public.homepage.logo
Visit EstoniaAllikas: Mariann Liimal

Parimad merevaatega restoranid Eestis

Kui saad lisaks heale toidule nautida restoranis ka hingematvat vaadet, on külastus märksa elamusterohkem.

Panime kirja Eesti parimad restoranid, kust avaneb ilus vaade veekogule. Alustame Ida-Eestist ja teeme koos tiiru peale. Mõnusat suuvesistamist kõigile!

Hõrgutised Kirde-Eestis

2017. aastal avati Liimala rannas Purtse jahisadama lähedal restoran Tulivee, mille terrassilt ja suurtest akendest avaneb imeline vaade merele. Tulivee toidud on valmistatud kohalikust ja hooajalisest toorainest, nendes saavad kokku kohalik kalastamise traditsioon ja slaavipärasus.

Tulivee hoone katus on arhitektuuriliselt väga omapärane – nimelt on see ehitatud merelaineliseks. On teada, et kunagi toimus Liimala rannast Soome salakaubavedu – nüüd on seal teemakohane muuseum, kus saab üksikasjalikult aimu, mismoodi see vedu ikkagi toimus.

Restoranist Mereresto avaneb vaade Toila rannale. Seal saab nautida Vahemere toite, mis on valmistatud sealt lähedalt püütud kalast ja kohalikust toorainest.

Narva-Jõesuu poole minnes leiab aga restorani Romantic Garden, kust avaneb vaade ümbruskonnale ja päikeseloojangule. Menüüs on nii kohalikke roogasid kui ka Skandinaavia ja Ida-Euroopa veidi eksootilisemaid toite. Sealkandis on ka restoran Meretare. Nagu nimigi ütleb, on garanteeritud imeline vaade Soome lahele, lisaks hea Euroopa köök.

Gastronoomia põhjarannikul

Harjumaal ja Tallinnas on samuti mitmeid mereandidele ja -vaatele keskendunud söögikohti.

Restoranis NOA avaneb suurepärane vaade Tallinna siluetile. Nende suurepärased toidud on tuntud üle riigi, kuid heale maitsele lisaks teevad nad tublisti tööd selle nimel, et toit näeks ka suurepärane välja. Samuti leiab sealt Tallinna ainukese mereandidega akvaariumi. Ka nende kokteilibaar kuulub vaieldamatult Eesti paremike hulka. NOA Chef's Hall (Peakoka Pool) tunnustati kolmandat aastat järjest ühe MICHELINI tähe vääriliseks.

Restorani 180 ° by Matthias Diether pälvis hiljuti 2 MICHELINI tärni. See asub ajaloolises Noblessneri sadamas ning pakub suurepärast vaadet merele, avatud kööki ja elegantset õhkkonda. Siit saab tellida 4- või 6-käigulisi menüüsid. Restoran ei ole kiirsööjatele, seal tuleb võtta aega nautimiseks.

Valkla Rand on mugavalt ja avaralt sisustatud Skandinaavia stiilis rannarestoran ning sellel on suveterrass, kust avaneb imeline vaade merele. Menüü sisaldab roogasid, mis on valmistatud värskest ja kohalikust toorainest, samuti koduseid küpsetisi.

Kaberneemes asub uus restoran Kabe Beach, mille menüüst leiab nii mereande, liha kui ka taimseid toite ja igaüks neist on väärt proovimist. Kohe Kaberneeme sadama kai ääres asuvate laudade taga saab nautida nii kaunist merevaadet Kolga lahele kui ka ilusaid paate. Suvel asub restorani taga privaatne rannaala, kus saab rentida rannatoole ja nautida kokteile!

Tallinnas ja selle ümbruses on muidugi veel mitmeid häid ilusa vaatega kohti. Tooks esile veel restorani Sardiinid, Tuljak, Lore Bistroo Noblessneris, Wicca Laulasmaal ja kohvik Pakri Parun.

 

Restoranihitid Haapsalus

Haapsalus on viimastel aastatel toimunud söögikohtade kiire kasv. Ainuüksi sel põhjusel tuleb linna külastamiseks võtta lausa paar päeva!

Dirhami Kalakohvik on mõeldud mereandide austajatele, sest menüü keskendub kohalikule kalale. Pole viga, et kohvik on peateest natuke kõrvale jäänud, sõit sinna on seda väärt, sest see asub otse rannas, vaatega Osmussaarele ja kaunile päikeseloojangule.

Restoran Grand Holm Marina asub samanimelises sadamas ja on Haapsalu üks parimaid restorane. Menüü sisaldab alati maitsvat kala piirkondlikest saakidest. Restorani barista Paap Pihelgas on üks parimaid Eestis. Ta valmistab omatehtud toorainetest kokteile ja serveerib parimat kohvi! Avatud ainult septembrini.

