Treppoja joastik

Treppoja joastik

Üleoja tee, Kloogaranna küla, Lääne-Harju vald, Harju maakond

Vaata kaardil

Treppoja joastik asub kohal, kus Illurma klindineemikult alguse saav umbes 10 km pikkune ja 20 km2 valgalaga Treppoja laskub paeplatoo nõlva pidi Lahepere klindilahte.

Sajakonna meetri ulatuses on siin 2-15 m laiusel alal kuus kuni 1,5 m kõrgust astangut. Joastik ei ole suutnud kujundada kanjonorgu ja seda võib seletada nii selle nooruse kui ka suhteliselt väikese veehulgaga.

Treppoja on Eesti kaunimaid joastikke ehk kaskaade ning selle külastamine, juhtugu see siis suvel või talvel, on põnev. Külastamiseks on rajatud jalakäijate sild, kust on turvaline ümbrust vaadelda.

Ajad ja hinnad

Avatud aastaringselt

Ööpäevaringselt

Omadused

Ligipääsujuhend

Treppoja joastik asub Harju maakonnas Keila vallas Tallinna-Paldiski maantee ääres, Treppoja bussipeatuse lähistel.

Ligipääs

  • Viidastatud või tähistatud
  • Ühistranspordiga
  • Sõiduautoga

Lähedal asuvad peatused

Buss: Treppoja

Koordinaadid

Vaata kaardil

Hinnangud

alexaroundtheworld

alexaroundtheworld

Dried out in June 2019

It was nice to see, but hardly water in it. It was really possible to walk on it! I got some nice pictures though. So, if you are a photographer, then go check it out. Maybe you are in luck to get a...

kiisukurr

kiisukurr

Lovely place to visit

I'ts specially interesting at the spring time, when there is lots' of water. But worth visit also at summer or at winter.

Martins V

Martins V

Without water there where nothing :(

As this summer is very dry without rains, the level of water in rivers is extremely low. Unfortunately, it is the case in Treppoja, cascade too :(

Lähipiirkonnas

Vaata kaardil