Parimad ööbimiskohad Peipsi ääres

Allikas: Danel Rinaldo, Visit Estonia

Parimad ööbimiskohad Peipsi ääres

Sattudes oma suviste ringsõitude raames Peipsi lähedale, ei pea häid majutuskohti, millest paljud pakuvad ka kehakosutust, tikutulega taga otsima. Teeme su elu lihtsamaks ja tutvustame valikut nendest.

Alatskivi loss

Muinasjutuline loss Eesti idapiiril ootab külastama! Siin tutvud ühe mõisapere elu ja ajalooga ning saad tuttavaks sada aastat tagasi mõisas toimetanud erinevate teenijatega. Lossigiidid oskavad rääkida erinevaid lugusid, lisaks võite käed külge panna oma isikliku suveniiri valmistamisel. Läbi kolme korruse kulgeva ekspositsiooniga tutvumiseks varu aega vähemalt poolteist tundi. Alates 2022 suvest saab külastada ka lossi sõiduhobuste talli koos uue ekspositsiooniga mõisa majandamisest. Alatskivi lossi koos Sibulatee piirkonnaga sobib ka läbi National Geographicu säravkollaste akende avastada.

Loe edasi

Sepikoja Külalistemaja

Sepikoja külalistemaja asub Alatskivil ning annab edasi 19. sajandi ja kolme kultuuri erilist hõngu. Puitelementidega ja lihtsa mööbliga sisustatud toad ja tubade nimed aitavad ajas rännata. Mõnusaks vaba aja veetmiseks on Sepikoja lähedal põline loodus, kust leiab  erinevad matkarajad ja müstilise väega allikad. Lisaks on lähedal Alatskivi loss oma täies hiilguses, muuseumid, näitused, käsitöökojad ja veinikelder. Võimalik nautida erinevaid kohalikke maitseelamusi. Alatskivi on nagu Peipsi sibul, mida kihiti koorides jõuad järjest magusama palani. Just siit võid leida selle õige Peipsi pärli!

Loe edasi

Külalistemaja Kadrina mõis

Meie vanas ja väärikas Kadrina mõisas ootavad külalisi kahe- kuni neljakohalised toad (ka peretuba), väike sviit, luksuslik sauna- ja lõõgastuskeskus (soome-, infrapuna-, auru-, torusaun ja kümblustünn), Lühikeste Meeste Kõrts ning konverentsisaal.  Võimalusel teeb mõisa peremees Taavi külalistele sisutiheda ajarännaku mõisas ning jutustab selle toimimisest tänapäeval. Mõis asub kauni looduse rüpes, jalutukäigu kaugusel lummava vaate ja rannaga Peipsist. Lisaks pakume elamuslikke ja adrenaliinirohkeid tegevusi. Näiteks saab nautida kaatrimatka, erinevaid veeatraktsioone ning kalastust Peipsil.  

Loe edasi

Päikseranna puhkemaja

Päikseranna puhkemaja on rahulik paik paksude metsade vahel, ilusa järve ja liivarannaga. Puhkemaja on sisustatud kõige vajalikuga. Õuealal on võimalik grillida. Läheduses asuvad: Piusa Koobaste Külastuskeskus (13km), Värska Sanatooriumi Veekeskus (15km), Seto Talumuuseum (14km), Meenikunno raba (20km), Vana-Vastseliina piiskopilinnus (30km), Petseri mungaklooster (14km). Eriti mõnus on neid kohakesi külastada jalgrattaga valdavalt mööda metsateid sõites.

Loe edasi

Kolkja puhkeküla

Veeda unustamatu puhkus rahulikus ja looduskaunis vanausuliste piirkonnas. Majutuda saab 2-4 kohalistes suvemajades. Meie puhkekülas on olemas kõik, mis teeb puhkuse tõeliselt nauditavaks – suveköök, grillimise koht, saun, telkimine ja karavanide parkimiskohad. Maaliline Peipsi järv jääb vaid mõneminutilise jalutuskäigu kaugusele. Tule ja veeda mõnus järvepuhkus kaunis Eesti looduses, keset vanausuliste kultuuri!

Loe edasi

Külalistemaja Nina Kordon

Silmapaistvas endises koolihoones ja piirivalvekordonis asub külalistemaja, mille igast vanaaegsete sisutuselementidega sisustatud toast avaneb vaade järvele. Külalistemaja juures tegutseb ka antiigilagu, kust võimalik leida mitmesugust vanavara ja antiiki. Samuti leidub Nina külas ka majakas, mis tasub külastuse käigus kindlasti üle vaadata.

Loe edasi

Mooste Viinavabriku Külalistemaja

Mooste Viinavabrik pakub kõigi mugavustega majutust omanäolistes viinameistri numbritubades. Hotellis on 10 hubast tuba ja Kagu-Eesti esinduslikeim sviit. Külalistele pakutakse rikkalikku hommikusööki ja avatud on kohalikku toitu esiletoov restoran. Lisaks minispa, kaminasaal väiksemate seminaride, perekondlike sündmuste läbiviimiseks ning väärikas sammassaal suuremate ürituste või pidustuste korraldamiseks. Alati personaalne ja eeskujulik teenindus. Ettetellimisel põnevad seltskondlikud koolitused, fotosessioonid ja elamustoitlustus on vaid mõned näited paljudest võrratutest võimalustest.

Loe edasi
Viimati muudetud: 07.03.2022

Teema: Lõuna-Eesti