public.homepage.logo
Kihnu naised ja mootorratasAllikas: Silvia Maria Soide

Kihnu saar

Kunagine hülgeküttide ja kalurite saar säilitab visalt oma identiteeti. UNESCO on kandnud Kihnu kultuuriruumi maailma vaimse pärandi nimekirja.

Kihnu, iidne meresõitjate ja kalurite saar on Eestis suuruselt seitsmes. Kihnu pärimuskultuur - riided, keel, muusika ja käsitöö kuuluvad UNESCO suulise ja vaimse pärandi meistriteoste nimekirja.

Umbes 700 elanikuga Kihnu saarel valitsevad kogukondlik elulaad, vanad kultuuritavad ning kihnu keel ja laul. Kohalike jaoks on tants ja pillimäng elu lahutamatu osa. Aastasadade jooksul on Kihnu mehed veetnud suure osa ajast merel ning naistest on saanud saare käsitööd, tantse, mänge ja muusikat hõlmava kultuuripärandi hoidjad ja edasikandjad. Senimaani võib kohata Kihnu naist kihnu pikitriibulises seelikus ehk kördis mootorrattaga mööda sõitmas.

Et kogeda vanu traditsioone, tasub Kihnut külastada rahva- või kirikukalendri tähtpäevade ajal, näiteks jaanipäeva, kadripäeva või jõulude ajal.

Kihnule pääseb mandrilt parvlaevaga "Virve", mis sõidab Munalaiu ja Kihnu sadama vahel ning võtab vastu nii autosid kui ka jalakäijaid. Vaata sõidugraafikut ja osta piletid ette siit. Alternatiivina saab Kihnule jõuda bussi ja parvlaevaga Pärnust, piletid on saadaval veebisaidil tpilet.ee.

Allikas: Priidu Saart

Aasta läbi külalisi võõrustav Kihnu muuseum annab ülevaate saare ajaloost, sh kuulsa kapteni Kihnu Jõnni elust. Ettetellimisel saate teha näputööd meistrite juhendamisel või nautida folklooriansambli esinemist. Külastajaid ootab ka Metsamaa pärimustalu, kus saate tutvuda Kihnu elu-oluga ning vaadata Kihnu teemalisi filme.  

Kultuurihuvilist ootavad Kihnu saarel kodukülastused, kastiautosõidud ja kalastusretked. Tuletorni tipust avaneb kaunis vaade kogu saarele, ümbritsevatele laidudele ja merele.

Hea võimalus Kihnu avastamiseks on ringmarsruut Kihnu Reesuratas (reisiratas), mis viib läbi saare kõigi nelja küla. See 23 km pikkune tuur kutsub tutvuma vaatamisväärsustega üle kogu saare. Tuuri võib läbida nii autoga kui jala, kuid suurepäraselt sobib selleks jalgratas mida saab ka saarelt laenutada.

Kihnu saare kohta saab rohkem uurida Visit Kihnu kodulehelt www.visitkihnu.ee.

 

Kihnu vaatamisväärsused

Kihnu saaretuur

Kihnu Reesuratas e. reisuratas on ideaalne ringmarsruut Kihnu saare kultuuriliste ja looduslike vaatamisväärsuste avastamiseks

Kihnu saaretuur

Allikas: Renee Altrov

Iga aastaaeg pakub eriilmelisi elamusi

Vaata lähemalt

Soovitame

Avasta Eesti

Kasuta interaktiivset kaarti

Eesti kaart