Kuidas tähistada oma riigi sünnipäeva?

Allikas: Marek Kusmin Flickr

Kuidas tähistada oma riigi sünnipäeva?

Eesti Vabariigi sünniks loetakse 24. veebruari 1918.aastal, sellel päeval tähistame oma riigi iseseisvuspäeva. Miks just see päev? 

Aga just sellel päeval avaldati Tallinnas "Manifest kõigile Eestimaa rahvastele", milles kuulutati välja sõltumatu ja demokraatlik Eesti Vabariik. 

Vabariigi esimene iseseisvuspäev

Pidustused Vabaduse väljakul aasta möödumisel iseseisvuse väljakuulutamisest.

Foto: Wikimedia Commons

Kuid oma riik ja iseseisvus ei tulnud lihtsalt. Vabadus on alati ohvreid nõudnud, ka Eesti riik kaotas Vabadussõjas umbes 5500 meest ning ligi 14000 meest sai haavata. Igal aastal mälestatakse vabadussõjas langenuid, toimuvad mälestusteenistused, tuuakse lilli ja pärgi.

Tähistamise kindel osa on kaitsejõudude paraad. Paraadi võtab vastu Vabariigi president Kersti Kaljulaid ja juhatab Kaitseväe juhataja. Eesti Vabariigi 102. aastapäeva paraad toimub Tallinnas 24. veebruaril algusega kell 12.00.

Vabadusvõitleja

Põlvkondade vahel on side.

Foto: Guillaume Speurt

Paraadist võtab osa rohkem kui 800 osalejat ja ligi poolsada ühikut tehnikat, 42 lippu, 4 kompaniid, 2 patareid, 8 rühma ja 2 orkestrit. Liitlastest on esindatud Ameerika Ühendriigid, Prantsusmaa, Läti, Leedu, Poola ja Ukraina liputoimkondadega. Osalevad ka NATO Eesti lahingugruppi kuuluvad Ühendkuningriigi ja Taani üksused ning Prantsusmaa ja Ameerika Ühendriikide üksus. Võimas vaatepilt on haarav nii lastele kui täiskasvanutele, tasub kohale tulla!

Tavaks on, et president korraldab iseseisvuspäeval piduliku vastuvõtu, kus annab üle riiklikud teenetemärgid, nende pälvinute nimekiri ilmub ka ajakirjanduses. Nii paraad kui vastuvõtt on erinevatel aastatel toimunud erinevates Eesti linnades.

Loomulikult toimub sellel tähtsal päeval palju kontserte, aktusi ja muid pidulikke üritusi, õhtul võib aga teleri vahendusel jälgida Vabariigi presidendi vastuvõttu. 

Eesti sünnipäeva tähistavad nii vanad kui noored

Oled oodatud!

Foto: Visit Estonia
Viimati muudetud: 21.02.2020

Teema: Kultuur ja Ajalugu

Uudiskiri