Lastega Lõuna-Eestisse? Jah!

Allikas: Mariann Liimal

Lastega Lõuna-Eestisse? Jah!

Kui peres on väiksemaid või suuremaid lapsi, siis tekib aegajalt küsimus, et kuhu nendega minna. Kui olete huvitatud pereparkidest, aktiivsest puhkusest või hoopis harivast muuseumite külastamisest, siis Lõuna-Eestist leiab seda kõike. Siin on hulgaliselt kaasahaaravat tegevust nii suurematele kui väiksematele ning palju põnevaid kohti, kuhu lastega peredel on tore minna.

Tartu Mänguasjamuuseum

Tartu maakond, Tartu linn

Tartu vanalinnas asuv mänguasjamuuseum viib täiskasvanud tagasi lapsepõlve helgetesse päevadesse ning pakub lastele palju põnevat vaatamist ja tegutsemist. Püsiekspositsioonis on väljas mänguasjad, millega lapsed on siinmail läbi aegade mänginud, näha saab kunstnikunukke, eri rahvaste suveniirnukke ja soome-ugri traditsioonilisi mänguasju. Avatud on mängu- ja meisterdamistuba. Õuemajas saab näha unikaalseid Eesti nukufilmide nukke ning korraldatakse ajutisi näitusi. Mänguasjamuuseumi juurde kuulub teatrimaja Teatri Kodu, kus on teatrisaal, teatrinukkude muuseum ja lastestuudio.

Loe edasi

Vudila Mängumaa

Tartu maakond, Kaiavere küla

Vudila Mängumaal ootavad Sind suur väliveepark kolmetasandilise liumäe ja -toruga, torusaunad, kiiged, turnimisatraktsioonid, batuudid, sky-jump, elektriautod, ATV-d, lasketiir, aerupaadid, vesirattad, suur mängutuba, loomapere, hobusõidud jpm. Lisaks pakub Vudila toitlustamist ja forelli püüdmise võimalust. Mängumaale on oodatud kõik lapsed oma vanemate, vanavanematega ning sõpradega sest tegevust jätkub kõigile terveks päevaks! Vudila Mängumaa asub Jõgevamaal Tabivere vallas, Elistvere Loomapargist 1,7 km kaugusel, maalilise Kaiavere järve ääres.

Loe edasi

Eesti Lennundusmuuseum

Tartu maakond, Lange küla

Eesti Lennundusmuuseum tegutseb aastast 2002, olles välja kasvanud erakogust. Ekspositsioonis on 25 lennukit esindamas Rootsi, Venemaa, Poola, Ukraina, Šveitsi, Tšehhi, Prantsusmaa, Inglismaa, Soome, Itaalia ja USA lennutehnikat, 4 helikopterit, samuti õhutõrjekahurid ja kõikide nõukogude ajal Eesti territooriumil paiknenud maa-õhk rakettide esindajad. Mudelikogus on üle 400 kõrgkvaliteedilise lennuki, kopteri ja raketi maketi. Emotsioone ja avastamisrõõmu kogu perele pakuvad erinevad atraktsioonid.

Loe edasi

Jääaja Keskus

Tartu maakond, Äksi alevik

Jääaja Keskus on kogu perele mõeldud teemapark – koht, kus ühest majast saab aimu kogu universumi ajaloost ning meie tulevikust meelelahutuslikus võtmes. Jääaja Keskus on ainulaadne külastuskeskus terves Baltikumis – kohapeal näeb elusuuruses eelajaloolisi loomi ning seda, kuidas on kujunenud maailma ja Eesti loodus. Põnev vabaajaveetmiskoht Tartumaal, kuhu minna perega, kaaslasega või terve grupiga – avastamisrõõmu jagub igas eas huvilistele.  Jääaja Keskuse lähedal asuv National Geographicu kollane aken esindab Saadjärve piirkonda kui ühte Lõuna-Eesti 21st avastamist väärt paigast.

Loe edasi

Neuhauseni peamaja Vastseliina Piiskopilinnuses

Võru maakond, Vana-Vastseliina küla

Vastseliina piiskopilinnuse ajalugu ulatub 14. sajandisse ja oli kuni 17. sajandi lõpuni võimas piirilinnus Venemaa ja Euroopa vahel. Keskajal oli piiskopilinnus katoliiklikus maailmas palverännakute üks sihtkohti. Linnus hävitati 1702. aastal Põhjasõjas venelaste poolt.  Endises Piiri kõrtsi  hoones avatud Neuhauseni peamaja tutvustab erinevaid linnuse ajalooga haakuvaid väljapanekuid, kohalikel legendidel põhinevat näitust, käsitöö õpitubasid, kontserte ja etendusi vanas kõrtsitoas ja võimalust keskaja riietuses osa võtta linnuserahva pidusöögist.  

