Allikas: Visit Estonia

Kanuu- ja paadimatkad

Matkates kanuu või paadiga mööda Eesti jõgesid, saad piiluda sügavatesse laantesse, liivakivikanjonitesse ja ligipääsmatutesse rabadesse. Adrenaliini lisavad väikesed kärestikud. Korraldajad aitavad algajaid, tagavad varustuse ja tutvustavad vaatamisväärsusi, mis muidu võiksid jääda varjatuks.

Erilist kogemust pakub nn viies aastaaeg Soomaa rahvuspargis, kui saad sõita metsas ja teedel ning pääsed mõne maja uksestki sisse. Soomaal saad moodsa plastikkanuu kõrval proovida ka iidset ühest haavapuust õõnestatud lootsikut haabjat. Samas toimuvad haabjaehituse laagrid. Proovi suurveel sõitmist ka mujal – enamikul Eesti suurematest jõgedest on see võimalik.

Lume sulamise ajal moodustavad mitmed jõed kärestikke, kus saad nautida raftingu-elevust.
Võhandu, Ahja ja Piusa jõel kõrguvad kuni mitmekümnemeetrised ja üle 300 miljoni aastased liivakivipaljandid.

Soovitusi kanuu- ja paadimatkajale

Tõsta mõla paati ja vaiki – ehk näed peale põnevate lindude ka metskitse, põtra või koguni karu. Proovi õhtusöögiks ise kala püüda!

Paki veekindlasse kotti varuriided. Peaaegu igal Eesti jõel on ületamist vajavaid takistusi, murdunud puid või siis kobraste poolt kokku kuhjatud tamme – turvalisuse tagamiseks kasuta kindlasti päästevesti!

Küsi matkakorraldajalt öise retkede võimalusi – saad kuulata looduse öiseid hääli ning ära ehmata, kui mõni kobras su paadi lähedal vette sukeldub!

Kuhu minna ja mida teha

Teave otsingutulemuste kuvamise kohta kasutustingimuste punktis 12.