TOP 10 maiuspala kinogurmaanile

Foto: Kalle Veesaar, Visit Estonia

TOP 10 maiuspala kinogurmaanile

Kinosõbrad ei tohiks kurta, et neid on unarusse jäetud. Lisaks Pimedate Ööde Filmifestivalile toimub Eestis mitmeid omanäolisi üritusi, festivale ja ettevõtmisi, mida külastada. Sisse võib astuda temaatilistesse muuseumitesse, aga ka kinorestorani või hoopis padja-vanni-kinno!

Pimedate Ööde Filmifestival (PÖFF)

Harju maakond, Kesklinna linnaosa

16.11.2018 - 02.12.2018

  A-klassi kuuluv Pimedate Ööde filmifestival meelitab igal aastal Tallinna üle 1200 filmindustegelase ja ajakirjaniku, lisaks arvukalt filmisõpru nii Eestist kui ka välisriikidest. PÖFFi ja tema kahe kärgfestivali, Just Film ja PÖFF Shorts, programm koosneb rohkem kui 600 filmist ning rohketest eriüritustest, mis muudavad pimedad ööd säravaks filmipeoks.

Tartu armastusfilmide festival tARTuFF

Tartu maakond, Tartu linn

13.08.2018 - 17.08.2019

Baltimaade suurima vabaõhukinoga filmifestival tARTuFF on juba 2006. aastast alates pakkunud külastajatele sooja äratundmist, eneseleidmist, igatsust ja suuri tundeid. Kuue päeva jooksul näeb festivalil valikut mängu- ja dokumentaalfilmidest, millest igaüks kõneleb otseselt või kaudselt armastusest. Kõik festivali linastused on külalistele tasuta. Filmiprogrammi toetavad põnevad vestlusringid ning mitmed peresõbralikud eriüritused. Oma õdusa augustikuise atmosfääriga on Tartu armastusfilmide festivalist tARTuFF saanud üks Eesti armastatuimaid vabaõhufestivale.  Tere tulemast tARTuFFile!

Loe edasi

Pärnu Filmifestival

Pärnu maakond, Pärnu

24.06.2019 - 30.06.2019

Lennarti Meri ideest 1987. aastal sündinud Pärnu rahvusvaheline dokumentaal- ja antropoloogiafilmide festival on Baltimaade vanim filmipidu. Filmilavastaja Mark Soosaare eestvedamisel korraldatava festivali üheks peateemaks on olnud algusest peale põlisrahvaste ja nende kultuuride ellujäämine. Kuid kavast leiab ka tänapäeva ühiskonda peegeldavaid sotsiaalseid käsitlusi, portreefilme huvitavatest inimestest ning inimsuhetest kui ka kunsti- ja muusikateemalisi filme.   Oluline koht on ka lastel ja noortel, kellele korraldatakse õpitube ning näidatakse laste- ja noortefilmide võistlusprogrammi  

Loe edasi

Matsalu Loodusfilmide Festival

Pärnu maakond, Lihula linn

18.09.2019 - 22.09.2019

Matsalu loodusfilmide festival propageerib looduslähedast ja säästvat elulaadi ning põlisrahvaste sügavalt loodusega seotud traditsioonide austamist. Festival on pühendatud loodusele, looduse ja inimese suhetele. Traditsiooniliselt on festivali osaks ka mitmed loodusfotonäitused. Filmiseansid toimuvad Lihula Kultuurikeskuses. Lisaks Lihulale saab valikut festivalifilmidest näha ka Haapsalus, Pärnus ja Tallinnas. Fotoprogrammi üritused toimuvad Lihula mõisas.

Loe edasi

Haapsalu Õudus- ja Fantaasiafilmide Festival (HÕFF)

Lääne maakond, Haapsalu linn

26.04.2019 - 28.04.2019

HÕFF tutvustab Eesti ja lähiriikide kinopublikule õudus-, fantaasia- ja kultusfilme läbi võimalikult laiahaardelise ja kaasaegse filmivaliku. Kuigi Eesti naaberriikides toimub mitmeid õudus- ning fantaasiafilme linastavaid festivale on HÕFFi näol tegu omanäolise festivaliga. HÕFF asetab rõhu kvaliteetsele programmile - näidates maailma mainekamate žanrifestivalide paremikku ning auhinnatud filme ei ole varem Eestis kinos näidatud ning tõenäoliselt ei jõua need ka levisse.

