public.homepage.logo
Laudtee soos Soomaa rahvspargisAllikas: Sven Zacek

Soomaa rahvuspark

Soomaal on viies aastaaeg, matkarajad, metsatukkadest ümbritsetud hiiglaslikud rabad, suured ja väikesed jõed, liigirikkad luhad ja puisniidud.

Soomaa rahvuspargis on suured rabad, mida ümbritsevad metsad, jõed, luhad ja lillelised puisniidud, kus saab nautida puutumatu looduse ilu ja vaikust.

Külastajatele enim tuntud on lume sulamise või suurte vihmade järgne Soomaa suurvesi ehk nn viies aastaaeg, mil kõik madalamad metsad ja teed on üle ujutatud ning ainsaks liiklusvahendiks sel ajal on paadid, kanuu või süst. Sellise üleujutuse ajal saab kuni 17 500 hektarilisel alal läbida madalamaid metsi, teid ja hoove ainult veeteel. See on ideaalne aeg kanuumatkaks.

Soomaal on aga tegevusi aastaringselt – kui parajasti üleujutusi pole, leidub seal rohkelt laudteega matkaradasid, mis viivad sind läbi rabade ja soode. Kui talvel üleujutatud vesi jäätub, tekib hiilgaslik liuväli – siis saab piiritult uiskude või tõukekelguga lustida. Kusjuures seda perioodi kutsutakse lausa kuuendaks aastaajaks.

Soomaa on saanud Euroopa kaitsealade liidu (EUROPARC Federation) poolt kvaliteedimärgise, millega tunnustatakse piirkonna loodusturismi jätkusuutlikku arendamist.

Allikas: Visit Estonia

Viiendal aastaajal on peamiseks liiklusvahendiks paat, kanuu või süst

Ehkki ala on paar korda aastas üle ujutatud, pole inimtegevus sealt taandunud, vaid pigem kohanenud - elanikel on paadid alati käepärast võtta. Kui soovid viiendat aastaaega ise kogeda, siis  Soomaa rahvuspargis on palju häid matkajuhiga ekskursioone ja matkasid.

Olenevalt aastaajast leiab Soomaal ohtralt tegevust -  ringi saab liikuda kanuu või püstise aerulauaga, haabja või Soome kelguga, suuskade või ratastega, räätsade või uiskudega ning jalgsi või hobusega.

TOP soovitused, mida teha Soomaal:

Avasta Soomaa

Allikas: Priidu Saart

Uisutamine Soomaa laugastel

Kui üleujutatud vesi talvel jäätub, tekib liuväli, kus saab liikuda uiskudel. Selline periood kestab tavaliselt lühikest aega, mistõttu on ainulaadne!

Soomaa rahvuspargi ja sealsete tegevuste kohta lisateabe saamiseks külasta Soomaa ametlikku kodulehte: www.visitsoomaa.ee.

Veel põnevat lugemist

Avasta Eesti

Kasuta interaktiivset kaarti

Eesti kaart