Tüdrukuteõhtu Eesti moodi

Allikas: Elina Vamper

Tüdrukuteõhtu Eesti moodi

Autor:

Triin Veideman
EASi turismiarenduskeskuse kvaliteedisüsteemi koordinaator
Fotod: Elina Vamper


Missugust tüdrukuteõhtut korraldada lähedasele sõbrannale, kellele aasta tagasi tehtud abieluettepanek sisaldas helikopteriga sõitu Keila-Joalt Rummu karjääri, mille tehisjärve põhjas olevast kirstust pidi ta allveesukeldumist tehes sõrmuse ise välja õngitsema? Otsustasime sõbrannadega just tuure maha tõmmata ja lubada tulevasel proual sõbrannade seltsis muretult mööda Eestimaa imelist loodust kulgeda.

Abieluks valmistumine

Navesti jõe kaldal asuvas Energia talus tutvustas talu peremees tulevale abielunaisele erilise väega taimi, mis võivad erinevates abieluetappides kasuks tulla. Tulevane pruut noppis endale aroomi, maitse ja värvuse järgi abielunaiseks valmisoleku tee komponendid. Erilisele teele lisas iga sõbranna veel omakorda häid mõtteid ja soove, enne kui päevakangelane seda päikesepaistel nautima sai asuda.

Pärast kosutavat piknikku suundusime Viljandi linna, kus pruuti ootas ees Viljandi trepimägi oma 158 astmega.

Traditsioonilise tüdrukuteõhtu kombe kohaselt tuli pruudil igal astmel öelda põhjus, miks ta oma tulevast abikaasat armastab. Võiks ju eeldada, et see on lihtne ülesanne! Aga ütleme nii, et kaasaelajatena saime kohati päris kena võimaluse nautida nii Trepimäe äärde jäävaid uhkeid elamuid kui ka Viljandi järvele avanevat kaunist vaadet. See võis juhtuda nii umbes 87nda trepiastme juures, kui pruut oli juba tubli töö ära teinud, kuid siiski tuli tal veel nimetada 71 põhjust.

Õhtuks läksime Saarepeedi külas asuvasse Nahka tallu, mis on ühe tüdrukuteõhtul osaleja kodukoht. Talus nautisime traditsioonilist suitsusauna ning sellega kaasnevaid rituaale. Pruudile oli ette nähtud ka kümblus allikavees, et tuleks ikka viljakas ning õnnelik abielu. Õhtusöögil selgitas talu perenaine meile mulgi toidu ja kultuuri tagamaid, samal ajal nautisime imemaitsvat traditsioonilist mulgi hernetampi sibula ja suitsusingiga.

Pruudi teadmiste kontroll

Järgmine päev sõitsime Soomaa rahvusparki ning võtsime ette jalgsimatka Hüpassaare õpperajal.

Hüpassaare on tuntud ka oma ekslusiivsete kontserdite poolest, mida korraldatakse sealsel rabasaarel, kuid seekord oli plaan hoopis rabalaugastesse näkki ujuma minna. Õnneks on 4,4 km pikkusel õpperajal laugaste juurde ujuma pääsemiseks kaks ligipääsu tehtud ning saime ujuda suhteliselt privaatselt. Värskendavas laukas ujudes kontrollisime veel kindluse mõttes pruudi teadmisi, et kas ta ikka tunneb oma tulevast abikaasat piisavalt hästi.

Vastused olid veenvad, seega andsime tüdrukuteõhtu lõpetuseks pruudile üle abielunaiseks valmisoleku tõendi. Soe tunne oli kuulata pruudi sõnu, kes omakorda avaldas siirast tänu kihvti nädalavahetuse eest. Samas väljendas ta ka pisut kahetsust, et selline imeline nädalavahetus Eestimaa kaunites paikades koos kallite sõbrannadega toimub vaid kord elus, enne pulmi. Leppisime kokku, et selleks pole tal küll tarvis uuesti mehele minna, kindlasti leiame ka teisi põhjuseid, et taas üheskoos Eestis puhata!

P.S. Muinasjutuline pulmapidu toimus nädala pärast maagilisel Vango Imedemaal.

Foto: Siiri Kumari

Viimati muudetud: 23.05.2022

Teema: Lõuna-Eesti, Loodus