Loe edasi

Apollo Kinorestoran

Harju maakond, Kristiine linnaosa

O'Learys Kristiine meelelahutuskeskuses asuvas Apollo kinorestoranis pakutakse kinoelamust koos mugavate staaritoolide, liikuvate söögilaudade, tänapäevase Dolby laserprojektsiooni ja tasemel Dolby 7.1 heliga.  Naudi filmielamusi koos saaliteenindusega, joogi ja snäkkide tellimiseks toolidelt tõusmata. 44 ülimugava ja reguleeritava selja- ja jalatoega toolidesse integreeritud tahvelarvutist saad tellida meelepärase roa ja joogi ning teenindaja serveerib need Sulle otse lauda. See on kinoelamus koos traditsioonilise popkorni, tervisliku salati, ribide, kanatiibade ja veiselihast burgeriga!

Loe edasi

Eesti Filmimuuseum

Harju maakond, Kesklinna linnaosa

Maarjamäe lossipargis asuvasse Filmimuuseumisse juhataval punasel vaibal tunned end filmistaarina. Filmiallee suunab näitusele, kus heidetakse pilk Eesti filmi ajaloole ja maailma filmiareeni telgitagustele. Püsinäitus  „Duubel ÜKS“ jagab filmi tegemise saladusi, aimu saab kaameratagusest maailmast. Maagilises illusioonide ruumis kutsuvad filmi sünniajast pärit masinad uurima ja katsetama, kuidas pilt liikuma saadi. Näitusel saab end ka ise filmitegijana proovile panna. Hoones on 210-kohaline kino- ja konverentsisaal, kus saab korraldada nii filmilinastusi kui esinduslikke üritusi.

Loe edasi

"Padja-vanni-kino" koos õhtusöögiga Pärnumaal

Pärnu maakond, Mõisaküla

Kino asub endise Pööravere koolimaja saalis, kus on 12 patjadega täidetud vanni. Miks tulla just padja-vanni-kinno? saad tõeliselt mugavas asendis filmi nautidakeegi ei söö, joo ega krõbista filmi ajalpärast filmi ootab sind õhtusöökmis filmi näitame? milline on õhtusöögi menüü? - see las jääda üllatuseks võid tulla oma sõprade ja oma filmigaHind sisaldab unikaalset kinoelamust ja õhtusööki. Filmid on nii eesti kui inglise keeles. Seansid algavad kell 19.00, kino külastamiseks eelbroneeri seanss meili või telefoni teel.

Loe edasi

Järva - Jaani Kinomuuseum

Järva maakond, Järva-Jaani alev

Kinomuuseum avati Järva-Jaanis 2006. aastal. Kinomuuseumis saab näha linateose valmimise protsessi, valgustusseadmeid, kaameraid, väikest filmiilmutamise tanki, montaažilauda, heli ja pildi „kokkumängimise“ aparaati ning suurt projektsiooniaparaatide kollektsiooni. Järva-Jaani Kinomuuseumiga saad Sa tutvuda eelneval kokkuleppel. Huvitav teada: •Aparaate saab tööle panna ka rändkinogeneraatori poolt toodetava elektri jõul

Loe edasi

Kultuuribaar Arhiiv

Tartu maakond, Tartu

Otsid kultuurset meelelahutust? Oled oodatud kohtumispaika Arhiiv, mis on ühteaegu nii kohvik, raamatukogu kui veinibaar, kus iga päev toimub midagi põnevat - olgu selleks siis luule- või filmiõhtu, kontsert või kirjandusüritus. Üle ega ümber ei saa ka erinevatest viktoriinidest, mis pakuvad kultuurset meelelahutust ja innustavat võistlusmomenti.  Ootame  Sind Arhiivi kultuurselt meelt lahutama!

Loe edasi
Viimati muudetud: 11.11.2018

Teema: Kultuur ja Ajalugu

Soovitame
Jaga oma elamusi #visitestonia