Allikas: Visit Estonia

Süstamatkad

Süstamatkad ehk kajakimatkad on üks mõnusamaid ja loodussõbralikumaid viise tutvuda Eesti käänulise ranniku ning 1500 laiu ja saarega. Need sobivad kõigile huvilistele – vajaliku varustuse ja juhendamise tagavad matkakorraldajad.

Lühemateks matkadeks on ideaalsed põhjarannik ja sealsed rannalähedased saared, samuti Peipsi järv, meie siseveekogud ja Saaremaa. Pikemaid matku võib teha nii põhja- kui ka läänerannikul, kus meri on madal ning süst tuulte ja lainete eest paremini kaitstud.

Saaremaa lääneosas asub süstamatkajate seas populaarne Vilsandi rahvuspark. Seal on üle 150 saare ja inimtühja laiu, mis on koduks paljudele linnuliikidele. Omaette vaatamisväärsus on mere kujundatud kiviklibused rannad, kus leidub hulganisti kivistisi.

Hiiumaa laidude kaitsealale korraldatakse nii ühe- kui ka mitmepäevaseid süstamatku. Siinsed laiud asuvad üksteisest paraja süstasõidu kaugusel ning on tuntud kauni looduse ja omanäolise kultuuripärandi poolest.

Kogu suve vältel toimuvad Tallinna lahel paaritunnised süstaretked. Tallinna vanalinna siluett, nõukogudeaegne arhitektuuripärand ja kohalikud sadamad annavad nendele matkadele erilise hõngu. Lühemaid süstaretki tehakse ka põhjaranniku saartele – näiteks Aegnale ja Pakri saartele, Pedassaarele.

Samuti korraldatakse süstaretki Pärnust Kihnu, Sorgu ja Manija saarele.

Kuhu minna ja mida teha

Teave otsingutulemuste kuvamise kohta kasutustingimuste punktis 12.