Loe edasi

Järvemuuseum

Tartu maakond, Vehendi küla

Kalala järvemuuseumis on ülevaade Eesti mageveekaladest, keda saab näha akvaariumites. Siin on esindatud üle poole Eestis elavatest liikidest, nt angerjas, ahven, tõugjas, säga jpt. Muuseumis on kalastusvahendite kollektsioon, ürgkalade ning kalakivististe näitus ning põnev interaktiivne ekspositsioon. Võimalik tellida lõbusõiduks või saunatamiseks saunaparve, laenutada õngi ja kasutada miljonivaatega seminariruumi. Suveperioodil töötab kohvik.

Loe edasi

Lodi Jõmmu

Tartu maakond, Tartu linn

Lodi Jõmmu on puust kaubapurjekas, mille sarnased sõitsid vete peal alates hansaajast kuni 20. sajandi keskpaigani. Jõmmu seilab Emajõel, Peipsil ja Võrtsjärvel aprilli algusest novembri lõpuni. Lodjasõitu on võimalik tellida seltskondadele erinevate peoürituste ja seminaride korraldamiseks. Väiksematele seltskondadele teeb lodi nii sageli kui võimalik  piletisõite, mille sõiduplaan on kodulehel.  Laevas pakutakse kohvi ja teed, soovi korral saab kasutada projektorit,  tellida lisaks toitlustust, ajaloo- või loodusgiidi, lõõtsameest või hoopis erinevaid õpitubasid.

Loe edasi

Elistvere Loomapark

Tartu maakond, Elistvere küla

Endises Elistvere mõisapargis asub 1997.a. avatud loomapark. Looduslähedastesse tingimustesse on asustatud kodumaised metsloomad: rebased, kitsed, karu, ilvesed, põder, metssead, piisonid jpt. Huviliste jaoks on avatud ka pisinäriliste keskus. Looduse õpperajad tutvustavad siltide abil erinevaid taimeliike. Laudtee viib Elistvere järve äärde vaateplatvormi juurde, millelt võib imetleda järve rikkalikku linnuriiki. Tulge veetke lõbus päev loomapargis koos sõpradega, perega või töökollektiiviga ja see elamus jääb teile kauaks meelde!

Loe edasi

Eesti Maanteemuuseum

Põlva maakond, Varbuse küla

Eesti Maanteemuuseum on Kagu-Eesti suurimaid kultuuritanklaid. See on koht, kus tee elab.  Ajaloolises Varbuse postijaamas näeb teede ja liikumisviiside arengut, näituse lugu räägib vanast Postiteest, mis on ühtlasi ka üks tahk Vana-Võromaa ajaloost. Kreisilinna Võru ja Tartut ühendav suurtee, kus on säilinud ajalooline teejoon, postijaam (praeguse muuseumi asukoht), kõrtsihooned, mis pakkusid rändajale ulualust, aga  kohalikele olid oluliseks suhtluskohaks.  Väliekspositsioon Teeaeg on ajas ja ruumis lahtirullunud tee, kus liiguvad nii vanad kui uued sõiduvahendid. Külastajatele on vaadata ka Ida-Euroopa suurim tee-ehitusmasinate kogu.  Lastele pakub avastamisrõõmu suur valik erinevaid kaherattalisi, liikluslinn ja peamaja teisel korrusel end sisse seadnud omanäoline postijaama olustikku tutvustav lastemuuseum. Praegusajal pakuvad postitee  lähistel asuvad turismitalud ja ettevõtted  rändajatele erinevaid puhke- ja toitlustusvõimalusi. 

Loe edasi

Elva Seikluspark

Tartu maakond, Elva linn

Kaunis männimetsas asuva Elva Seikluspargi kõige adrenaliinirohkemaks atraktsiooniks on õhusõit üle Verevi järve ja tagasi: kokku 800m vabalaskumist vee ja taeva vahel, mis on Baltikumi üks pikimaid. Pere pisematele on seikluspargis laste- ja tillurajad, kuhu oodatakse lapsi alates 3ndast eluaastast. Seikluspargi keskmes on enam kui 100a puhkajate teenistuses olnud legendaarne Verevi motell, mis on ühtlasi stardipaigaks, teeninduskeskuseks ja ööbimiseks. Verevi motellist on võimalik rentida ka linnarattaid ja fatbike´isid. Olete oodatud kogu perega veetma mõnusat nädalavahetust kaunis Elvas!

Loe edasi

Otepää Seikluspark

Valga maakond, Otepää linn

Otepää Seikluspargis koged tõeliselt elamusi maa ja taeva vahel! Pargis võid veeta kasvõi terve päeva. Adrenaliini tekitavad erineva raskusastmega ronimisrajad, ligi 350m pikkune õhulend Linnamäe oru kohal või katapuldiga õhkutõus kuni 20m kõrgusele. Pere väiksemaile saad seikluskogemuse anda turvalisel lasterajal. Seikluspargis nõustab ja toetab Sind professionaalne meeskond. Üheskoos ületame kõik takistused! Siin vabaned argimuredest ja stressist ning naudid seiklust üksi, pere, sõprade või töökaaslastega!

Loe edasi
Viimati muudetud: 23.04.2018

Teema: Perega reisijale, Lõuna-Eesti, Aktiivne puhkus, Loodus, Reisieelistus

Soovitame
Uudiskiri