Lastega Lõuna-Eestisse? Jah!

Allikas: Mariann Liimal

Lastega Lõuna-Eestisse? Jah!

Kui peres on väiksemaid või suuremaid lapsi, siis tekib aegajalt küsimus, et kuhu nendega minna. Kui olete huvitatud pereparkidest, aktiivsest puhkusest või hoopis harivast muuseumite külastamisest, siis Lõuna-Eestist leiab seda kõike. Siin on hulgaliselt kaasahaaravat tegevust nii suurematele kui väiksematele ning palju põnevaid kohti, kuhu lastega peredel on tore minna.

Tartu Mänguasjamuuseum

Tartu maakond, Tartu linn

Tartu vanalinnas asuv mänguasjamuuseum viib täiskasvanud tagasi lapsepõlve helgetesse päevadesse ning pakub lastele palju põnevat vaatamist ja tegutsemist. Püsiekspositsioonis on väljas mänguasjad, millega lapsed on siinmail läbi aegade mänginud, näha saab kunstnikunukke, eri rahvaste suveniirnukke ja soome-ugri traditsioonilisi mänguasju. Avatud on mängu- ja meisterdamistuba. Õuemajas saab näha unikaalseid Eesti nukufilmide nukke ning korraldatakse ajutisi näitusi. Mänguasjamuuseumi juurde kuulub teatrimaja Teatri Kodu, kus on teatrisaal, teatrinukkude muuseum ja lastestuudio.

Loe edasi
Siin on turvaline

Vudila Mängumaa

Tartu maakond, Kaiavere küla

Vudila Mängumaal ootavad Sind suur väliveepark kolmetasandilise liumäe ja -toruga, torusaunad, kiiged, turnimisatraktsioonid, batuudid, sky-jump, elektriautod, põrkeautod, seiklusrajad, atv-d, elektrooniliste mängude maja, aerupaadid, vesirattad, suur mängutuba, loomapere, hobusõidud jpm. Lisaks pakub Vudila toitlustamist ja forelli püüdmise võimalust. Mängumaale on oodatud kõik lapsed koos vanemate, vanavanematega ning sõpradega, sest tegevust jätkub kõigile ja terveks päevaks! Vudila Mängumaa asub Tartumaal maalilise Kaiavere järve ääres, Elistvere Loomapargist 1,7 km kaugusel.

Loe edasi

Eesti Lennundusmuuseum

Tartu maakond, Lange küla

Eesti Lennundusmuuseum tegutseb aastast 2002, olles välja kasvanud erakogust. Ekspositsioonis on 28 lennukit esindamas Rootsi, Venemaa, Poola, Ukraina, Šveitsi, Tšehhi, Prantsusmaa, Inglismaa, Soome, Itaalia ja USA lennutehnikat, 4 helikopterit, samuti õhutõrjekahurid ja kõikide nõukogude ajal Eesti territooriumil paiknenud maa-õhk rakettide esindajad. Mudelikogus on üle 500 kõrgkvaliteedilise lennuki, kopteri ja raketi maketi. Emotsioone ja avastamisrõõmu kogu perele pakuvad erinevad atraktsioonid. Eesti Lennupäevad 2021 toimuvad  7.-8. augustil 2021.a.  

Loe edasi
Siin on turvaline

Jääaja Keskus

Tartu maakond, Äksi alevik

Jääaja Keskus on põnev elamuskeskus, mis räägib elust Maal pärast viimast jääaega. Kaasahaarava keskuse sümboliks on 10 000 aastat tagasi välja surnud mammut. Neid on siin "ringi liikumas" lausa mitu. Meil saad ülevaate, kuidas on aastatuhandete jooksul kujunenud elu Maal. Ekspositsioon pakub ülevaadet jääaja tekke põhjustest ja mõjust maakerale, tutvustab Eesti looduse ja inimasustuse arengulugu, kliimamuutuste põhjuseid ja nende uurimist. Asume Saadjärve kaldal, suvel viime loodushuvilised oma parvega ka järve avastama. Meie juures saab kosutust nii hing kui ihu. Avatud on Jääkaru kohvik.   

Loe edasi

Neuhauseni peamaja Vastseliina Piiskopilinnuses

Võru maakond, Vana-Vastseliina küla

Vastseliina piiskopilinnuse ajalugu ulatub 14. sajandisse ja oli kuni 17. sajandi lõpuni võimas piirilinnus Venemaa ja Euroopa vahel. Keskajal oli piiskopilinnus katoliiklikus maailmas palverännakute üks sihtkohti. Linnus hävitati 1702. aastal Põhjasõjas venelaste poolt.  Endises Piiri kõrtsi  hoones avatud Neuhauseni peamaja tutvustab erinevaid linnuse ajalooga haakuvaid väljapanekuid, kohalikel legendidel põhinevat näitust, käsitöö õpitubasid, kontserte ja etendusi vanas kõrtsitoas ja võimalust keskaja riietuses osa võtta linnuserahva pidusöögist.  

