Tegevusideed selleks päevaks, kui ilm veab alt

Allikas: Hans Markus Antson, Visit Estonia

Tegevusideed selleks päevaks, kui ilm veab alt

Kui tahaks kusagile minna ja midagi teha, aga ilm õuesolemist ei soosi, siis mine külasta neid kohti. Jagasime Eesti laia lauaga viieks, et sul oleks lihtsam oma piirkonna vahvad tegevused üles leida.

Tallinn

Pealinnas olles ei tohiks igavust tekkida. Pigem võib valikuterohkus, mida ette võtta, hoopis pea pööritama ajada. Aga meie soovitame, et mine käi tiir KUMUs, mis on kunstimuuseumite klassika. Seejärel külasta uuemaid näitusesaale nagu Fotografiska või remondist väljunud Lennusadam või mine lihtsalt lusti vees.

Ida-Eesti

Ida-Virumaa on ametlikult kuulutatud seiklusmaaks ja seda asja eest. Kui sina oled aga ilma eest pakku minemas, siis käi läbi sealne klassika, milleks on muidugi linnused, spaahotellid ja mõned sealsed muuseumid.

Lõuna-Eesti

ERMi on külastatud juba üle miljoni korra. Kas sina oled üks nende seast? Ja kui oledki, siis mine lihtsalt uuesti. Vaevalt esimese korraga kohe kõik meelde jäi. Suurte teede äärest kõrvale jääv Jääaja Keskus on muidugi tõeline hitt ja seda mitte ainult lastele. Tõeliselt ägedad interaktiivsed väljapanekud, mammut jms. See on elamuskeskus, mis vääriks kohta maailma parimate muuseumite esirinnas. Ja siis veel muidugi AHHAA Teaduskeskus ja Aura Keskus, mille nimel ollakse valmis ka teiselt poolt Eestit kohale sõitma. Aura läbis muideks just uuenduskuuri.

Lääne-Eesti

Kui keegi küsiks, et nimeta Lääne-Eesti kohad, kuhu vihmase ilmaga minna, siis mida vastaksid? Meie pakume välja sellised variandid. Kas oled meiega nõus, et need võiks igavust peletada?

Saaremaa ja Hiiumaa

Saared meelitavad oma spaakeskustega, Hiiumaa uhkuseks on aga Elamuskeskus Tuuletorn. Kas teadsid, et Kuressaare linnus on Eesti üks huvitavamaid ja paremini säilinud kindlusrajatisi Põhja-Euroopas? Lossis on ajaloomuuseum, mis toob läbi püsiekspositsioonide ja rändnäituste külastajateni lood Saaremaast ja saarlastest nii kaugest minevikust kui lähiajaloost ja pakub tegevusi nii lastele kui täiskasvanutele aaretejahist vibutiiruni! Mnjaaah.. peaks vist oma silmaga kka vaatama minema. Saartel juba igav ei hakka.

Viimati muudetud: 01.11.2022