Võimalik vaid Eestis!

Allikas: Lembit Michelson

Võimalik vaid Eestis!

Eestist leiab palju kordumatuid ja ägedaid paiku, vaid Eestile ja eestlastele iseloomulikke ettevõtmisi ning tegevusi, mis on omased vaid meile. Tähelepanuväärivaid traditsioone, ainulaadseid nähtusi, omapärast meelelahutust, mida mujalt maailmast ei leia. Millised on need unikaalsed ning unustamatud asjad, mida saab teha vaid Eestis ja ei kusagil mujal?

Saunaskäik Mooska traditsioonilises Vana-Võromaa suitsusaunas

Vana-Võromaa suitsusaunakombestik on leidnud väärika koha UNESCO vaimse kultuuripärandi esindusnimekirjas. Mooska Suitsusaunatalus saab sedasama Eesti esivanemate pärandit kogeda juhendatud saunakäigul, mis kestab umbes 3 tundi. Mooska talu suitsusaun on mõnus 8-le saunalisele. Tummist puupõlemise lõhna täiendab saunas suitsutatud liha, kaseviha ja saunamee järelhõng. Saun asub tiigi ääres, kus talvel karastad end jääaugus. Hea teada: Kütmiskorra hind sisaldab juhendamist saunas käigu vältel, saunalina, vihtu, saunamett ja taimeteed. Puhtaks saab ihu ja hing!

Loe edasi

Seikle Vabaks kiikinguga kiigud taevasse

Kui arvad, et kiikumine on käkitegu, siis arva uuesti! Sul läheb vaja piisavas koguses head võhma ja mõõdukat füüsilist jõudu, sest mida pikemad on kiigu aisad, seda raskem on kiikuda! Just kiiking annab sulle võimaluse tõusta taeva ja maa piirimaile, seista silmitsi oma hirmudega ning lõpuks need hirmud võita! Kiiking sobib suurepäraselt firma suvepäevadele ja suuremate ürituste sisustuseks, kuna sellega kaasneb 99% hea tuju ning meeldiv seltskond. Samuti on põnev pealt vaadata kaaslaste pingutusi ning neile kaasa elada! NB! Hind sisaldab kiige renti kuni 4h. Hinnale lisandub transpordikulu!

Loe edasi

Rallisõit LaitseRallyPargis

LaitseRallyPark on autoalane teemapark, kõigest 30 minutit autosõitu Tallinna kesklinnast.  Tunne end tõelise rallipiloodina... Proovi võidusõitu kõige ehedamal moel meie 2,3 km pikkusel asfalt- ja kruusakattega paarisrajal. Võimalik on sõita BMW, Lada ralliauto või oma autoga - vali endale meelepärane ja rada on Sinu! Väiksematele seltskondadele korraldame võidusõite 2 ralliautot korraga rajal, suuremad grupid saavad sõita rallisprindi formaadis, kus on kuni 5 autot rajal. Palume sõidud eelnevalt broneerida.

Loe edasi

Proovisukeldumised Rummu karjääris veealuse vangla varemetes

Rummu karjäärijärv oma kristallselge vee ning mitmekesise järvepõhjaga on olnud sukeldujate meelispaigaks pikka aega. Järve põhjas asub omamoodi veealune muuseum, mis pakub võimsaid elamusi. Veepõhjas on mitmed hooned ja garaažid, mis kuulusid varasemalt vanglale ja kaevanduse territooriumile ning ka erinevaid kaevandamiseks kasutatud masinad-seadmed. Näha saab ka veealust metsa ja kaljusid. Sukelduma sõidame mugava mootorparvega. Proovisukeldumisel käiakse vee all täies sukeldumisvarustuses koos kogenud instruktoriga ning tutvutakse muretult erinevate vaatamisväärsuste ja veealuse maailmaga.

Loe edasi

Safari ja räätsamatk Kakerdaja rabas

Matk, kuhu tasub tulla 4 korda aastas! Tule sügisel rappa pohlade ja värviliste lehtede keskele, talvel paksule lumele hõljuma. Kevadel tärkab loodus, vulisevad veed, laulavad linnud, suvel võlub raba soojade ujumislaugastega. Erakordse elamusena viime teid rappa Zil safariautos! Koguneme Paunküla Heaolukeskuses, paigutume safariautodesse ning alustame teed Kakerdaja rabasse. Teel peatume Kautla memoriaali juures, kinnitame jalga räätsad ja matkame ca 4 km rabas. Peale matka sööme kosutava eine. Matk toimub grupile alates 15 inimest.

