Parimad ööbimiskohad Peipsi ääres

Allikas: Danel Rinaldo, Visit Estonia

Parimad ööbimiskohad Peipsi ääres

Sattudes oma suviste ringsõitude raames Peipsi lähedale, ei pea häid majutuskohti, millest paljud pakuvad ka kehakosutust, tikutulega taga otsima. Teeme su elu lihtsamaks ja tutvustame valikut nendest.

Alatskivi loss

Tartu maakond, Alatskivi alevik

Eestimaa peal on vähe losse, mis on nõnda suurejoonelised kui Alatskivi. Šotimaa Balmorali lossi eeskujul valminud hoones ootab külalisi neli tuba, millest luksuslikem oma tornis paikneva voodiga, mis tekitab tunde tõelisest muinasjutust! Kui lossi ümbritsevas kaunis pargis ja sealt alguse saaval matkarajal jalutuskäigud tehtud, võib keha kosutada hoones paiknevas a la carte restoranis, kus maitseid pakutakse Mõisa, Eesti ja Šoti moodi.

Loe edasi

Sepikoja Külalistemaja

Tartu maakond, Alatskivi alevik

Sepikoja külalistemaja asub Alatskivi vallas üsna Alatskivi lossi lähedal. Külalistemaja on kaasaegselt restaureeritud vana majandushoone, milles on säilinud 19. sajandi atmosfäär ning mille ümbruses on säilinud ka ürgne loodus. Majutust pakume koos hommikusöögiga Sepikoja trahteris. Lisaks pakume lõõgastavaid teenuseid meie ilusalongis: kosmeetik, massaaž ja kehahooldused.

Loe edasi

Külalistemaja Kadrina mõis

Tartu maakond, Kadrina küla

Külalistemaja Kadrina mõis asub looduskaunis kohas, kõigest 3 km Peipsi järvest. Mõisahoone piirneb pargiga, kus saab soovi korral  teha lõkkeõhtuid või lumelinna. Lisaks asub lähedal paisjärv, kus on võimalik kala püüda. Suviti saab tellida Peipsil kaatrisõitu koos mitmete veeatraktsioonidega. Mõisa keldris on ühtlasi koha sisse võtnud Lühikeste Meeste Kõrts, kus pärast pikka päeva ümbruse avastamist on võimalik saada korral kõhutäis.

Loe edasi

Kalameeste maja

Jõgeva maakond, Mustvee linn

Ühe õdusaima hosteli terve Eestimaa peale võib leida Mustveelt, kus Peipsi rannikul asub Kalameeste maja. Hoone stiil seob kokku uue ja vana ning annab võimaluse nautida päikesetõusu otse verandalt.

Loe edasi

Päikseranna puhkemaja

Võru maakond, Kõvera küla

Setumaad külastades tasub öömaja otsides vaadata looduskauni asukohaga Päikeseranna puhkemaja poole, mille ümber laiuvad metsad annavad võimaluse pääseda linnakärast. Kauni järve rannal võimalik valmistada oma õhtusöök ise või eeltellida see enne külastust.

Loe edasi

Kolkja puhkeküla

Tartu maakond, Kolkja alevik

Sibulatee mõnusid kauemaks nautima jääda soovijad saavad peatuda Peipsist lühikese jalutuskäigu kaugusele jäävas puhkekülas, kus võimalik seada üles oma telk nii ööbida puhkemajakestes. Pererahvas on lahke ning tervitab kõiki saabujaid suure naeratusega.

Loe edasi

Külalistemaja Nina Kordon

Tartu maakond, Nina küla

Silmapaistvas endises koolihoones ja piirivalvekordonis asub külalistemaja, mille igast vanaaegsete sisutuselementidega sisustatud toast avaneb vaade järvele. Külalistemaja juures tegutseb ka antiigilagu, kust võimalik leida mitmesugust vanavara ja antiiki. Samuti leidub Nina külas ka majakas, mis tasub külastuse käigus kindlasti üle vaadata.

Loe edasi

Mooste Viinavabriku Külalistemaja

Põlva maakond, Mooste alevik

Ühe Lõuna-Eesti kauneima mõisa külje all asub endises viinavabrikus külalistemaja, mille kohalike viinameistrite järgi nime saanud toad pakuvad külastajatele võimaluse veeta öö ajastukohase stiili keskel.

Loe edasi

Setomaa Turismitalo, Võsa Nulk

Võru maakond, Kalatsova küla

Keset Setumaad paiknev turismitalu pakub lisaks peavarjule ka kohalikust ürdiaiast, salatipeenardelt ja külje all asuvast metsast pärit tervislikku kõhutäit. Ajaveetmiseks on olemas suitsusaun, spordi- ja mänguväljakud ning suplemisvõimalus tiigis.

Loe edasi
Viimati muudetud: 16.05.2018

Teema: Lõuna-Eesti

Soovitame
Uudiskiri