Võimalik vaid Eestis!

Allikas: Lembit Michelson

Võimalik vaid Eestis!

Eestist leiab palju kordumatuid ja ägedaid paiku, vaid Eestile ja eestlastele iseloomulikke ettevõtmisi ning tegevusi, mis on omased vaid meile. Tähelepanuväärivaid traditsioone, ainulaadseid nähtusi, omapärast meelelahutust, mida mujalt maailmast ei leia. Millised on need unikaalsed ning unustamatud asjad, mida saab teha vaid Eestis ja ei kusagil mujal?

Eestlaste leiutatud kiiking

Pärnu maakond, Pärnu

Kiiking on vahva spordiala, mis on eestlaste leiutatud. Kiiking algab siis, kui jalad on kõrgemal kui pea - kuni sinnamaani on tegemist kiikumisega. Kiikuda saab iga kiigega, aga kui tahad proovida tõelist kiikingut, siis tuleb sul tulla proovima kiikingu kiike. See on spetsiaalselt selleks spordialaks mõeldud kiik, mis paneb sind igat pidi proovile, sest mida pikemad on kiige aisad, seda raskem on kiikuda! Ootame sind üksi või koos sõpradega! Tule ja pane ennast proovile ja vaata kas saad kiikinguga üle võlli! Suuremate seltskondade puhul küsi eraldi pakkumist!

Loe edasi

Nõukaaegsete sõidukite rent

Harju maakond, Hingu küla

Kas mäletad, kuidas sõideti siis...? LaitseRallyPark`ist leiad ühe eksklusiivseima vanaautode kollektsiooni, mille kõik liikmed on sõidukorras. Autosid rendime välja koos juhiga pulmasõitudeks ja teemapidudeks. Vanu NL-aegseid autosid saab rentida ka isiklikuks otstarbeks (teenus gruppidele), kui tekib soov pisut nostalgitseda ja Eestimaale ise tiir peale teha! Ühtlasi on võimalik eelneval kokkuleppel tulla LaitseRallyParki kogu kollektsiooni kohapeale uudistama!  Palume külastus ja sõidud eelnevalt broneerida.

Samovaritee tseremoonia küünlakeerutuse ja kuradi kiusatusega

Tartu maakond, Kolkja alevik

Kas tead, mis seos on kirsal ja samovaril või mis on antikristuse masin? Mida kutsutakse kuradi kiusatuseks või mida tuli karta, kui samovar vilistama hakkas? Sellest kõigest ja veel üht-teist vanasuliste eluolust Peipsi-äärsetes ridakülades kuuled samovaritee tseremoonial kui rüüpad mõnusasti teed, keedusuhkur põses, ning hammustad peale sibulapirukat. Hinnas: -samovaritee, Peipsi keedusuhkur, sibulapirukas -mesilasvahast küünla tegemise õpituba -teetseremoonia läbiviija- jutuvestja, kes räägib samovariga seotud pärimuslugusid ning vanausuliste elust-olust käsitööesemete ja mustrisümboolika kaudu  

Loe edasi

Saunaskäik Mooska traditsioonilises Vana-Võromaa suitsusaunas

Võru maakond, Haanja küla

Vana-Võromaa suitsusaunakombestik on leidnud väärika koha UNESCO vaimse kultuuripärandi esindusnimekirjas. Mooska Suitsusaunatalus saab sedasama Eesti esivanemate pärandit omal nahal proovida. Puhtaks saab ihu ja hing! Igati kombekohane juhendatud saunaskäik kestab vähemalt 3 tundi. Mooska talu suitsusaun on mõnus 8-le saunalisele. Tummist puupõlemise lõhna täiendab saunas suitsutatud liha, kaseviha ja saunamee järelhõng. Saun asub tiigi ääres, kus talvel karastad end jääaugus. Hea teada: Kütmiskorra hind sisaldab saunalina, vihtu, saunamett ja taimeteed. 

Loe edasi
Viimati muudetud: 29.05.2019

Teema: Kultuur ja Ajalugu, Aktiivne puhkus, Loodus