Uus elamuskeskus Thule Koda Saaremaal

Allikas: Thule Koda

Uus elamuskeskus Thule Koda Saaremaal

Paljud on kuulnud legendi müütilisest Ultima Thulest. Vähem on aga neid, kes teavad Lennart Meri väidet, et Thule ongi Saaremaa. 2019. aasta suvel avati Saaremaal, Kuressaare südalinnas uhiuus kogupere meelelahutuskeskus Thule Koda.

Kuressaare sai 2019. aasta suvel juurde uue, kaasaegse ja peresõbraliku elamuskeskuse Thule Koda, mis ootab külastajaid beebieast kuni vanavanemateni. Keskus paikneb Kuressaare südalinnas, otse vaatamisväärsuste ja kaubanduse keskel.

Siin leidub tegevust igaühele

Foto: Thule Koda

Thule Koda võib nimetada alternatiivajaloo elamuskeskuseks, sest pakutakse meelelahutuslikku sissevaadet saarlase maailmapilti, tema paigavaimu ja mütoloogilisse maailma. Siin esitletakse pisut (enese)iroonilises võtmes Saaremaa erakordset maailmaloolist lugu Ultima Thulena.

Vana-Kreeka maadeavastaja Pythease kordumatule reisile saab kaasa elada erinevate ekspositsioonide ja mängude kaudu. Seiklusi pakuvad müütilised loomad ja pahede labürint, leidub nii füüsilisi tegevusi kui interaktiivset osaluselamust. Siin saab mängida, ronida, teha ise kino, vaadata 360º filme jne.

NB! Keskus ei pretendeeri ajaloolisele tõele, vaid väljapanekud on humoorikas võtmes ning keskuse moto on: "Ära usu kõike, mida sulle näidatakse!".

Kinoelamused

Foto: Thule Koda

Thule Kojas asub ka Saaremaa suurim, stiilseim ja mugavaim kino - Thule Kino. Suur Thule saal ja privaatne Kaali saal näitavad programmi igale maitsele, nii suurtele kui väikestele.

Keha saab kinnitada keskuse kohvikus, kus pakutakse kerget sööki ja jooki.
Lisaks saab keskuses korraldada erinevaid üritusi, koolitusi ja konverentse. Siin on sünnipäevatuba, laste mängutuba, loometuba jne.

Oodatud on külalised nii lähedalt kui kaugelt, nii väikesed kui suured!

Viimati muudetud: 28.03.2022

Teema: Saared, Kultuur ja Ajalugu