TOP 10 maiuspala kinogurmaanile

Allikas: Kalle Veesaar, Visit Estonia

TOP 10 maiuspala kinogurmaanile

Kinosõbrad ei tohiks kurta, et neid on unarusse jäetud. Lisaks Pimedate Ööde Filmifestivalile toimub Eestis mitmeid omanäolisi üritusi, festivale ja ettevõtmisi, mida külastada. Sisse võib astuda temaatilistesse muuseumitesse, aga ka kinorestorani või hoopis padja-vanni-kinno!

Matsalu Loodusfilmide Festival

Pärnu maakond, Lihula linn

18.09.2019 - 22.09.2019

Matsalu loodusfilmide festival propageerib looduslähedast ja säästvat elulaadi ning põlisrahvaste sügavalt loodusega seotud traditsioonide austamist. Festival on pühendatud loodusele, looduse ja inimese suhetele. Traditsiooniliselt on festivali osaks ka mitmed loodusfotonäitused. Filmiseansid toimuvad Lihula Kultuurikeskuses. Lisaks Lihulale saab valikut festivalifilmidest näha ka Haapsalus, Pärnus ja Tallinnas. Fotoprogrammi üritused toimuvad Lihula mõisas.

Loe edasi

Pimedate Ööde Filmifestival (PÖFF)

Harju maakond, Kesklinna linnaosa

15.11.2019 - 01.12.2019

  A-klassi kuuluv Pimedate Ööde filmifestival meelitab igal aastal Tallinna üle 1200 filmindustegelase ja ajakirjaniku, lisaks arvukalt filmisõpru nii Eestist kui ka välisriikidest. PÖFFi ja tema kahe kärgfestivali, Just Film ja PÖFF Shorts, programm koosneb rohkem kui 600 filmist ning rohketest eriüritustest, mis muudavad pimedad ööd säravaks filmipeoks.

Loe edasi

Apollo Kinorestoran

Harju maakond, Kristiine linnaosa

O'Learys Kristiine meelelahutuskeskuses asuvas Apollo kinorestoranis pakutakse kinoelamust koos mugavate staaritoolide, liikuvate söögilaudade, tänapäevase Dolby laserprojektsiooni ja tasemel Dolby 7.1 heliga.  Naudi filmielamusi koos saaliteenindusega, joogi ja snäkkide tellimiseks toolidelt tõusmata. 44 ülimugava ja reguleeritava selja- ja jalatoega toolidesse integreeritud tahvelarvutist saad tellida meelepärase roa ja joogi ning teenindaja serveerib need Sulle otse lauda. See on kinoelamus koos traditsioonilise popkorni, tervisliku salati, ribide, kanatiibade ja veiselihast burgeriga!

Loe edasi

Eesti Filmimuuseum

Harju maakond, Kesklinna linnaosa

Maarjamäe lossipargis asuvasse Filmimuuseumisse juhataval punasel vaibal tunned end filmistaarina. Filmiallee suunab näitusele, kus heidetakse pilk Eesti filmi ajaloole ja maailma filmiareeni telgitagustele. Püsinäitus  „Duubel ÜKS“ jagab filmi tegemise saladusi, aimu saab kaameratagusest maailmast. Maagilises illusioonide ruumis kutsuvad filmi sünniajast pärit masinad uurima ja katsetama, kuidas pilt liikuma saadi. Näitusel saab end ka ise filmitegijana proovile panna. Hoones on 210-kohaline kino- ja konverentsisaal, kus saab korraldada nii filmilinastusi kui esinduslikke üritusi.

Loe edasi

Järva - Jaani Kinomuuseum

Järva maakond, Järva-Jaani alev

Kinomuuseum avati Järva-Jaanis 2006. aastal. Kinomuuseumis saab näha linateose valmimise protsessi, valgustusseadmeid, kaameraid, väikest filmiilmutamise tanki, montaažilauda, heli ja pildi „kokkumängimise“ aparaati ning suurt projektsiooniaparaatide kollektsiooni. Järva-Jaani Kinomuuseumiga saad Sa tutvuda eelneval kokkuleppel. Huvitav teada: •Aparaate saab tööle panna ka rändkinogeneraatori poolt toodetava elektri jõul

Loe edasi

Kultuuribaar Arhiiv

Tartu maakond, Tartu

Otsid kultuurset meelelahutust? Oled oodatud kohtumispaika Arhiiv, mis on ühteaegu nii kohvik, raamatukogu kui veinibaar, kus iga päev toimub midagi põnevat - olgu selleks siis luule- või filmiõhtu, kontsert või kirjandusüritus. Üle ega ümber ei saa ka erinevatest viktoriinidest, mis pakuvad kultuurset meelelahutust ja innustavat võistlusmomenti.  Ootame  Sind Arhiivi kultuurselt meelt lahutama!

Loe edasi

Filmitalu anima- ja filmitöötuba

Rapla maakond, Palamulla küla

Filmitalus saab filmi teha ja õppida filmi tegema. Nii anima- kui ka tavalisi filme. Üle 100-aastasesse talulauta on ehitatud stuudio ja sobilikku tegevust leiab igas vanuses huvilisele. Töötube juhendab filmimees, koolitaja ja “Animaõpiku” autor Rao Heidmets koos abilistega. Olete oodatud osa võtma anima- ja filmiloomise kiirkursusest. Kursus hakkab lühikese sissejuhatusega animatsiooni, misjärel saab hakata valitud tehnikas ja valitud tegelastega filmi tegema. Kõik kursusel osalejad saavad kursuse lõpuks eeldatavasti valmis 7-30 sekundit animafilmi. Korraldame ka pikemaid kursusi.

Loe edasi
Viimati muudetud: 27.08.2019

Teema: Kultuur ja Ajalugu

Soovitame
Uudiskiri