Võimalik vaid Eestis!

Allikas: Lembit Michelson

Võimalik vaid Eestis!

Eestist leiab palju kordumatuid ja ägedaid paiku, vaid Eestile ja eestlastele iseloomulikke ettevõtmisi ning tegevusi, mis on omased vaid meile. Tähelepanuväärivaid traditsioone, ainulaadseid nähtusi, omapärast meelelahutust, mida mujalt maailmast ei leia. Millised on need unikaalsed ning unustamatud asjad, mida saab teha vaid Eestis ja ei kusagil mujal?

Samovaritee tseremoonia küünlakeerutuse ja kuradi kiusatusega

Tartu maakond, Kolkja alevik

Kas tead, mis seos on kirsal ja samovaril või mis on antikristuse masin? Mida kutsutakse kuradi kiusatuseks või mida tuli karta, kui samovar vilistama hakkas? Sellest kõigest ja veel üht-teist vanasuliste eluolust Peipsi-äärsetes ridakülades kuuled samovaritee tseremoonial kui rüüpad mõnusasti teed, keedusuhkur põses, ning hammustad peale sibulapirukat. Hinnas: -samovaritee, Peipsi keedusuhkur, sibulapirukas -mesilasvahast küünla tegemise õpituba -teetseremoonia läbiviija- jutuvestja, kes räägib samovariga seotud pärimuslugusid ning vanausuliste elust-olust käsitööesemete ja mustrisümboolika kaudu  

Loe edasi

Rallisõit LaitseRallyPargis

Harju maakond, Hingu küla

LaitseRallyPark on autoalane teemapark, kõigest 30 minutit autosõitu Tallinna kesklinnast.  Tunne end tõelise rallipiloodina... Proovi võidusõitu kõige ehedamal moel meie 2,3 km pikkusel asfalt- ja kruusakattega paarisrajal. Võimalik on sõita BMW, Lada ralliauto või oma autoga - vali endale meelepärane ja rada on Sinu! Väiksematele seltskondadele korraldame võidusõite 2 ralliautot korraga rajal, suuremad grupid saavad sõita rallisprindi formaadis, kus on kuni 5 autot rajal. Palume sõidud eelnevalt broneerida.

Loe edasi

Proovisukeldumised Rummu karjääris veealuse vangla varemetes

Harju maakond, Rummu alevik

Rummu karjäärijärv oma kristallselge vee ning mitmekesise järvepõhjaga on olnud sukeldujate meelispaigaks pikka aega. Järve põhjas asub omamoodi veealune muuseum, mis pakub võimsaid elamusi. Veepõhjas on mitmed hooned ja garaažid, mis kuulusid varasemalt vanglale ja kaevanduse territooriumile ning ka erinevaid kaevandamiseks kasutatud masinad- seadmed. Näha saab ka veealust metsa ja kaljusid. Sukelduma sõidame mugava mootorparvega. Proovisukeldumisel käiakse vee all täies sukeldumisvarustuses koos kogenud instruktoriga ning tutvutakse muretult erinevate vaatamisväärsuste ja veealuse maailmaga.

Loe edasi
Siin on turvaline

Saunaskäik Mooska traditsioonilises Vana-Võromaa suitsusaunas

Võru maakond, Haanja küla

Vana-Võromaa suitsusaunakombestik on leidnud väärika koha UNESCO vaimse kultuuripärandi esindusnimekirjas. Mooska Suitsusaunatalus saab sedasama Eesti esivanemate pärandit omal nahal proovida. Puhtaks saab ihu ja hing! Igati kombekohane juhendatud saunaskäik kestab vähemalt 3 tundi. Mooska talu suitsusaun on mõnus 8-le saunalisele. Tummist puupõlemise lõhna täiendab saunas suitsutatud liha, kaseviha ja saunamee järelhõng. Saun asub tiigi ääres, kus talvel karastad end jääaugus. Hea teada: Kütmiskorra hind sisaldab saunalina, vihtu, saunamett ja taimeteed. 

Loe edasi

Seikle Vabaks kiikinguga kiigud taevasse

Pärnu maakond, Pärnu linn

Kui arvad, et kiikumine on käkitegu, siis arva uuesti! Sul läheb vaja piisavas koguses head võhma ja mõõdukat füüsilist jõudu, sest mida pikemad on kiigu aisad, seda raskem on kiikuda! Just kiiking annab sulle võimaluse tõusta taeva ja maa piirimaile, seista silmitsi oma hirmudega ning lõpuks need hirmud võita! Kiiking sobib suurepäraselt firma suvepäevadele ja suuremate ürituste sisustuseks, kuna sellega kaasneb 99% hea tuju ning meeldiv seltskond. Samuti on põnev pealt vaadata kaaslaste pingutusi ning neile kaasa elada! NB! Hind sisaldab kiige renti kuni 4h. Hinnale lisandub transpordikulu!

Loe edasi

Safari ja räätsamatk Kakerdaja rabas

Harju maakond, Kiruvere küla

Matk, kuhu tasub tulla 4 korda aastas! Tule sügisel rappa pohlade ja värviliste lehtede keskele, talvel paksule lumele hõljuma. Kevadel tärkab loodus, vulisevad veed, laulavad linnud, suvel võlub raba soojade ujumislaugastega. Erakordse elamusena viime teid rappa Zil safariautos! Koguneme Paunküla Heaolukeskuses, paigutume safariautodesse ning alustame teed Kakerdaja rabasse. Teel peatume Kautla memoriaali juures, kinnitame jalga räätsad ja matkame ca 4 km rabas. Peale matka sööme kosutava eine. Matk toimub grupile alates 15 inimest.

Loe edasi

Seenepaberi valmistamise töötuba Lahemaal

Lääne-Viru maakond, Oandu küla

Kui sa tahad teada kuidas puuseentest paberit saab, tule Oandule Lahemaa rahvusparki. Siin tutvustab Helle Väärsi sulle seente salapärast maailma. Saad teada kuidas seenest valmib paber ning milleks seda kasutada. Kevad-suvisel perioodil toimub tegevus Oandul, aastaringselt aga Sagadi mõisas. Töötoa osalemise tasu eelneval kokkuleppel. Oodatud on grupid alates 10. liikmest. Hea teada: saad osaleda ka seentega lõnga värvimise töötoas.

Loe edasi
Viimati muudetud: 29.05.2019

Teema: Kultuur ja Ajalugu, Aktiivne puhkus, Loodus