Loe edasi
Siin on turvaline

Järvemuuseum

Tartu maakond, Vehendi küla

Järvemuuseumi põhiekspositsiooni moodustavad elusad Eesti mageveekalad. Sellises liigilises koguses mujal Eestis meie mageveekalu ei eksponeerita. Meil elavad umbes pooled Eesti mageveekaladest, sekka ka eksootilisemaid liike, lisaks kilpkonn, järvepallid ja jõevähid.  Uudistada saab 2 ägedat põrandaakvaariumit ja 2 suurt silinderakvaariumit. Kokku on erinevaid akvaariumeid üle 25. Siin on ka kalastusvahendite kollektsioon, ürgkalade näitus ja palju muud põnevat! Võimalik tellida lõbusõiduks või saunatamiseks saunaparve, kasutada miljonivaatega seminariruumi. Suveperioodil töötab kohvik.

Loe edasi
Siin on turvaline

Lodi Jõmmu

Tartu maakond, Tartu linn

Lodi Jõmmu on puust kaubapurjekas, mille sarnased sõitsid vete peal alates hansaajast kuni 20. sajandi keskpaigani. Jõmmu seilab Emajõel, Peipsil ja Võrtsjärvel aprilli algusest novembri lõpuni. Lodjasõitu on võimalik tellida seltskondadele erinevate peoürituste ja seminaride korraldamiseks. Väiksematele seltskondadele teeb lodi nii sageli kui võimalik  piletisõite, mille sõiduplaan on kodulehel.  Laevas pakutakse kohvi ja teed, soovi korral saab kasutada projektorit,  tellida lisaks toitlustust, ajaloo- või loodusgiidi, lõõtsameest või hoopis erinevaid õpitubasid.

Loe edasi

Elistvere Loomapark

Tartu maakond, Elistvere küla

Endises Elistvere mõisapargis asub 1997. aastal avatud loomapark. Looduslähedastesse tingimustesse on asustatud kodumaised metsloomad: rebased, kitsed, karu, ilvesed, põder, piisonid jpt. Huviliste jaoks on avatud ka pisinäriliste keskus. 2 km pikkune, ratastooli ning lapsevankriga läbitav Elistvere õpperada tutvustab siltide abil erinevaid taimeliike. Laudtee viib Elistvere järve äärse vaateplatvormi juurde. Sealt saab imetleda järve rikkalikku linnuriiki. Elistvere Külastusekeskuse II korrusel asub näitustesaal.  Loomapargi kõrvale jääb Elistvere lõkkekoht, kui on võimalik ka telkida. 

Loe edasi
Siin on turvaline

Eesti Maanteemuuseum

Põlva maakond, Varbuse küla

Eesti Maasteemuuseumi näituseala hõlmab kolme osa. Uusim, „Masinahall - masinate valitsemine" on interaktiivne väljapanek auto mehaanikast ja liiklusfüüsikast, ohutust liiklemisest ja turvaliste teede ehitamisest. Väliekspositsioon "Teeaeg" on ajas ja ruumis lahtirullunud tee, mille igal käänakul avaneb murranguline ajalooetapp ning kus esitletakse ka Ida-Euroopa suurimat tee-ehitusmasinate kogu. Lapsi rõõmustavad liikluslinna elektriautod ja erinevad kaherattalised. Postijaama peahoones räägitakse hobuajastu teede ja liikumisviiside arengust ning teisel korrusel asub lastemuuseum.

Loe edasi

Elva Seikluspark

Tartu maakond, Elva linn

Kaunis männimetsas asuva Elva Seikluspargi kõige adrenaliinirohkemaks atraktsiooniks on õhusõit üle Verevi järve ja tagasi: kokku 800m vabalaskumist vee ja taeva vahel, mis on Baltikumi üks pikimaid. Pere pisematele on seikluspargis laste- ja tillurajad, kuhu oodatakse lapsi alates 3ndast eluaastast. Seikluspargi keskmes on enam kui 100a puhkajate teenistuses olnud legendaarne Verevi motell, mis on ühtlasi stardipaigaks, teeninduskeskuseks ja ööbimiseks. Verevi motellist on võimalik rentida ka linnarattaid ja fatbike´isid. Olete oodatud kogu perega veetma mõnusat nädalavahetust kaunis Elvas!

Loe edasi

Otepää Seikluspark

Valga maakond, Otepää linn

Otepää Seikluspargis koged tõeliselt elamusi maa ja taeva vahel! Pargis võid veeta kasvõi terve päeva. Adrenaliini tekitavad erineva raskusastmega ronimisrajad, ligi 350m pikkune õhulend Linnamäe oru kohal või katapuldiga õhkutõus kuni 20m kõrgusele. Pere väiksemaile saad seikluskogemuse anda turvalisel lasterajal. Seikluspargis nõustab ja toetab Sind professionaalne meeskond. Üheskoos ületame kõik takistused! Siin vabaned argimuredest ja stressist ning naudid seiklust üksi, pere, sõprade või töökaaslastega!

Loe edasi
Viimati muudetud: 02.02.2022

Teema: Perega reisijale, Lõuna-Eesti, Aktiivne puhkus, Loodus