Maailma jazzistaarid Eestis!

Foto: Jõulujazz

Maailma jazzistaarid Eestis!

22. korda toimuva Jõulujazzi mitmekülgsest kavast saavad kuulajad 24. novembrist 13. detsembrini noppida oma lemmik maailma jazzistaarid ja huvitavad Euroopa jazzitähtede kontserdid ning võtta kaasa kuumad elamused kargesse põhjamaa talve. Siin on mõned põnevad muusikalised nopped, mis loovad jõuluootusesse põnevust.

Jõulujazz on kahenädalane intiimne ja jõuluaja ootust loov festival, mis täidab novembri lõpus ja detsembri alguses kirikud, kontsertsaalid ja klubid ilusa jazzmuusikaga. Ideaalne võimalus avastada päeval maagilist jõulumeeolus Tallinna ning õhtul maailma parimaid jazziartiste.

  • Orel: Maria Faust on legendaarne oma hullude ja suurte ideedega. Sel korral on Maria Faust Sacrum Facere koosseis laienenud oreli võrra.
  • Ragtime: Poolakas Marcin Masecki toob oskuslikult ja kelmikalt fookusesse ragtime'i, millest ta ise sai võlutud lapsena Disneylandis käies.
  • Falsett: Kui kellegi hääl on maagiline ja teise maailma viiv, siis see on britt Tom Adams. Tema tähelend sai alguse, kui Nils Frahmi kontserdil kutsuti publiku seast keegi lavale ning julge Tom võlus kõiki kohe esimestest helidest.
  • Kõrgelt ja kõvasti: kes ikka nii julgelt laulu lahti lööb, kui Soome iseseisvuspäeval Värttinä meie naaberriigist. Lisaks astub erikülalisena üles ka meie oma jazzitäht Kadri Voorand.
  • Trummid: hea trummar on ansambli üks alustalasid. Sel Jõulujazzil esitlevad oma ansambleid maailmas üks olulisemaid trummareid Simon Phillips, maailmas tuuritav Jochen Rueckert ning meie oma üks aktiivsemaid ja armastatumaid Reigo Ahven. Muide, lisaks laulmisele on trumme mänginud ka Vinx.
  • Lõunamaa kirg: mõnusat Ladina-Ameerika hõngu toovad bossanoovadega Jõulujazzi peaesinejad Stacey Kent ja Tim Tomlinson koos Estonian Dream Big Bandiga. Samuti saab puusinõksutavaid rütme tunda ka EMTA Big Bandiga Soome dirigenti Jere Laukkaneni juhatusel ning Hernan Romero, Kestutis Vaiginis, Carmen Estevezi kontsertidel.
  • Dark-Disney: see on ilus ja armas, kuidas samas jääb midagi tajumatuks ja kõhedusttekitavaks. ALA.NI stiil on kaunilt nostalgiline, samas põnevalt moodne – dark-Disney.
  • Jimi Hendrix: elektrikitarri sound ei oleks sama, kui ei oleks olnud Jimi Hendrixit. Tema tuntud ja tundmatut eepilist muusikat tõlgendavad Robert Linna, Jaak Sooäär, Henno Kelp ja Kristjan Kallas.

Need on vaid mõned nopped hingesoojendavast ja vaimu kirgastavast kavast. Tutvu kogu programmiga www.jazzkaar.ee.

Viimati muudetud: 16.07.2018

Teema: Tallinn

Soovitame