5 soovitust Prangli külastamiseks

Allikas: Martin Andreller

5 soovitust Prangli külastamiseks

Prangli on ainulaadne Eesti saar, mis asub Tallinna külje all, Viimsi poolsaarelt tunnise laevasõidu kaugusel. Elu saarel on kestnud järjepidevalt üle 600 aasta, mis teeb Pranglist ainukese Põhja-Eesti põlisasustusega saare, kus elatakse siiani aastaringselt.

On ütlemine, et Prangli asub vanajumala selja taga. Soome ja Eesti vahel, nõukogude ajal lausa raudse eesriide piiril asunud saarel on siiani säilinud kohalik dialekt, oma traditsioonid ja rannarahvakultuur. Prangli on üsnagi tilluke, kuid üllatavalt mitmekesise ja puutumatu loodusega paik, mis võidab oma saladusliku, ajatu aura ja unikaalsete kaluriküladega iga aastaga üha rohkemate eestlaste ja Tallinna külastavate välisturistide südameid.

  • Tule külla suveajal!

Tegusaim turismihooaeg Prangli saarel kestab maist septembrini. Peamiselt käiakse saarel päevareisil – vaieldamatult mugavaim ja sisukaim külastusviis, mida pakutakse nii eestlasele kui välismaalasele. Prangli saare päevareisid toimuvad 3-4 korda nädalas algusega Tallinnast või Leppneeme sadamast. Tegemist on otsast lõpuni (transpordid, kastiautoekskursioon, toitlustus) korraldatud päevareisiga, mida juhib kohalik giid ning kuhu on oodatud igas vanuses ja rahvuses inimesed, kel see Eesti saar veel külastamata.

Veoautoekskursioon Prangli saarel

Foto: Marko Poolamets

Kui seltskonnas on rohkem kui 10 inimest, saab igal ajal tellida ka eri keeltes grupireise. Talvisel perioodil soovitame soojalt Eestile omast Prangli sauna- ja matkatuuri algusega Tallinnast.

  • Tule kas rattaga või jalgsi!

Isepäi seikleja leiab saarele tee aastaringselt, liigu kas jalgsi või rattaga. Laevaliiklus Prangli saarele on korraldatud liinilaevaga Wrangö, mis väljub Leppneeme sadamast (piletimüük ja graafikud tuuleliinid.ee suunal Leppneeme-Kelnase). Leppneeme sadamasse on kõige mõistlikum sõita Tallinnast taksoga (u 10-15 eurot) või bussidega nr 1A  ja V2.  

Prangli ja mandri vahet sõidab liinilaev Wrangö

Foto: Marko Poolamets

Eesti põhjapoolseimas (väike)sadamas Kelnases Pranglil on maist septembrini avatud jalgrattalaenutus. Veebist saad endale soetada korraliku saaretutvustuse abimehe, virtuaalgiidi, mis juhatab sind oluliste vaatamisväärsuste juurde ning kannab ette olulisemad legendid, samuti näitab kätte majutused ja toitlustusvõimalused.

  • Tule koos kolleegidega!

Prangli saar on populaarne paik meeskonnaürituste pidamiseks. Mitmed Eesti ja rahvusvahelised kollektiivid kasutavad võimalust sõita päevaks või paariks looduse rüppe, et saada koos osa liitvast, harivast ja lõõgastavast elamusest. Meeskonnaüritusi korraldab saarel Prangli Reisid.

Tiimiüritused saarel on meeldejäävad!

Foto: Prangli Travel
  • Tule kontserdile ja võistlema!

Kultuuri- ja spordiüritused Pranglil kutsuvad! Saare aastaringi kõige tihedamad päevad on muidugi suvel, mil toimuvad kultuuri- ja spordiüritused. Nendeks puhkudeks on saarele sõitmiseks täiendavaid saaretranspordi võimalusi. Populaarseimad sündmused on Prangli Jooks, suveteater ning igasuvised kontserdid. Kultuuriürituste unikaalne toimumispaik sadamakuur “Noor Kaardivägi” asub Prangli saarel Kelnase sadamas.  

Prangli turismiinfopunkt Kelnase sadamas juba ootab!

Foto: Prangli Travel
  • Reisi siit mujalegi!

Prangli saar on Kolga lahe saarestiku keskus. Siit toimuvad reisid eritellimusel Prangli vahetus läheduses olevatele Eesti väikesaartele Aksile ja Kerile. Käiakse ka Malusi saartel hülgeid vaatlemas. Samuti toimuvad erireisid hülgevaatluseks mandrilt algusega Tallinnast või Kaberneeme sadamast.


Tule Prangli saarele koos sõpradega, perega, kolleegidega, üksi, vanaema ja vanaisaga, päris beebidega. Siin leiab igaüks endale tegevust. Tule ja avasta kaunist Eesti saart!

Viimati muudetud: 02.02.2022

Teema: Tallinn, Saared, Põhja-Eesti