Jõulujazz 2021

Allikas: Rene Jakobson. Visit Estonia

Jõulujazz 2021

Juba 26. korda toob festival Jõulujazz publiku ette suurepärased muusikud ja ilusa muusika. Kui muidu rõõmustab festival Jazzkaar muusikasõpru traditsiooniliselt kevadel aprillikuus, siis südameasjaks on võetud ka jõuluajal kuulajaid jazzipisikuga nakatada.

Käesoleval aastal osalevad Jõulujazzil, mis toimub 25. novembrist 14. detsembrini, seitsme riigi muusikud ning kontserdid toimuvad lisaks Tallinnale ka Tartus, Viljandis, Pärnus ja Põlvas. Seekordses festivalikavas on fookuses kodumaiste muusikute uudislooming ning rahvusvahelised artistid — esitletakse uusi projekte-albumeid, kõlab kolm tribüütkontserti legendaarsete muusikute auks ning elamusi jagub erinevate muusikastiilide austajatele, vokaaljazzist rokini.

Peaesinejana astub 13. detsembril Pärnu Endlasning 14. detsembril Alexela Kontserdimajas lavale Eurovisioon 2017 lauluvõistluse võitja Salvador Sobral Portugalist, kes on end juba Eesti jazzisõprade südametesse laulnud. Ameerika legendkitarrist Marc Ribot astub üles Jõulujazzil bändiga Marc Ribot's Ceramic Dog esitledes sel aastal avaldatud albumit „Hope. Trompetisti ja laulja Louis Armstrongi sünnist möödub tänavu 120 ning surmast 50 aastat ning selle puhul teevad legendile kummarduse Jason Hunter Band ning solistid Sofia Rubina, Jan Uuspõld ja Allan Järve.

Tutvu programmiga lähemalt Jazzkaare kodulehel.


Ohutu festivalielamuse tagamiseks pääsevad vastavalt kehtestatud regulatsioonidele kontserte kuulama nakkusohutuse kontrolli läbinud külastajad. Festival Jõulujazz 2021 tervitab vaktsineerimiskuuri läbinuid ja viimase 6 kuu jooksul COVID-19 haiguse läbi põdenud inimesi.

Viimati muudetud: 30.05.2022

Teema: Tallinn, Kultuur ja Ajalugu