Loe edasi

Servakõnd Tallinna Teletorni 175 meetri kõrgusel avatud rõdul!

Teletornis on avatud ekstreemne atraktsioon Walk On The Edge ehk Servakõnd, mis toimub torni vaateplatvormi avatud rõdu serval. 175 meetri kõrgusel saab täisringi ümber torni käia korraga kuni 4 inimest. Servakõnni kestvus on ca 30 minutit, mille jooksul tehakse teist tasuta fotosid, mille saadame Teile e-mailile. Servakõndi pakume E-P aprillist-oktoobrini kell 10.30-18.00 eri keeltes, pilet osta kassast või Internetist. Broneerida saab ka teletorn@teletorn.ee. Servakõnni hind sisaldab külastuspääset Teletorni. Kõnd toimub vastavalt ilmastikutingimustele. Tule naudi närvikõditavat kõrgust!

Loe edasi

Maagiline Suppama SUP-matk läbi ürgse Taevaskoja

Ahja jõgi on tuntud kui Lõuna-Eesti üks ürgsemaid ja maalilisemaid jõgesid. Tegemist on kindlasti ühe populaarseima ja kauneima veematka lõiguga Eestis. Ahja jõge iseloomustavad liivakivipaljandid, taevaskojad, koopad, jõe ülevoolud, väikesed veelangused ja kärestikud. Parim viis selle kauni jõe erinevate lõikude avastamiseks on just SUP laual. Tule naudi vaikust, linnulaulu, vee vulinat ja lummavaid vaateid! Kohapeal viime läbi ka suppamise algkoolituse, seega on SUP-matk sobilik kõigile. Hind sisaldab SUP algkoolitust, matkajuhti, lauda, aeru ja vesti. 

Loe edasi

Kelgutamine Siberi huskydega

Paasiku koertemõis on Tallinnast 35 km kaugusel asuv puhkekeskus. Hetkel elab koertemõisas 26 Siberi huskyt ning alpaka, ponid ja küülikud. Koerte ettevalmistamiseks sõiduks paneme koertele selga rakmed ning paigutame nad rakendis õigetele kohtadele.  Koertega kelgutades teeme paarikilomeetrise sõidu ümbruskonnas, vastavalt antud hetke võimalustele. Kelgutada saavad korraga kaks inimest - üks istub kelgul spetsiaalses kotis ning teine juhib kelku taga seistes. Koeri on suure kelgu ees 6-8. Tegevus eeldab inimeselt sportlikku pingutust.

Loe edasi

Peipsiveere teekultuuri õpituba

Teekultuuri töötoas räägime tee joomisest vanausuliste külades ning sellest, mis on ivantšai ja kuidas seda valmistatakse. Teekultuuri õpituba viime läbi Varnja Samovarimajas (Kesk 21, Varnja), mis on rajatud hubasesse vanausuliste elamusse, kus saab vaadata samovaritööd Peipsiäärsetes majades, juua teed ning maitsta kombekohaselt põske pistetavat keedusuhkrut. Olenevalt hooajast saavad osalejad ka ise ivantšai tegemise protsessi koos Mesi tare perenaisega läbi teha (suvine aeg) või kuulata lugusid ajaloost ja tee raviomadustest ning nautida ivantšai maitset (sügis-talvine aeg).

Loe edasi

Kilplaste käsitöö õpituba "Kilplastel on savi"

Meisterdage endale ise oma võtmehoidja, külmikumagnet või keraamiline nõu! Me pakume erinevate savimaterjalidega töötube. Teil on võimalik valida endale sobivaim: - Valge savi töötuba – valget savi on mõnus modelleerida ja see ei vaja kuivamiseks spetsiaalset ahju - Keraamikatöötuba – töötoa läbivaks teemaks on savi ja erinevad lähenemisviisid savi voolimiseks, vormimiseks, treimiseks savikedral - Fimo- ja polümeersavi töötuba – savi soojeneb käte vahel ja siis laseb ennast kergesti voolida, savid on värvilised ja neist saab teha erinevaid väiksemaid esemeid. Õpituba viiakse läbi Kilplaste Kojas. 

Loe edasi
Viimati muudetud: 28.03.2022

Teema: Kultuur ja Ajalugu, Aktiivne puhkus, Loodus