Pirita promenaad

Loe edasi

Allikas: Aron Urb

Allikas: Aron Urb

  • Allikas: Jaak Nilson
  • Allikas: Urmas Haljaste

Pirita

Populaarse ranna, seikluspargi ja jahisadamaga Pirita on Tallinnas koht, kus nautida toredaid suvehetki. Kosutava männilõhnaga piirkond jääb kesklinnast vaid paari kilomeetri kaugusele.

Sellest mereäärsest alast kujunes pühapäevaste väljasõitude ja päikesevõtmise sihtkoht juba 20. saj algul. Et Pirita võlu vaikselt nautida, tuleb minna rannast üle tee Pirita jõe suudmesse, kus saab rentida aerupaate, kanuusid ja vesijalgrattaid. Või siis imetleda 15. saj pärit Pirita kloostri varemeid, kus augustis toimub suurejooneline Birgitta festival. Varemete kõrval moodsas hoones tegutsevasse kloostrisse võib ka öömajale jääda.

Einet ja merevaadet saab nautida rannaäärsetes pubides ja restoranides. Sisemaa poole jääb Eesti kõrgeima vaateplatvormiga Tallinna teletorn. Soojemal ajal on mõnus ühendada torni külastus päris torni külje all asuva Tallinna botaanikaaia külastusega.

Kogu sealne kant on kena koht, et jalutada või sporti teha: selleks sobib hästi rand,  promenaad, seikluspark, ametlik terviserada, aga ka muud metsa all looklevad rajakesed.

Põhiallikas visittallinn.ee