Pirita promenaad

Allikas: Aron Urb

Pirita ja Viimsi

Populaarse ranna, seikluspargi ja jahisadamaga Pirita on Tallinnas koht, kus nautida toredaid suvehetki. Kosutava männilõhnaga piirkond jääb kesklinnast vaid paari kilomeetri kaugusele. Ning 15-20 min kaugusel Viimsis leiad eest romantilised saared ja vanad kalurikülad kõrvuti moodsate kodudega.

Pirita mereäärsest alast kujunes pühapäevaste väljasõitude ja päikesevõtmise sihtkoht juba 20. saj algul. Et Pirita võlu vaikselt nautida, tuleb minna rannast üle tee Pirita jõe suudmesse, kus saab rentida aerupaate, kanuusid ja vesijalgrattaid. Või siis imetleda 15. saj pärit Pirita kloostri varemeid, kus augustis toimub suurejooneline Birgitta festival. Varemete kõrval moodsas hoones tegutsevasse kloostrisse võib ka öömajale jääda.

Einet ja merevaadet saab nautida rannaäärsetes pubides ja restoranides. Sisemaa poole jääb Eesti kõrgeima vaateplatvormiga Tallinna teletorn. Soojemal ajal on mõnus ühendada torni külastus päris torni külje all asuva Tallinna botaanikaaia külastusega.

Kogu Pirita kant on kena koht, et jalutada või sporti teha: selleks sobib hästi rand,  promenaad, seikluspark, ametlik terviserada, aga ka muud metsa all looklevad rajakesed.

Vaid 15 minuti kaugusel kesklinnast leiad hoopis teistsuguse maailma, kontrastide poolsaare - Viimsi. Siin on koht, kust kuiva jalaga enam edasi ei saa. Siin on väikesed romantilised saared, kuhu paistavad pealinna säravad tuled. Siin on vanad rannakülad ja kaluritalud vaatamas merele kõrvuti 21. sajandi moodsate kodudega. Siin on eriline võlupaik, kus päike tõuseb merest ja loojub merre.

Viimsist leiad:

  • lugematul arvul kultuurisündmusi: teatreid, kontserte, festivale
  • põnevaid maitseid gurmeest taluturuni
  • kahe Eesti suurmehe Johann Laidoneri ja Lennart Meri jäljed
  • hülgevaatlusretked merel
  • varahommikused kalasaagid sadamates
  • öise Tallinna silueti taustal särava imeilusa Põhjakonna trepi
  • põnevaid loodusradu, jääajal siia triivinud rändrahnusid, põlismetsa, liivaseid ja kiviseid rannaalasid, suurepärased marja- ja seenemetsi ja veel palju ilusat loodust

Allikad: visittallinn.ee, visitviimsi.com

Kuhu minna ja mida teha

Teave otsingutulemuste kuvamise kohta kasutustingimuste punktis 12.