Miks külastada Tallinn Fringe Festivali?

Allikas: Tallinn Fringe Festival

Miks külastada Tallinn Fringe Festivali?

Tallinn Fringe on suur kultuuripidu, mis toimub iga aasta augustis ja septembris Eesti pealinnas. Festival kätkeb teatri-, burleski-, komöödia- ja muusikaetendusi kohalikelt ning rahvusvahelistelt artistidelt.

Festival toetab nii noori kui ka juba väljakujunenud artiste, kureerides toimumiskoha ja esineja suhtlust. Festivalikorraldajad ise programmis osalejaid ei vali. Etendusevalik on väga eripalgeline – leidub teatrit, tantsu, muusikat, tsirkust, sõna- ja visuaalkunsti, komöödiat ning mitme žanri segu.

Sel aastal esineb festivalil maailmakuulus kehaväänaja ja mõõganeelaja Samora Squid.

Pilt: Tallinn Fringe Festival

See eklektiline festival pakub külastajatele kõige uuenduslikumaid tipptasemel etendusi. Siit saate tõelise peavooluvälise kogemuse. Toome esile mõne hea põhjuse, miks osaleda festivalil Fringe:

Ainulaadne ja pidulik õhkkond

Fringe toob Tallinna üle 40 artisti, kes loovad siin ainulaadse, mängulise ja piduliku õhkkonna. Lisaks toimub festivali raames 18.–20. augustil Raekoja platsil tänavaprogramm, mille täidavad tänavaartistid Austraaliast ja Soomest.

Maailmaklassi kuuluvad esinejad kogu maailmast

Festivali Fringe programmis on üle 200 etenduse 20 riigist ja see arv kasvab veelgi – Austraalia mõõganeelajast tänavakunstnik Samora Squid, tulenööriga hüppav ja suurepärase džässmuusika saatel hularõngahullust pakkuv Marianne Vaalimaa Soomest, Gaulieri väljaõppega kloun Oli Weatherly Suurbritanniast ning paljud teised. Tegu on esinejatega, kes kuuluvad oma žanris maailma tippklassi.

Võimalus Tallinna avastada

Toimumiskohad jaotuvad üle kogu linnaruumi, et saaksite avastada Eesti pealinna seni peidetud vahvamaid kultuurikohti.

Väga laiaulatuslik festivaliprogramm

Tallinna Fringe Festivalilt leiab igaüks midagi põnevat. Kuna programmis on üle 200 etenduse, saate valida teatri, burleski, komöödia, muusikaetenduse, feministliku stand-up’i, mustkunsti, luule, tantsu ja veel palju muu vahel! Tegu on ühe suurima festivaliga Eestis.

Kultuuriklubis Heldeke astuvad lavale mitmed artistid - saab näha komöödiat, burleski ja mõõga neelamist...

Pilt: Tallinn Fringe Festival

Rahakotisõbralikud piletihinnad

Festivali esinejad on oma karjääris jõudnud eri tasemele ja paljud etendused on klausliga „Maksa, palju soovid“, mis tähendab, et piletid pole eelmüügis vaid, et pärast etendust maksate tasuks enda valitud summa. See teeb etendused, olenemata eelarvest kõigile kättesaadavaks. Samuti, kui tahate saada parima hinnaga pileteid, tuleks pilet osta etendustele varakult.

Leidke uusi sõpru

Tallinn Fringe Festival on suurepärane võimalus kohtuda uute inimestega, kes tulevad siia üle kogu maailma. Võtke viimast suurepärasest suhtlemisvõimalusest, kuna külastajaid tuleb Rootsist, Soomest ja Baltimaadest.

Lõbutsege!

Kogege erinevaid etendusi ja tegevusi, veetke suurepäraselt aega ning nautige!

Tuld, naeru ja pisaraid - seda kõike leiab Tallinn Fringe Festivali programmist!

Pilt: Tallinn Fringe Festival

Hea nipp korraldajatelt

Jälgige, mis etendused millalgi toimuvad. Enamik etendusi on väga nõutud ja sellepärast kaovad vabad kohad kiirelt. Niisiis, kui teil on kindel soov etendust näha, soovitame pileti soetada eelmüügist. Piletid on müügil kodulehel ja toimumiskohtades.

Tallinn Fringe Festivali kodulehel on kõige värskem teave kõigi festivalil toimuvate etenduste kohta.


Naer on terviseks! Kui on soov naerda, siis Fringe programmis on mitmeid lõbusaid koomikuid! Pildil Malinda Perera eelmise aasta etendusel.

Pilt: Tallinn Fringe Festival


Viimati muudetud: 18.08.2023