Mida vaheajal teha? Põhjalik ülevaade

Allikas: Visit Estonia

Mida vaheajal teha? Põhjalik ülevaade

Üle ega ümber ei saa tegevustest õues: leia parimad tuubi- ja suusarajad, kelgumäed ja uisuväljakud. Kuid uudishimulikud on oodatud muuseumitesse, näitustele ja meisterdamise töötubadesse, ka linnalaagrid on laste tulekuks valmis. All välja toodud asutused, mis lapsi ootavad, hoolitsevad ka selle eest, et saaks hoida distantsi.

Leia pakkumised oma piirkonnas: Põhja-Eestis, Lõuna-Eestis või Lääne-Eestis


Vaheaeg Põhja-Eestis


Pealinn kutsub seekord lapsi muuseumitesse. Mitmetes on teemaks loomad: näiteks Kiek in de Köki uus näitus viib külastajad keskaegsetele Tallinna tänavatele ning tutvustab loomade elukäiku linnakeskkonnas. Põnevalt väljapanekult leiab loomamulaaže, topiseid ja isegi kaelkirjaku skeleti!


16. sajandil uitasid sead ise linnas ringi ja keegi ei pidanud seda imelikuks

Foto: Kiek in de Köki näitus "Linnaloom"

Julgemad ei ütle ära Tallinna vanalinna kummitusmatkast (kuni 12.aastased lapsed tasuta). Toimub koolivaheajal 19.02 ja 26.02 kell 18.00 Tallinna vanalinnas,

Räätsamatk Kõrvemaal: Kuidas saab rabast joogivett? Mismoodi endale külma ilmaga rabas sooja saada? Tule Kõnnu suursoosse räätsamatkale ja saad teada. Koolivaheajal kuni 16-aastased poole hinnaga.

Politsemuuseum Rakveres: Eestis pole teist sellist kohta, kus saab päris reaalseid politseiasju proovida: võtta sõrmejälgi, tuvastada valeraha, lahendada kriminaalseid mõistatusi, lahata südant või proovida turvavööga äkkpidurdust. Koolivaheajal plaanis ka auhinnamäng.

Kolme joa matk Lahemaal (lastele alates 14. eluaastast): Valgejõel on metsade vahele peitunud 3 juga ja joastikku: Vasaristi, Nõmmeveski ja Joaveski. Lumises vaikuses voolavad nad omasoodu ja üksi võib olla neid raske leida. Tule teeme seal matka ja lõpuks sööme üheskoos suppi ja magusat, rüüpame peale teed!

Ida-Virumaad ei nimetata asjata seiklusmaaks: tehisnõlvad, rahnud ja maa-alused muuseumid. Vaheajal on kaevandusmuuseumis eripakkumine teatri ja tuubisõiduga, Vaivara Sinimägede Muuseum ja Sillamäe Muuseum kutsuvad rahnude ja mägede vahele seiklema ning Karukella suusabaasis on talverõõmude trall. Põnevad ja soodushinnaga Ida-Virumaa seiklused kehtivad märtsikuu lõpuni.


Suusamäed Ida-Virumaal

Foto: Visit Estonia

Vaheaeg Lõuna-Eestis

Tartu on vaheajaks tõelised maiuspalad letti pannud: muuseumites saab püüda kalu, näha putukanäitust, minna Ahhaa-se öölaagrisse, tutvuda Harry Potteri näitusega ja veel nii palju muid üritusi, kus saab meisterada, mängida ja hullata.

Eemal suurtest linnadest, kauni Saadjärve ääres on Jääaja Keskus. Kes pole veel sinna perega sattunud, siis nüüd on aeg jalad kõhu alt välja ajada: tegemist on interaktiivse ja kaasahaarava muuseumiga. Llapsed saavad seal õppida kompassi ja kaarti, mõõta järvevee temperatuuri, hapnikusisaldust ja palju muud asjalikku. Peipsimaal jagub tegevusi terveks nädalaks, lisaks lastele mitmeid üllatusi.


Mammut Jääaja Keskuses

Foto: Visit Estonia

Põlvamaa kutsub vaheajaks lapsi linnuvaatlustuurile. Paku lapsele võimalust kolada mööda metsi binokkel käes ja ta on iga hetk valmis reisikoti kokku pakkima. Vaheaja eripakkumised lähevad kui soojad saiad.

