TOPP maiuspala kinogurmaanile

Allikas: Kalle Veesaar, Visit Estonia

TOPP maiuspala kinogurmaanile

Kinosõbrad ei tohiks kurta, et neid on unarusse jäetud. Lisaks Pimedate Ööde Filmifestivalile toimub Eestis mitmeid omanäolisi üritusi, festivale ja ettevõtmisi, mida külastada. Sisse võib astuda temaatilistesse muuseumitesse, aga ka kinorestorani või hoopis padja-vanni-kinno!

Punane torn - muuseum ja panoraamkino

15. sajandil rajatud keskaegsete linnakindlustuste nurgatornis ehk Punases tornis tegutseb innovatiivne väikemuuseum, kus tutvustatakse kunagise vangitorni ning keskaegse Pärnu lugu. Torni pööningukorrusel asub ringpanoraamkino, mille jaoks loodi 10-minutiline animafilm „Armutu ja armulik ajalugu. Punases tornis läbi 15 000 aasta". Hoonesse mahub korraga piiratud hulk külastajaid, kinosaali kuni 10. Kindlasti palume oma grupikülastus eelnevalt kokku leppida. Hoovigaleriis saab tutvuda stendinäitusega kohalikust ajaloost, soojemal ajal võib hoovis tasuta mängida üleelusuurust Veskimängu.

Loe edasi

Pernova Loodusmaja giidituur koos kerakino filmielamusega

Pernova Loodusmaja pakub turismi- ja seminarigruppidele, kollektiividele, klassidele ja sõpruskondadele ringkäiku giidi saatel. Külastuskeskuse harival majatuuril tutvute kogu näitusealaga, lisaks räägib giid põnevaid looduslugusid. Peale ekskursiooni on kerakinoseanss, kus saab näha kuni 30-minutilisi lühifilme universumist, loodusest. Tuur koos kinokülastusega kestab u 90 minutit. Grupikülastust pakume alates 12 inimesest (hind alates 136€), lõplik hind sõltub rühma suurusest. Palume ette broneerida meili teel.  

Loe edasi

Eesti Filmimuuseum

Maarjamäe lossipargis asuvasse Filmimuuseumisse juhatab efektse "punane vaibaga" kaetud filmiallee. Näitus  „Duubel ÜKS“ võtab filmitegemise protsessi pulkadeks lahti, jagab kõigile filmide loomise ja filmitegijate saladusi ja annab aimu salapärasest kaameratagusest maailmast. Maagilises illusioonide ruumis kutsuvad üleelusuurused filmi sünniajast pärit masinad katsetama, kuidas pilt liikuma saadi.   Green-screen stuudios saab endast lustaka video salvestada. Hoones on 210-kohaline kino- ja konverentsisaal, kus saab korraldada  filmilinastusi ja esinduslikke üritusi.

Loe edasi

Järva-Jaani Kinomuuseum

Järva-Jaani Kinomuuseumis, mis avati 2006. aastal,  saab näha linateose valmimise protsessi peaaegu otsast lõpuni: valgustusseadmeid, kaameraid, väikest filmi ilmutamise tanki, montaažilauda, heli ja pildi „kokku mängimise“ aparaati ning suurt projektsiooniaparaatide kollektsiooni. Demonstreeritakse ka kinopilti suriseva aparaadi saatel. Aparaate saab tööle panna ka rändkinogeneraatori poolt toodetava elektri jõul. Järva-Jaani Kinomuuseumiga saad tutvuda eelneval kokkuleppel ja giidi saatel. Septembrikuu laupäeviti on muuseum avatud kl 13.00-15.00  

Loe edasi

Filmitalu anima- ja filmitöötuba

Filmitalus saab filmi teha ja õppida filmi tegema. Nii anima- kui ka tavalisi filme. Üle 100-aastasesse talulauta on ehitatud stuudio ja sobilikku tegevust leiab igas vanuses huvilisele. Töötube juhendab filmimees, koolitaja ja “Animaõpiku” autor Rao Heidmets koos abilistega. Olete oodatud osa võtma anima- ja filmiloomise kiirkursusest. Kursus hakkab lühikese sissejuhatusega animatsiooni, misjärel saab hakata valitud tehnikas ja valitud tegelastega filmi tegema. Kõik kursusel osalejad saavad kursuse lõpuks eeldatavasti valmis 7-30 sekundit animafilmi. Korraldame ka pikemaid kursusi.

Loe edasi

Filmi Vargamäe külastuskeskus

Suurfilmi "Tõde ja õigus" võttekohta rajatud külastuskeskus, kus saab näha filmist tuttavaid kohti, hooneid ja rajatisi. Kompleks on unikaalne, sest osa sellest on autentne eesti talumajapidamine ja teine osa kuulub filmimaailma. Keskuse ala ning hooned on avatud piletiga külastusteks keskuse lahtiolekuaegadel. Samas on võimalus kasutada ka virtuaalset külastuskeskust (QR-koodidega huvipunktid keskuse alal) ja vaadata videoklippe, mis filmist välja jäid. Ettetellimisel pakume giidiga külastusi, loodus-, pärimus-ja elamusprogramme, mida saab tellida ka väljaspool keskuse lahtiolekuaegasid.  

Loe edasi
Viimati muudetud: 07.03.2022

Teema: Kultuur ja Ajalugu