Võimalik vaid Eestis!

Allikas: Lembit Michelson

Võimalik vaid Eestis!

Eestis on palju kordumatuid ja ägedaid paiku, ettevõtmisi ning tegevusi, mis on omased vaid meile. Millised on need asjad, mida saab teha vaid Eestis ja ei kusagil mujal?

Eestlaste leiutatud kiiking

Pärnu maakond, Pärnu

Kiiking on vahva spordiala, mis on eestlaste leiutatud. Kiiking algab siis, kui jalad on kõrgemal kui pea- kuni sinnamaani on tegemist kiikumisega. Kiikuda saab iga kiigega, aga kui tahad proovida tõelist kiikingut, siis tuleb sul tulla proovima kiikingu kiike. See on spetsiaalselt selleks spordialaks mõeldud kiik, mis paneb sind igat pidi proovile, sest mida pikemad on kiigu aisad, seda raskem on kiikuda! Ootame sind üksi või koos sõpradega! Tule ja pane ennast proovile ja vaata kas saad kiikinguga üle võlli! Suuremate seltskondade puhul küsi eraldi pakkumist!

Loe edasi

Nõukaaegsete sõidukite rent

Harju maakond, Hingu küla

Kas mäletad, kuidas sõideti siis...? LaitseRallyPark`ist leiad ühe eksklusiivseima vanaautode kollektsiooni, mille kõik liikmed on sõidukorras. Autosid rendime välja koos juhiga pulmasõitudeks ja teemapidudeks. Vanu NL-aegseid autosid saab rentida ka isiklikuks otstarbeks, kui tekib soov pisut nostalgitseda ja Eestimaale ise tiir peale teha!Ühtlasi on võimalik eelneval kokkuleppel tulla LaitseRallyParki kogu kollektsiooni kohapeale uudistama! Palume sõidud eelnevalt broneerida.

Loe edasi

Samovaritee tseremoonia küünlakeerutuse ja kuradi kiusatusega

Tartu maakond, Kolkja alevik

Kas tead, mis seos on kirsal ja samovaril või mis on antikristuse masin? Mida kutsutakse kuradi kiusatuseks või mida tuli karta, kui samovar vilistama hakkas? Sellest kõigest ja veel üht-teist vanasuliste eluolust Peipsi-äärsetes ridakülades kuuled samovaritee tseremoonial kui rüüpad mõnusasti teed, keedusuhkur põses, ning hammustad peale sibulapirukat. Hinnas: -samovaritee, Peipsi keedusuhkur, sibulapirukas -mesilasvahast küünla tegemise õpituba -teetseremoonia läbiviija- jutuvestja, kes räägib samovariga seotud pärimuslugusid ning vanausuliste elust-olust käsitööesemete ja mustrisümboolika kaudu

Loe edasi

XXVII laulu- ja XX tantsupidu „Minu arm“

Üle Eesti

04.07.2019 - 07.07.2019

Laulu- ja tantsupidude traditsioon on kantud UNESCO vaimse pärandi nimekirja. Peeter Perens, laulupeo peadirigent: "Eesti laulupidu on sündinud armastusest oma maa ja keele vastu, läbi selle sai maarahvast eesti rahvas ja maast Eesti riik. Pühitsedes laulupidu pühitseme oma emakeelt ja isamaad, et pärandada need oma lastele ja kesta igavesti." Vaike Rajaste tantsupeo pealavastaja: "2019. aasta pidu lubab kõigil tunda, et vabal maal oma rada käia on meie suur võimalus ja ka suur vastutus nende ees, kes on käinud enne meid, aga veelgi enam nende ees, kes praegu oma esimesi samme astuvad  

Loe edasi

Saunaskäik Mooska traditsioonilises Vana-Võromaa suitsusaunas

Võru maakond, Haanja küla

Vana-Võromaa suitsusaunakombestik on leidnud väärika koha UNESCO vaimse kultuuripärandi esindusnimekirjas. Mooska talus saab sedasama Eesti esivanemate pärandit omal nahal proovida. Puhtaks saab ihu ja hing! Igati kombekohane saunaskäik kestab vähemalt 3 tundi. Mooska talu suitsusaun on mõnus 8-le saunalisele. Tummist puupõlemislõhna täiendab saunas suitsutatud liha, kaseviha ja saunamee järelhõng. Saun asub tiigi ääres, kus isegi talvel võid end jääaugus karastada. Hea teada: Kütmiskorra hind sisaldab vihtu, saunamett ja taimeteed. 

Loe edasi

Läbi mere jalgsi Vilsandile

Saare maakond, Kihelkonna alevik

Läbi mere kahlates ületame laiud. Vilsandile jõudes viib kastiauto rühma sööma. Edasi sõidame tuletorni juurde, kust avaneb vaade Vaikadele - siit algas 1910.a kogu Baltikumi looduskaitse. Saarel tutvute Vilsandi looduse eripäraga ja kuulete lugusid saarerahva elust. Vilsandilt on sirgunud palju kuulsaid laevaehitajaid ja meremehi. Tagasi Saaremaale sõidame paadiga. Sobilik on sportlik riietus (suvel päevitusriided) ja kinnine jalanõu. Kaasa paki ka vahetusriided ja -jalanõud. Matkale on omistatud EHE kvaliteedimärgis.   

