Rummu Seikluskeskus

Allikas: Aire Eder

Sukeldumine

Eesti sukeldumisklubid pakuvad palju eri tasemel koolitusi ja laagreid. Proovi kalapüügi-, vraki-, orienteerumis-, foto- ja süvaveesukeldumist ning veealust aardejahti. Sukelduma saad minna ka öösel! Hobisukeldumise hooaeg kestab maist septembrini ja parim nähtavus on kevadel ja sügisel, kuni 10 m.

Mitmed objektid nõuavad tehnilise sukeldumise kogemust. Et saada infot vajalike kooskõlastuste, ligipääsetavate vrakkide ja turvalisuse kohta, võta ühendust mõne sukeldumisklubiga.

Läänemerre on jäänud tuhandeid laevavrakke, neist paljud ka harrastussukeldujale sobivas sügavuses. Hulk vrakke on Tallinna lahes ja Toila ümbruses, samuti Hiiumaa ja Vormsi vahel „lainemadalal“. Leiad muudki: Haras kunagine allveelaevade demagnetiseerimise jaam, Vene ründelennuk Kuressaare lähistel.

Saaremaal Vilsandi rahvuspargis tulevad noored hülged sukeldujaid uudistama.

Pankranniku veealused astangud ulatuvad mitmekümne meetri sügavusele nii Põhja- kui ka Lääne-Eestis. Kõige paremini näeb neid Saaremaal Panga pangal.

Osmussaare lähedal asub maailmameres kõige paremini säilinud üle 500 miljoni aasta vanune Neugrundi meteoriidikraater.

Rummu karjääris on maailma ainsad veealused vanglahooned, mis on ahvatlenud paljusid hobisukeldujaid. Koos instruktoriga on sukeldumine seal lubatud.

Eesti järveelustik on rikkalikum kui meres. Parim on sellega tutvuda selge veega allikajärvedes. Kesk-Eestis on parima nähtavusega Äntu järved. Saadjärvel korraldatakse sukeldumiskoolitusi ja võid külastada veealust betoonskulptuuride teemaparki. Saaremaal saad nii Karujärves kui Jaagarahu karjääris vaadelda vähke.

Kuhu minna ja mida teha

Teave otsingutulemuste kuvamise kohta kasutustingimuste punktis 12.