public.homepage.logo
Punane torn - muuseum ja panoraamkinoAllikas: Punane torn - muuseum ja panoraamkino

Värsked turismiatraktsioonid Eestis

Uued elamuskeskused ja atraktsioonid ootavad külla!

A. Le Coq Õllemuuseum

Õllemuuseum läbis uuenduskuuri ja nüüd ütlevad töötajad selle kohta lausa Õllemaailm. Muuseumikülastused lõpevad muuseumi pubis, kus saab degusteerida A. Le Coqi jooke.

Tartu on Eesti õlletööstuse sünnikoht ja õllelinn juba ligi 1000 aastat. 2003. a avati A. Le Coq õlletehase territooriumil õllemuuseum, mis annab põhjalikuima ülevaate Eesti õlleajaloost, kultuurist ja selle tekkest. 1898. a valminud linnasetornis on eksponeeritud ligi 2000 eksponaati, teiste seas originaalpudel Imperial Extra Double Stoutiga, mis pärineb aastast 1869.

Tõrva Veemõnula

Tõrva uues veekeskuses on 25-meetrine bassein, lastebasseini koos mänguväljakuga, neli erinevat sauna, mullivann, mõnus lõõgastusala ja päikeseterrass. Seal on midagi kogu perele, olenemata sellest, kas soovite sportida, ujuda või niisama aja maha võtta.

Uus külastuskeskus Tallinna Lauluväljakul

2021. aasta teisel poolel avati Tallinna Lauluväljakul uus külastuskeskus: 350-ruutmeetrine keskus põnevate näitustega Eesti laulupeost, laulvast revolutsioonist ning eesti kultuurist ja muusikast. Seal saab pidada ka seminare.

WOW Elamuskeskus Kuressaares

WOW elamuskeskus on juba mõned aastad avatud olnud, kuid toome selle siiski uute atraktsioonide seas esile. Ilmselt on väga palju neid, kes veel sinna sattunud pole. Meie soovitame minna: WOW on suurepärane koht, kus laste ja sõpradega sisukalt aega veeta ja uusi elamusi kogeda. Külastajad saavad eksponaate võimalikult palju iseseisvalt kasutada ning need nõuavad võimalikult vähe juhendamist. 

Elamuskeskus koosneb viiest alast. Aktiivalal saad lõputult joosta, hüpata ja turnida, veealal on kõik võimalused veega mängimiseks, energiaalal avastad erinevaid energia vorme meie ümber, simulaatorite alal koged virtuaalreaalsust. Lisaks olemas lasteala 2-6 aastastele külastajatele. Kogu keskust võib nimetada ka selfidroomiks, kus saad endast põnevatel taustadel pilte teha.

Punane Torn ja panoraamkino Pärnus

15. sajandil rajatud keskaegsete linnakindlustuste nurgatornis ehk Punases tornis on avatud innovatiivne külastuskeskus. Varem suletud torni endisest kaitsekorrusest on saanud ringpanoraamkino, mille jaoks loodi 10-minutiline Pärnu ajalugu tutvustav animafilm „Armutu ja armulik ajalugu. Punases tornis läbi 15 000 aasta".

Filmi keskmes on vaataja asukohast avanev vaade jääajast tänapäevani. Näeme linna asukohas toimunud geograafilisi muutusi, linna arengut ja satume ka põnevate ajalooliste sündmuste keskele. Kinosaal mahutab korraga kuni 10 külastajat.

Ehkki keskus avati juba eelmisel aastal, on see piisavalt värske, et sellest rääkida.

Narva Kunstiresidentuur NART

Nart on viimastel aastatel väga populaarseks saanud – see on kohtumispaik, kontserdikeskus, näituseväljak ja kultuurimeka. See asub ajaloolises villas, mis ehitati algselt Kreenholmi tekstiilivabriku direktorile.

6. mail avatakse seal näitus "Kus on keha?" mis toob kokku Viini Kunstiakadeemia ja Eesti Kunstiakadeemia maalitudengid, kus keskseks arutelupunktiks on keha selle kõige laiemas mõistes, selle representatiivsed ja sotsio-poliitilised tähendused ja võimalused.
Näitus koondab endas laia spektri eri vaatepunkte kehale, nii isklikul, sotsiaalse kui ka ajaloolisel tasandil, uurides kuuluvuse, nähtavuse ja ihaga seotud küsimusi.

Rüki galerii Viljandis

Rüki on Viljandi ajaloolises aidahoones asuv galerii, mis pole küll väga uus, aga on siiski vähemainitud paik. See on kaasaegse kunsti näituse- ja müügigalerii. "Korraldame näitusi, kus pakume vaatamiseks nii maali- kui ka fotokunsti, graafikat, skulptuuri ja installatsioone ning muud alternatiivset kunsti." Galerii eesmärk on tutvustada Eesti professionaalsete kunstnike loomingut nii kohalikele elanikele kui külalistele Eestist ja mujalt maailmast.

 

Rüki galerii

Allikas: Rüki galerii

Kauksi rannahoone

Möödunud aastal avati Peipsi ääres uus rannahoone. Puhkajate ühes lemmikpaigas saab külastada keskuse värsket hoonet, pidada seal seminare või võtta einet.

Kauksi rand

Allikas: brand estonia toolbox

Soovitame