9 ideed, mida sel suvel Lõuna-Eestis teha

Allikas: Jaan Sokk

9 ideed, mida sel suvel Lõuna-Eestis teha

Lõuna-Eesti pakub külastajale nii olemise paika, avastamisrõõmu, lõõgastumis- ja ravivõimalusi, maitseelamusi kui ka töö tegemise kohta. See on paik, kus põimuvad moodne ja ürgne, põnevad maitsed ja ehedad elamused. Siinsed teed on käänulised, ent vahemaad väikesed ja avastamisrõõmu palju. Selleks, et meeldejääva Lõuna-Eesti reisi planeerimine oleks võimalikult lihtne, oleme inspiratsiooniks kokku pannud 9 põnevat teekonda koos soovitustega.


1. Hulla koos perega

Lusti jagub päevadeks! Meeleolukas marsruut aitab puhkusest terve perega maksimumi võtta ja hõlmab mitmekesist valikut looduskaunitest matkaradadest põnevate elamuskeskusteni. Teekond algab Jääaja Keskusest , käib läbi muuhulgas Vudilast ja AHHAAst ning lõpeb männilinnas Elvas.


2. Kino peab saama

Eesti filmiklassika teekond viib Sind tõelise filmigurmaani radadele! Lõuna-Eesti oma ürgse looduse ja kultuuripärandiga on olnud nii mõnegi tuntud ja armastatud Eesti filmi võttekohaks: "Kevade", "Viimne Reliikvia", "Tõde ja õigus", "Nimed marmortahvlil", "Naerata ometi", "Vallatud kurvid" ja "Karoliine hõbelõng". Teekond viib sind Palamusele ja Tartusse.


3. Vanavanematele ja lastelastele

Palju põnevat igale põlvkonnale – pere pisematest vanavanemateni. Vahva teekond algab "Kevade" tegelaste koolimajast Palamusel ja lõpeb meie kaunis ülikoolilinnas Tartus. Vahepeatustena ootavad uudistajaid veel Jääaja Keskus ja Elistvere loomapark.


4. Suplus ja suitsukala

Olgu selleks päev Peipsi järve kaldal, tõukerattamatk Taevaskojas või julguse proovilepanek Elva Seikluspargis – Lõuna-Eestis leidub igale maitsele midagi. Kuumal suvepäeval väärivad eraldi tähelepanu ka piirkonna supluskohad – ükskõik, millise suuna võtad, mõni kaunis metsajärv jääb alati tee peale. Teel Peipsi äärest Tartusse haara tee äärest kaasa ka värsket suitsukala!


5. Veematk Võhandu maratoni radadel

Lõuna-Eestis toimuv Võhandu maraton leiab aset igal aastal aprillis. Sel suvel saad aga maratoni radadel seigelda endale sobivas tempos ja sobival ajal. Elamus on igal juhul garanteeritud, lisaks näed kohti, kuhu jalgsi on raske ligi pääseda.

6. Vändates lõunas

Lõuna-Eesti mitmekesine maastik pakub väljakutseid ka kogenud jalgratturile – sügavad orud vahelduvad järskude nõlvadega, sirged maanteed käänuliste kruusateedega. Teisalt on vahemaad piisavalt lühikesed, et jõuda hõlpsa vaevaga ühest kohast teise ning vahepeal vaatamisväärsusi külastada ja kohalikes kohvikutes maitseelamusi nautida. Teekond viib sind kas Kubija hotell-loodusspaa lähistele, Eesti Maanteemuuseumi kanti või hoopis Kolkjasse, lisaks veel mõned väga põnevad paigad.


7. Mullid, muda ja mudimine

Parim vaheldus argirutiinile, linnamürale ja kiirele elutempole on tore nädalavahetus koos parimate sõbrannadega! Seda marsruuti iseloomustavad looduslähedus, puhtad maitsed ja kultuur ning see kaasab piirkonna parimaid palasid – matkarajad, muuseumid, paadiretk, kohaliku toit ja muidugi looduslikud spaaprotseduurid Värska Kuurortravikeskuses, mis on tuntud oma mineraalvee ja ravimuda poolest.


8. Oskar Luts, Kalevipoeg ja mammut

Õppimine ei pea olema igav ja on teada-tuntud tõsiasi, et uusi teadmisi omandame tihti kõige paremini just mängulisel teel. Võta osa koolipäevast Palamusel, kus õppisid „Kevade" tegelased; koge Kalevipoja Kojas seikluslikul moel Eesti rahvuseepose kõige olulisemaid sündmusi; ja saa Jääaja Keskuses teada, kuidas jääaeg meie maastikku on kujundanud. Pane oma nutikus ja kiirus proovile, ühtaegu nii hariv kui ka lõbus teekond ootab!


9. Enne töö, siis lõbu

Töökeskkonna vahetamine aitab rutiinist välja murda ja soodustab uute ideede teket. Lõuna-Eesti kuppelmaastiku keskel näiteks Sangaste lossis või Pesa hotellis saad eemalduda linnakärast ja keskenduda olulisele. Ühelt poolt on siin olemas vaikus ja rahu, et saaksid täielikult tööle pühenduda, teisalt leiad siit toredaid vaba aja tegevusi, et pärast (või miks mitte ka enne) produktiivset tööpäeva terve tiimiga meelt lahutada või looduses lõõgastuda. Avasta Lõuna-Eestit, ootame avatud südamega!

Vaata lisa www.visitsouthestonia.com/suvi2021

Viimati muudetud: 08.07.2021

Teema: Lõuna-Eesti