public.homepage.logo
vaade narva lossile ja linnaleAllikas: visit narva

Narva

Piirilinna kaks keelt, kaks kultuuri ja kirev ajalugu tagavad elamusliku reisi.

Narva on oma suuruselt Eesti linnade seas auväärsel kolmandal kohal.

Lisaks piirilinnale on Narva Eesti sügispealinn. Rikkaliku ajalooga linn on Eesti üks vanemaid asulaid - sealsetel aladel elati juba kiviajal. Narva meelitab Baltikumi ja Põhjamaade ühe võimsama kindluse ja teiste põnevate paikadega!

Allikas: Priidu Saart

Linnus on kindlasti linna kuulsaim paik, kus 2020. aastal avati täielikult restaureeritud konvendihoone koos uue interaktiivse püsiekspositsiooniga. Muuseum korraldab ekskursioone ka Kreenholmi manufaktuuri ja linna teistesse huvitavatesse paikadesse. Nüüd on ka võimalik veeta ööd keskaegses linnuses.

Pärast täielikku restaureerimist muutus turismimagnetiks ka 300-aastane Victoria bastion, mille kasemattides ja püssirohukeldris väljapandud ekspositsioon tutvustab bastionidest koosneva kaitsesüsteemi ajalugu.

Narva Jõepromenaad on linna veel üheks tõmbekohaks. Siin piki ajalooliseid bastione lookleb mõnus jõeäärne jalutusala, kust avaneb imeilus vaade Narva ja Ivangorodi kindlustele. Nüüd on promenaad pikendatud Joaoru poolsaarel ja on peaaegu valmis kuulus 5 krooni vaate vaateplatvorm.

Veel rohkem infot linna kohta loe Narva turismiveebist!

Tutvu Narva vaatamisväärsustega

Narvas toimub rohkelt põnevaid üritusi

Armastatumad sündmused selles kandis peale Narva linnapäevade (juunis) on ka toidulaat „Narva Maitsed“ (mais), festival „Station Narva“ (septembris) ja Narva Ooperipäevad (septembris), mis toimuvad kuulsa Kreenholmi manufaktuuri alal. Lähedal asuvatest paikadest põika kindlasti ka Toila Oru parki ja Kuremäe nunnakloostrisse.

Ühenda piirilinna külastus kosutava puhkusega Eesti pikimal mereäärsel liivarannal ajaloolises kuurordis Narva-Jõesuus.

Narva-Jõesuu sai hüüdnimeks Põhjamaade Riviera, kui Peterburi kõrgklass seal meelsasti sanatooriumipuhkusel käis. SPA traditsioonid jätkuvad, samuti saab linnas nautida nii Eesti kui ka Vene ajaloo- ja kultuuripärandit.

Maist septembrini saab sõita Narva ja Narva-Jõesuu vahel mööda jõge mugava ja moodsa reisilaevaga.

Loe veel, mida Narvas ja selle lähiümbruses ette võtta.

Narva-Jõesuu

Allikas: Marvin Kuhr

Iga aastaaeg pakub eriilmelisi elamusi

Vaata lähemalt

Loe veel

Avasta Eesti

Kasuta kaarti oma teekonna planeerimiseks

Eesti kaart