Loe edasi

Off-Road safari ümber Aidu karjääri

Ida-Viru maakond, Kohtla-Nõmme alev

Soovid adrenaliinirohket elamust? Siis sea sammud Ida-Virumaa poole! Sind ootab sõit maasturitega ümber Aidu vett täis valgunud põlevkivikarjääri. Maasturitega külastame mitmeid huvitavaid kohti nagu Sipelgamägi, sõudekanal, vanad settebasseinid, veega täitunud tranšeed, kivihiis, karjääri vingeim vaade, jõe läbimine ja palju muud. Giid jõuab kindlasti rääkida nii põlevkivi kui ka keskkonna teemadel. See on päev täis põnevat maastikku ja samas ka tõsine off-road elamus! Kellele kõrvalistumisest ei piisa, saab ise roolis olla.  Rühma suurus suvel 2-15 ja talvel 2-10 inimest.

Loe edasi

Ööbimine puu otsas

Saare maakond, Soela küla

Kolm romantilist puumaja ootavad Sind väikese romantilise sadama lähedal Saaremaal. Puitmajad asuvad metsas ja umbes 5 meetri kõrgusel, kuhu pääseb kergesti treppi mööda. Tõelised loodusearmastajad tunnevad end siin mugavalt elades keset loodust ja nautides seda.  Puidust majas on kaks maalähedast ning käsitsi valmistatud voodit ja hubane istumisnurk. Majades puudub teler. Maja kõrval on tüüpiline eesti suveköök pliidi, grilli, nõude, külmkapi ja kõige muu vajalikuga. Olemas on dušš sooja ja külma veega.

Loe edasi

Seebikarbi ralli Narvas

Ida-Viru maakond, Narva

01.06.2019 - 01.06.2019

Ralli mäest alla omavalmistatud mootorita autodel! Kutsume kõiki, kellele meeldib tehnika, konstrueerimine, sport, hea tuju, uued sõbrad ja meeldejäävad peod, võtma osa sellest üritusest. Osa võtma oodatakse pere-, sõbra-, autokodade-, tehniliste klubide meeskondi üle kogu Eesti. Selleks on teil vaja luua omaenda sõiduk, mis oleks võimeline nii finišisse jõudma kui ka üllatama ja rõõmustama publiku oma originaalsuse poolest. Kas sina juba ehitad oma autot?

Loe edasi

Varnja saunafEST

Tartu maakond, Varnja alevik

20.08.2019 - 20.08.2019

Peipsi kaldal asuva Varnja küla saunad ootavad sel päeval saunafESTi raames lisaks kohalikele inimestele ka külalisi! Tule ja avasta erinevat tüüpi saunu ning kutsuvat Peipsi järve. Igal saunafESTil on kaasatud Mesi tare kodumaja saunad ja mõned kohalikud elanikud oma saunaga külatänava ääres. Kutsume ka mobiilsete saunade omanikke kaasa lööma ning oma saunasid laiema avalikkusega tutvustama.

Loe edasi

Tagurpidi Maja

Tartu maakond, Tartu linn

Mida teha Tartus perega, lastega, sõpradega, külaliste või kolleegidega? Tahad uusi elamusi ja häid fotosid? Oled jõudnud õigesse kohta! Tagurpidi Maja on põnev ja peadpööritav elamus, kus on see kõik võimalik. Tagurpidi Majas on mööbel, külmkapp ja kõik muu, mis tavaliselt põrandal paiknevad, hoopis laes. Tegelikult on nad ju põrandal, aga lagi on põrandaks, või oled hoopis Sina tagurpidi? Maja on ka veidi kaldus, mis paneb proovile meie tasakaalumeele. Kõik see tekitab segadust, on naljakas ja ajab naerma. :) Külastuse aeg on umbes 30 minutit, saad ägeda elamuse ja lahedad fotod!  

Loe edasi

Rendi endale saar

Saare maakond, Võiküla

Viirelaiu Majakavahi puhkekompleks sobib ideaalselt nii äriotstarbeliseks kui eraviisiliseks kasutamiseks. Majakavahi majas on 2 kahest, 3 neljast tuba ja 2 maksimaalselt kuu inimese tuba oma wc-dussiruumiga, veranda, elutuba, köök koos gaasi- ja puupliidi ja muu vajaliku sisustusega. Olemas on pesemisvõimalused ja tualett Saunamajas naudi puuküttega sauna koos mullivanni ja kaminatoaga. Seminarimaja pakub võimalusi firmaürituste, suvepäevade/laagrite kontsertide, sünnipäevade või pulmade pidamiseks. Kokku mahub meile kuni 90in üritusi pidama suvel ja talvel kuni 30in üritusi Merevaade 360 kraadi

Loe edasi

Elu sügavaim elamus

Ida-Viru maakond, Kohtla-Nõmme alev

Tahad tõelisest kaevurielust maigu suhu saada? Siis ei jää muud üle, kui kummikud jalga, puhvaika selga ja lamp kätte. Just maa all näed, kuuled, maitsed ja tunned seda, mida mehedki, kes mitukümmend aastat igapäevaselt maa all rasket tööd tegid. Nüüd avatud ka Rikastusvabrik, mis näitab Sulle põlevkivi teekonda maa peal, räägib energia tekkimisest ja sellest, mis tulevikus energia valdkonnas juhtuma hakkab. Lapsi ootab kaevandusmuuseumis põnev Mutimaa. Hea teada: piletimüük maa alla lõppeb 2 h enne muuseumi sulgemist, rikastusvabrikusse 1 h enne sulgemist.

Loe edasi
Viimati muudetud: 13.05.2019

Teema: Kultuur ja Ajalugu, Aktiivne puhkus, Loodus

Soovitame