public.homepage.logo
Visit EstoniaAllikas: Simo Sepp

Põnevad kohad Rakveres, mida võiksid külastada

Mida teha Rakveres?Linnust teame unepealt, aga millal käisid näiteks Politseimuuseumis, kus saab isegi südant lahata? Rakveres huvitavaid kohti jagub.

Rakvere linnus ja tarvas

Kui tavaliselt võivad vanaaegsed hooned noorema põlvkonna täiesti ükskõikseks jätta, siis Rakvere linnusega on lood teisiti. Kõrgel mäe otsas laiuv keskaja maamärk paneb igaühe ahhetama ja ette kujutama, kuidas küll selline võimas ehitis konarlikule maapinnale püsti pandi ja kuidas end vaenlase eest kaitsti.

Ka linnuse sees on tegemist küllaga – vaata keskaegset veinikeldrit, imesta tolleaegsete piinamisriistade üle, meki ajastutruud toitu või proovi kätt vibulaskmises.

Linnuse juures uudistajad ei pea minema kaugele, et järgmise Rakvere olulise sümboliga tuttavaks saada.

7000 kilo kaaluv Tarvas on lausa 3,5 meetrit kõrge – seda suursugust taiest võib imetleda eemalt, kuid vahetul, kuju jalamilt hiiglaslikule loomale alt üles vaatamisel tajud tema väge ja võimsust veelgi paremini. Aukartust äratav kuju on ilmselt kõige enam pildistatud objekt selles linnas.

Rakvere linnus

Allikas: Rivo Veber

Leia üles linnuse põnevaimad tegevused

Rakvere Teater

Rakvere Teater asub ajaloolises mõisakompleksis, mis on rajatud kunagise frantsiskaani kloostri asukohta. Teatrimäge olevat vanasti kutsutud Põrguvärava mäeks. Siin asunud linnavärav, mida valvasid kahel käpal kõndivad karud.

Rakveret on nimetatud ka Euroopa väikseimaks linnaks, kus tegutseb täismõõduline professionaalne repertuaariteater. 1940. aastal loodud Rakvere Teatri mängukavast võib alati leida nii eesti kui maailmadramaturgiat, lastelavastusi ja kaasaegsemaid eksperimente.

Endise Rakvere mõisa peamaja külge ehitatud teatrimaja kohviku terrassilt avaneb vaade mõisapargile, mida kutsutakse tänapäeval nii teatripargiks kui rahvaaiaks. Teatrikompleksi juurde kuulub kaasaegne kino, kus on eksponeeritud ka endised kloostri müürid. Nii kinos kui teatrigaleriis vahetuvad igakuiselt näitused. Üle aasta korraldab teater rahvusvahelist etenduskunstide festivali Baltoscandal.

Koostöös Aqva Spa ja teiste Lääne-Virumaa majutusasutustega leiavad külastajad ka soodsa teatripaketi koos ööbimisega.

Keskväljak

Kui oled Rakveret uudistamas lastega, käi läbi ka keskväljakult. Samal ajal kui lapsed ronivad ja turnivad pisikeste tarvaste seljas, saad imetleda ajaloolise turuplatsi suurust ja seal ääres olevat turuhoone maja, mis valmis 1920. aastal ning on kindlasti üks Rakvere arhitektuurilisi vaatamisväärsusi.

Üle ega ümber ei saa ka linna aukodanikule, Arvo Pärdile pühendatud skulptuurist: "Noormees jalgrattaga muusikat kuulamas".

Jaluta mööda Pikka tänavat

Kui aktiivsetest tegevustest "kõht täis", võta ette väike jalutuskäik ajaloolisel Pikal tänaval, algab kohe Politsemuuseumi juurest. Ehkki tänav pole teps mitte pikk, on see mingil ajaperioodil olnud siiski oma nime vääriline.

Seal on huvitavas stiilis hooneid, kunstisalong, käsitööpoed ja Linnakodaniku Majamuuseum – saad teada, kuidas tuldi vanasti toime ilma elektri, kanalisatsiooni ja internetita. Tänapäeva noortele kindlasti värskendav kogemus.

Tutvu Rakvere vaatamisväärsustega

Allikas: Priidu Saart

Politseimuuseum

Eestis pole teist sellist kohta, kus saab päris reaalseid politseiasju proovida: võtta sõrmejälgi, tuvastada valeraha, lahendada kriminaalseid mõistatusi, lahata südant või proovida turvavööga äkkpidurdust.

Tahad enamat? Siis saad kätte automaadi ja ülesande päästa pommivööga pantvangi elu ning teha kurikaelad relvituks. Politseimuuseumis pole mingit passiivset jalutamist, nii väike kui suur saavad tõelise interaktiivse elamuse ja portsu eluks vajalikke õppetunde.

Kolmainu kiriku kirev ajalugu

15. sajandil valminud Kolmainu kiriku elulugu on nagu Ameerika mäed: Liivi sõja ajal asusid Vene väed kirikut lammutama, et kindlustada selle materjaliga Linnuse seinu. Veidi hiljem purustati see täielikult. Sajand hiljem kirik taastati, kuid Põhja sõja lahingutes hävis tornikiiver. Praegu on kirik jälle terve, viimane suurem töö möödunud sajandil oli baroksete nikerdustega kaunistatud kantsli ja altariseina ehitamine. Tornist kostab Arvo Pärdi kirjutatud kellamäng.

Leia üles uuenenud ja väga ilus Vallimägi

Hiljuti täiesti uue välimuse saanud Vallimägi on Rakvere uus meelelahutuskeskus: amfiteater, pealava, jalutusrajad, istumiskohad ja palju muud. Teadaolevalt on Vallimägi Rakvere vanim asustatud ala – seda kasutati koosviibimiseks juba 13. sajandil.

Park on eriti kaunis pimedal ajal, mil süttivad kõik 300 lampi. Vallimäel on ka legendaarne rohtunud koht, kus armunud on käinud vaadet imetlemas. Nüüd on selle paiga ametlik nimi Musumägi.

Rakvere Vallimägi

Allikas: Rivo Veber

Veeda Rakveres aega aktiivselt

Iga aastaaeg pakub eriilmelisi elamusi

Vaata lähemalt

Soovitame

Avasta Eesti

Kasuta interaktiivset kaarti

Eesti kaart