Allikas: Mart Vares

Naissaar

Tallinnast kümmekonna kilomeetri kaugusel asuv Naissaar köidab ilusa liivaranna, matkaradade, militaarpärandi ja suvise kultuurifestivaliga.

Saare ida- ja lõunarannikul on puhta liiva ning looduslike rannaroosidega rannad. Enamik saarest on kaetud metsaga, kus juulis saad noppida värskeid mustikaid, augustis-septembris aga pohli. Uuri ka suuri rändrahne, mille liustikujää on kaasa toonud. Kogu saar on looduskaitse all.

Naissaarel on kolm 10–13 km pikkust matkarada: Militaarrada, Kultuurirada ja Loodusrada, kõik viitadega tähistatud. Jalgsimatka asemel võid tellida hoopis giidiga ekskursiooni jalgrattal, nõukogudeaegses kastiautos või maasturil.

Asukoha tõttu on Naissaarel läbi sajandite olnud oluline kaitsefunktsioon. Peeter Esimese ajal ehitati  suurtükipatarei, et sulgeda kahuritulega ligipääs Tallinnale Soome lahelt. Saare lõunaosast leiad mahajäetud nõukogudeaegse miinitehase, samuti on pärandiks kitsarööpmeline raudtee pärandiks ajast, kui saar oli Nõukogude sõjaväe valduses.

Omari küün on igal suvel traditsioonilise Nargenfestivali toimumispaik, võõrustades kontserte ja teatrietendusi.

Regulaarne laevaühendus Naissaarega on mai lõpust septembri keskpaigani reedest pühapäevani. Saart saab külastada ka oma jahi või kaatriga.

Sadama lähedal on telkimisala, ööbida saad ka kämpingus ja mugavustega puhkemajades.

Kuhu minna ja mida teha

Teave otsingutulemuste kuvamise kohta kasutustingimuste punktis 12.