast, kust jõuad kesklinna loetud minutitega. Rikka ajalooga linn pakub unikaalseid ja üllatavaid võimalusi ürituste korraldamiseks, maailma ühe arenenuma digiriigina on e-lahendused ja innovatsioon osa meie DNAst.

Tallinna piirkonnad

Tallinna piirkonnad on eripalgelised: keskaegse vanalinna kõrval asuvad puumajadega agulist välja kasvanud boheemlaslik Kalamaja, endisest tööstuspiirkonnast disaini- ja kultuurikeskuseks ümber ehitatud Rotermanni kvartal ning modernne kesklinn. Lühikese trammisõidu kaugusel asuv tsaariaegse barokklossiga Kadriorg lummab oma lopsaka pargi ja kunstimuuseumitega. Mereäärsed Pirita ja Rocca al Mare meelitavad oma rohealadega aktiivselt aega veetma. Eri piirkondadesse saab kesklinnast lihtsalt jala või mugava ühistranspordiga. Tallinn pole suurlinn, aga siia mahub palju.

Kuhu Tallinnas minna ja mida teha?

Tallinn oma kompaktsuses pakub põnevaid muuseume ja turismiatraktsioone, aktiivset tegevust väikestele ja suurtele, häid maitseelamusi, kauneid linnavaateid ning ajaloolisele hansalinnale kohaselt ka põnevaid lugusid-legende. Loe need artiklid läbi, et oskaksid ka ise pealinna oma külastajatele tutvustada.

Praktiline info Tallinnast

Siin toodud linkidelt leiad lisainfot Tallinnast kui turismisihtkohast, TallinnCardi kasutamise võimalustest, samuti linna olulisimatest kultuuri- ja spordisündmustest ja nii giidi tellimisest kui ise Tallinna giidiks saamisest.