Uued ärimudelid

Allikas: Konstantin Sedev

Ärimudelite arendamise teemalised veebiseminarid ja koolitused on inspiratsiooniks turismisektori ettevõtjatele ja organisatsioonidele, kes plaanivad oma ärimudelit uuendada. Siit leiad ärimudeli teemal toimunud koolituste ja seminaride esitlused ja videod.

Kuidas kohaneda muutuvas keskkonnas ja muutuseid juhtida?

16.11.2021 toimunud inspiratsiooniseminaril rääkis psühhoterapeut Endel Hango muutuste juhtimise protsessist; ärimudeli muutuste konsultant Jeroen Bosman tegi ülevaate äriarendustest covid-aegses turismis; Hestia Hotel Group tegevjuht Kaisa Mailend rääkis ärimudeli muutusest Hestia hotelligrupi näitel ja OÜ Veinimõisnik turundusjuht Gregor Alaküla tutvustas ärimudeli muutust Veinivilla virtuaaldegustatsioonide näitel.

Veebiseminar "Kriis kui võimalus"

20.05.2021 toimunud veebiseminaril jagasid praktikud ja eksperdid ideid ja soovitusi, kuidas suurendada klientide usaldust oma teenuse vastu ning näha vastutustundlikuks teenusepakkumiseks tehtavaid pingutusi ka hea turundusvõimalusena? Richard Raid, Hele Lõhmus, Piret Bristol, Mart Kukk, Hede Kerstin Luik jt.

Ärimudelite olemus ja arendusvõimalused

Seminar keskendus ärimudeli metoodika tutvustamisele, jagati viiteid põhjalikumaks iseseisvaks tutvumiseks Business Model Canvas´e ehk ärimudeli lõuendiga. 12.05.2020 toimunud seminari viis läbi Indrek Maripuu (Loovusait - ajurünnakustuudio).

Uued tehnoloogiad turismiettevõtja ärimudelites

Uutest kasulikest tehnoloogiatest rääkis 21.05.2020 toimunud veebiseminaril tehnoloogiliste teemade kolumnist Henrik Roonemaa.

Turismiettevõtete kasu digitaliseerimisest

13.11.2020 toimunud veebiseminaril rääkis ITLi juhatuse liige Juhan Pukk, kuidas digitaliseerimise kaudu luua kasu turismivaldkonnas tegutsevatele ettevõtetele. - Millest alustada digitaliseerimisel? - Kuidas kaardistada oma äriprotsessid? - Kuidas leida oma vajadustele vastav tehniline lahendus? - Praktiline kogemus Hektor Konteinerhotell näitel, Killu Maidla. - Guestjoy praktiline kogemus, Annika Ülem Seminari korraldasid Eesti Infotehnoloogia ja Telekommunikatsiooni Liit (ITL) ja Visit Estonia.

Äri- ja konverentsikliendile teenuste arendamine ja turundamine

Veebiseminar ettevõtjatele, kes varem pole ärisegmendile teenuseid pakkunud ning kes soovib oma ärimudelit äri- ja konverentsikliendile sobivate teenustega mitmekesistada. 10.06.2020 toimunud seminaril jagasid oma kogemusi ja näiteid EASi turismiarenduskeskuse äriturismi projektijuht Liisa Eller, MTÜ Eesti Konverentsibüroo tegevjuht Kadri Karu ja turundusjuht Riine Tiigi.

Hinnastamine ja finantsanalüüs turismiettevõtja ärimudelis

Veebiseminar on inspiratsiooniks ettevõtjatele ja organisatsioonidele, kes on huvitatud hinnastamise ning finantsanalüüsi olemusest ärimudeli arendamisel. 25.05.2020 toimunud seminari viis läbi Kristo Krumm, Tallinna Ülikooli Ühiskonnateaduste Instituudi ettevõtluse lektor. Modereeris Indrek Maripuu.

Soome turg - võimalused ja ootused kriisi järel

Seminar keskendus Soome sihtturu ülevaatele, koroonakriisi mõjudele ning võimalustele oma ärimudelit Eesti põhilist turismiturgu silmas pidades uuendada. 14.05.2020 toimunud seminari viisid läbi aastatepikkuse mitmekülgse Soome-kogemusega Visit Estonia kliendisuhete juht Malle Kolnes ja Soome turu kommunikatsioonijuht Timo Raussi.

Arengud olulistel sihtturgudel

Seminar Covid-aegsetest arengutest Eesti turismile olulistel turgudel (Venemaa, Rootsi, Norra, Saksamaa, UK). Välismaiste reisikorraldajate peamised ootused, piirangud ja prognoosid turgude taastumisel, ühised B2B ja B2B tegevused sihtkohtade ja ettevõtjatega. 28.05.2020 toimunud seminaril rääkisid turismiarenduskeskuse turgude juhid.