Lõuna-Eesti suuremas vabaõhumuuseumis Karilatsil saab lahendada mõistatusi, osaleda otsimismängus ja meisterdada pidulikke kaarte.

Ega vaheaeg pea ainult tarkusi täis olema – üks hea magus kõhutäis toob alati hea tuju. Tillu kohvikus on vaheajal Nostalgia nädal: kohvisai, Moskva sai, lehesai, moorapea, trühvlitort, korp ja palju muid lapsepõlvest tuntud maitseid. Pane end üritusele kirja.

Setomaa rahvas hoiab asja lihtsana: vaheajal on kõik lapsed oodatud Värska külastuskeskusesse, kus tehakse koos nalja ja võetakse ette erinevaid seiklusi.

Pole kahtlust, et Otepää lumised nõlvad ja ideaalselt sissepressitud suusarajad meelitavad nii, et raske on öelda Ei! Põhjuseid talvepealinna külastamiseks on aga veelgi: uisuväljak, kaldajoont kopeeriv 10 km pikkune jäämatkarada ja palju muud. Julgen arvata, et sealt leiab veelgi kutsuvaid tegevusi.

Olulised uudised Viljandimaalt!

Käsi püsti, kes peavad vaheajal tegema tööd, aga samas lastele tegevust leidma! Sel juhul saada noored päevalaagrisse: kahel päeval korraldatakse noortele väljasõit Abja poole ja Suure-Jaani, kus nad saavad ise süüa teha, meisterdada, kelgutada, helidemaailmaga tutvuda, sõpradega aega veeta jne. Broneeri koht, neid on piiratud arv.

Kõik matkahuvilised saavad 27. veebruaril kasutada ka eritransporti, mis viib Viljandist erinevatele loodusradadele. Buss väljub kell 10 Viljandi Bussijaamast ning stardib tagasi kell 13 Riisa peatusest, edasi-tagasi reisi hind on 2€/inimene. Koht bussis on võimalik broneerida viljandi@visitestonia.com.

Teesoo peatusest algab kelgu- ja räätsamatk Öördi rabasse koos matkajuht Algis Martsoo. Hind 30€/inimene, vajalik on eelregistreerimine info@soomaa.com või +372 5061896.

Tipu Looduskooli eestvedaja Dagmar Hoder viib külalised metsa, luhale ja Halliste jõe äärde vaatlusretkele, mille jooksul toimuvad ka mängud ja viktoriin. Hind 5€/inimene, vajalik on eelregistreerimine info@tipulooduskool.ee või +372 53536961.

Tasuta on reisil võimalik avastada Soomaa keskuse juurest algavat Koprarada, Meiekose õpperada, Riisa õpperada

Vaheaeg Lääne-Eestis

Pärnus saavad lapsed sõita mootorsaani ja kardiga, minna tõukekelgumatkale, osaleda Loodusmajas päevalaagris, saada osa vägevast tulevärgist Pärnu Tulefestivalil ja palju muud.


Mootorsaanisõit Pärnus

Foto: Lõbusõit OÜ

Saaremaal korraldatakse lastele linnalaager: Iga päev võetakse ette erinev tegevus, näiteks loodusrännak koos linnuvaatlusega, toidu valmistamine, sportimine, orienteerumine ja hiigelmullide meisterdamine. Toimub kaks erinevat laagrit: esimene algab 20. veebruaril, teine 22. veebruaril.

Perega koos võib Saaremaal minna tuubiga sõitma Pidula wakepark'i, Angla tuulikumäele kelgutama, lumeskulptuure tegema või käsitöökotta meisterdama või WOW elamuskeskusesse, kus iga päev on erinev töötuba ja tegevus.

Hiiumaa esitas ronijatele väljakutse! Hiiumaa elamuskeskus Tuuletorn on natuke nagu muuseum, väheke teaduskeskus ja pisut mängumaailm.
Aga vaheajal saab seal osaleda ronimisseina väljakutsel. Tule kogu perega ja vaata, kes on ronimises meister! 


Hiiumaa Tuuletorn

Foto: Visit Estonia

Tervet ja rõõmuküllast vaheaega kõigile!

Viimati muudetud: 18.02.2021

Teema: Kultuur ja Ajalugu, Aktiivne puhkus, Loodus