Haapsalu Kuursaalis asub suverestoran (avatud 1. septembrini), mis on Eestis tõeliselt ainulaadne. Restoran on säilinud algsel kujul 19. sajandist. Menüüs leidub igaühele midagi, alates maitsvatest küpsetistest kuni mereandideni ja lõpetades kohalike roogadega.

Kohvik Wiigi pakub laias valikus roogasid, alates eelroogadest kuni magustoitudeni. Kohviku hubane terrass kutsub teid pikutama ja lõõgastuma ning sealt avaneb vaade merele.

 

Merevaatega restoranid saartel

Saaremaa

Väike, hubane ja suurepärane restoran Hafen asub Kuressaare linnasadamas. Imeline vaade merele mõjub rahustavalt ja täiendab suurepäraselt maitsvaid roogasid. Kuressaare kaunima merevaatega WOW kohvik Elamuskeskuses pakub peale maitsva kõhutäie ka tõeliselt inspireerivat miljööd.

Saaremaal on ka restoran Särg, mis on keskendunud Põhjamaade köögile. Selle asukoht Nasva jõe ääres võimaldab külastajatel nautida kaluriküla atmosfääri.

Kaunis merevaade, jahid kai ääres ja maitsvad kalaroad - kõik need iseloomustavad Roomassaare sadama kohvikut. Kohviku akendest avaneb imeline merevaade ning terrassilt saab lehvitada lahkuvatele Abruka ja Ruhnu laevadele.

Muhu

Suverestoran Pädaste Jahtklubi pakub maitsvat lõunasööki meeldivas õhkkonnas. Siin avaneb kaunis vaade mõisahoonele ja merele. Avatud kuni 15. septembrini.

Hiiumaa

Põhjarannikul asub Ungru resto. Otsest merevaadet seal küll pole, kuid üldiselt on tegemist rahuliku rannikuäärse söögikohaga, mis on saanud äramainimist Põhjamaade restoranigiidis White Guide. Traditsioonilisi saareroogasid esitatakse siin kaasaegses versioonis – ja muidugi on need valmistatud saare värskest toorainest.

Teine White Guide restoranigiidi poolt tunnustatud Hiiumaal restoran on Kalana ÄÄR – menüüst leiab vahemerelisi maitseid ning kõhu saavad täis ka veganid. Suvel on koht avatud iga päev.

Orjaku sadamas asub iiUMekk, kus lisaks heale toidule ootab hubane koiku külalistemajas, puuküttega ja sadam purjetajatele. Kärdla jahisadamas on hubase atmosfääriga šampanjabaar ja resto KORK. Seal on lai valik erinevaid šampanjasid ning vahuveine. Suvel annab imelise vaatega improviseeritud terrass maja taga võimaluse nautida päikeseloojangut. Lastele on mängunurk ning õues purjekas, milles põnev turnida ning kaptenit mängida.

Lisaks eelnevale võiks Hiiumaalt tuua välja veel Roograhu sadama restoranija Sõru kõrtsi.

Pärnus mereäärest puudu ei tule

Suvepeallinnas Pärnus on ilmselt Eesti üks parimaid randasid. Ja just seetõttu on seal ka mitmeid ilusaid mereäärseid söögikohti, mis suurveekogu lähedust väga hästi ära kasutavad.

Restorani Raimond köök on inspireeritud Põhjala selgetest maitsetest, see asub Pärnu ajaloolises suplushoones rannas ja pakub oma külalistele söögi kõrvale killukest kohalikku ajalugu.

Tervise Paradiisi teisel korrusel asub À la carte-restoran Purpur, mille peakokk on toidu ja veini sobitamisel arvestatud väiksemaidki detaile ning peenemaidki nüansse. Ilus merevaade on boonuseks.

Lisaks rannale võib meeletut naudingut pakkuda mereäärne männimets oma puhta aluspinna ja imehea lõhnaga. Just sellises kohas asub restoran Eagle, kus on hingematvalt ilus vaade merele ja golfiväljakule ja mekkida saab Euroopa köögi päikeselisi maitseid.

Ka voolava jõe vaatamine on meditatiivne tegevust. Seetõttu soovitame ka Pärnu Jahtklubi restorani, kus saab söögi kõrvale kuulata head muusikat ja kogeda ehtsat Pärnu atmosfääri.

Pärnust allapoole sõites jääb aga mere äärde hotell Lepanina, mille restoran Julie on samuti oma vaate eest kiidusõnu saanud.

Olemegi Eestile ringi peale saanud. Nüüd on sinu kord see teekond ette võtta. Mõnusat reisi ja head isu!

 

Soovitame

Avasta Eesti

Kasuta interaktiivset kaarti

Eesti kaart