Green Key koolitussari turismiettevõtetele

Allikas: Günther Küttis

Alanud on ökomärgise Green Key esimene taotlusvoor, mis kestab 2022. aasta maist novembrini. Selle aja jooksul on turismiettevõtetel võimalik osaleda Stockholmi Keskkonnainstituudi (SEI) Tallinna keskuse ekspertide korraldatavatel koolitustel ning muuta enda turismiettevõtte tegevus kestlikuks. Esimest korda saavad märgist taotleda ka restoranid.

Taotlusvooru info ja registreerimine

Taotlusvooru jooksul toimub viis temaatilist seminari, millega tutvustatakse osalejatele Green Key kriteeriume, keskkonnahoiu ja kestliku turismi põhimõtteid ja mõjutajaid ning keskkonnahoiu hindamist ja edendamist. Koolituste järel on osalejatel kõik vajalikud teadmised Green Key kriteeriumide rakendamiseks turismiettevõttes, taotluse edukaks esitamiseks ja Green Key märgise väljateenimiseks.

Seminarid toimuvad maikuust oktoobrini ning igaüks neist keskendub kitsamale teemavaldkonnale, alates keskkonnajuhtimise üldistest põhimõtetest ning lõpetades jäätmekäitluse ja toitlustusega.

Seminaridel osalemine on tasuta.

Seminaride ajad ja käsitletavad teemad on järgmised:

Kõik seminarid toimuvad hübriidvormis ehk osaleda saab nii kohapeal Park Inn by Radisson Central hotellis (Narva mnt 7c, Tallinn) kui veebikeskkonnas Teams. Veebis osalemise link saadetakse päev enne seminari.

Seminarid koosnevad:
• teoreetilisest osast ehk loengust, kus tutvustatakse vastava teema Green Key kriteeriume ja taustateadmisi, koos näpunäidetega kriteeriumitele vastamiseks.
• praktilisest osast, et kinnistada teoreetilisi teadmisi ja arendada praktilisi oskusi.

Seminaridel jagatakse osalejatele ka kodutööd, mis aitavad otseselt kaasa Green Key märgise taotlemisele. Soovi korral nõustatakse osalejaid ka seminaride vahel ja järel. Seminaride sari on üles ehitatud selliselt, et seminaride lõppedes on ettevõtted valmis märgist taotlema.

Kuigi seminaridel osalemine pole Green Key taotlemiseks kohustuslik, annavad need tervikliku ülevaate, kuidas juhtida oma ettevõtet jätkusuutlikult. Koolituste järel on osalejatel kõik vajalikud teadmised Green Key kriteeriumide rakendamiseks turismiettevõttes ja Green Key märgise edukaks taotlemiseks.

Green Key märgist saavad taotleda majutusettevõtted, laagriplatsid ja kämpingud, atraktsoonid (nt muuseumid, külastuskeskused, teemapargid), konverentsikeskused ja tänavu esimest korda ka toitlustusasutused.

Green Key lisateave märgise kohta ja taotluse esitamine Puhka Eestis Green Key lehel. Taotluse esitamine on turismiettevõtetele kuni aastani 2024 tasuta. 

Seminare korraldavad Stockholmi Keskkonnainstituudi Tallinna Keskuse eksperdid Evelin Piirsalu, Harri Moora ja Kadi Väli, kuid kaasatud on ka erinevad teemaeksperdid.

Green Key märgisega seotud tegevusi koordineerib Eestis EASi ja KredExi ühendasutus koostöös Stockholmi Keskkonnainstituudi Tallinna keskusega. Programmi kaasrahastab Euroopa Regionaalarengu Fond.

Seminaride järelvaatamine

Green Key V teemaseminar (söök ja jook) 05.10.22 - vaata järele siit:


Green Key IV teemaseminar (energia) 31.08.22 - vaata järele siit:


Green Key III teemaseminar (jäätmed) 04.08.22 - vaata järele siit:

Green Key II teemaseminar (vesi, pesemine ja puhastamine) 16.06.22 - vaata järele siit:


Green Key I teemaseminar (keskkonnajuhtimine, personal, külastajad) 26.05.22 - vaata järele siit: 

 

Seminaride esitlused ja materjalid