9 ideed, mida sel suvel Lõuna-Eestis teha

Allikas: Jaan Sokk

9 ideed, mida sel suvel Lõuna-Eestis teha

Veebilehelt Kylas saab broneerida meeldejäävaid elamusi Lõuna-Eestis. Tegevusi on nii suurtele kui väikestele, rahulikele puhkusearmastajatele kui aktiivsetele puhkajatele, ajalooarmastajatele kui neile, kes otsivad midagi kaasaegsemat.

Siin on Puhka Eestis meeskonna 9 elamussoovitust, mida peaksite kindlasti sel aastal proovima.

Einesta Puuko toidutares

Pokumaal saab kuni augusti lõpuni igal päeval kella 11.00st-18.00ni kehakinnitust Puuko Toidutares. Tule lihtsalt sööma ja metsavaikust nautima, või võta ette tõsisem tutvus Pokumaaga ning külasta ka Pokukoda.

Sannapäiv

Saunapäeval näevad külalised suitsusaina kütmist, räägitakse traditsioonidest elava pärimuskultuuri keskel ja loomulikult minnakse sauna. Tuulutamise ajal jõuab ka matkale minna, kama jahvatada ja lõunasööki valmistada. Saunapäeva lõpuks saab ihu haritud ja tiigis karastatud.

Hobumatkad Põlvamaa looduses

Maaliline hobumatk viib pühasse Taevaskojasse, põnevasse Mõtsküla metsa või nõiduslikku Akste sipelgariiki.

Taevaskojas uitame Viimse reliikvia radadel. Hea õnne korral näeme lendavat sinist kalliskivi ehk jäälindu, ratsutame siniste silmadega valgetel eesti hobustel ja joome kosutuseks kohalikku taimeteed. Soovi korral peatume ja teeme üles ka lõkke mõnes looduskaunis RMK lõkkekohas.

Mõtsküla kaunites metsades külastame rootsi sõjakääpaid. Lühemad retked toimuvad maalilises Akste sipelgariigis.

NB! Kui välistemperatuur on üle 25 soojakraadi, siis hobumatka ei toimu!

Lõkketoidu õpituba

Lõkkel saab juhendamise abil ise valmistada mõnusa lõkkesupi. Komponentideks on kõik taimset päritolu ja võimalusel ka kohalikult peenralt või keldrist! Retseptiks perenaise Pille kogemuste ja pikaajaline timmimise tulem Hinniala 'Eljankah'! Ka ilma lihata saab igati maitsvaid roogasid.

Metsa seiklusrada

Metsa seiklusrada asub Vana-Hinnala talu väikeses metsatukas. Osavus, tasakaalu ja seikluslikud elemendid on ehitatud loodust ja puid säästvalt. Seiklusrajal on sul võimalus kiikuda, trossiga väikeselt onn-platvormilt alla sõita. Pakult-pakule hüpates täpsust ja osavust treenida ning vurrkiigel koos sõpradega pesakiigel aega veeta.. Proovile saab panna kõik oma tasakaaluelundid ja seiklusjulguse!

Sannapäiv

Saunapäeval näevad külalised suitsusauna kütmist, saavad teada, kuidas on saun ehitatud, missuguse puuga teda köetakse, kui tähtis koht on saun meie esivanemate elus olnud. Sauna tuulutamise aega mahub metsaretk, puutöö ja tubaseid toimetusi. Jahvatame kama, valmistame ühiselt lõunasöögi. Saunapäeva lõpuks saab ka ihu haritud ja tiigis karastatud

Programmis osalejad saavad sauna kaasa viha, tõrvaseebi ja saunalinad

Eesmärk on külalise hinge ja ihu harimine elava pärimuskultuuri keskkonnas – loengut ei peeta, küll aga on jutud taustaks kõigile ühistele toimetustele.

Pokumaa saunapäeval näevad külalised suitsusauna kütmist, saavad teada, kuidas on saun ehitatud, missuguse puuga teda köetakse, kui tähtis koht on saun meie esivanemate elus olnud.

Pilt: Pokumaa

Puhkus kolme haava platsil

Puhkus puuotsas ja maapeal. Kolma vägeva haavapuu vahel asub 4 meetri kõrgusel platvorm, kus hea linde kuulata, taevasse ja iseendasse vahtida, lihtsalt olla! Lõkkel saad ise toitu valmistada, ja pimeduses lõkkesse vahtida! Magamist lendlevad putukad ei sega, saad oma magamiskotti pugeda ja kaitsva baldahiini ümber sättida! Lähedal on Piusa ürgoru matkarada, püha Päevapööramisemägi, ja üle jõe Setomaa.

Rännak käsitööveinide maailma

Pereettevõte Võrumaal Haanja looduspargis kasvatab Eesti kõrgeimal asuvas maheistanduses astelpaju ja viinamarju ning valmistab nendest käsitööveine. Aastaringselt pakutakse seal harivat "veinituuri".

Fotoretk looduses

Udused suvised varahommikud, lummavad päikesetõusud, värviline sügis ja lumised metsatukad - see kõik väärib üles jäädvustamist. Mine loodusesse, et saaksid aja maha võtta, nautida lummavaid vaateid ning jäädvustada need läbi kaamerasilma.

Kaasas võib sul olla enda fotokaamera, aga võid hetki tabada ka läbi juhendaja kaamera.


Maaliline hobumatk viib pühasse Taevaskojasse, põnevasse Mõtsküla metsa või nõiduslikku Akste sipelgariiki. Vaata lähemalt aadressilt kylas.ee

Pilt: Visit Estonia


Avasta Lõuna-Eestit!

Vaata lisa: Lõuna-Eesti reisijuht

Viimati muudetud: 25.04.2023

Teema: Lõuna-Eesti