Puhkus väikelastega – need vähemtuntud kohad tuleks küll läbi käia!

Allikas: Mariann Liimal

Puhkus väikelastega – need vähemtuntud kohad tuleks küll läbi käia!

Anname sulle üle kümne hea idee, kuhu võiks Eestis väikelastega lustima minna. Leiad nii õpetlikke, füüsilist pingutust nõudvaid kui ka niisama looduskauneid kohti. PS! Seekord ei too me välja seiklusparke või suuri elamuskeskusi, sest neid tead sa nagunii. Vaata nimekiri üle, kas oled neist paigust kuulnud?

Laste Liikluspark

Harju maakond, Mustamäe linnaosa

Otsid põnevat paika, kuhu minna laste ja perega Tallinnas? Laste Liikluslinnakus pakume lastele vanuses 2-8 a või kuni 50 kg kaaluvatele lastele väärtuslikku vabaaja veetmise võimalust. Linnak asub siseruumides, mis on miniatuurselt sarnane päris liiklusele, kus sõidetakse elektriautodega. Kõikjal on olemas toimivad valgusfoorid ja abimeesteks liiklusmärgid, mis suunavad ja õpetavad lapsi õigesti liiklema. NB! Avamisaegade infot palume jälgida kodulehelt. Meiega samades ruumides asub Laste Ufopark, kus Ufodega saavad sõita ka täiskasvanud kuni 100 kg.

Loe edasi

X-Park batuudi- ja mängukeskus

Harju maakond, Mustamäe linnaosa

X-Park on mitmete ainulaadsete atraktsioonidega vabaaja veetmise koht. Meilt leiad pōnevad ja ainulaadsed batuudiväljakud koos hiiglasliku poroloonbasseiniga, Ninja Warriori teleshowdest tuttavad takistusrajad , 13 m pika ronimisseina, 5 meetri kõrguse liutoru, liumägede ja pallimerega ronila, närvekõditavaid elamusi pakkuva 5D-kino ning 6 eriteemalist peotuba sünnipäevade tähistamiseks. Tulge veetke meeleolukas ja meeldejääv päev X-Park batuudi- ja mängukeskuses!

Loe edasi

Örrekese õpitoad. Mis on seebi sees?

Harju maakond, Kesklinna linnaosa

Seepi valmistati vanal ajal meie taludes ise. Seebikeetmise oskust hoiti au sees ja igas talus oli seep omamoodi kunstiteos. Örrekese seebi meisterdamise õpitoas saad valmistada eestimaistest ravimtaimedest või lilleõitest värvilisi ja erikujulisi seebikesi. Seebid pakitakse  kaunilt ja need on suurepärased kingitused koju kaasa võtmiseks. Õpituba on jõukohane ja põnev igas vanuses osalejale. Õpituba kestab 45 minutit,  hind on alates 10 eurot osaleja kohta, lastele pakume soodustust. Ühe osaleja hind sõltub grupi suurusest, minimaalne grupi suurus on 8 osalejat. 

Loe edasi

Lohesaba seikluslinnak

Harju maakond, Kristiine linnaosa

Lohesaba seikluslinnak on just see koht, kuhu tulla kogu perega mõnusalt aega veetma. Mängima tulemiseks ei ole aega vaja ette broneerida, olete alati oodatud! Täiskasvanutele on sissepääs TASUTA. Linnatänavatel on palju ruumi ja vahvad teemamajad nagu politsei, võimla, tondiloss, labürint, moemaja või printsessitorn on täis põnevaid mänge ja tegevusi. Tule imetle Lohesaba imepärast arhitektuuri ning proovi turnimiseks mõeldud atraktsioone. Lisaks asub keskuses kolm privaatset peomaja, hubane jäätisekohvik ning mängudesaal, kus leiavad tegevust ka pere suuremad lapsed ja täiskasvanud.

Loe edasi

Otsimismäng "Loodusmaja käparada" Pernova Loodusmajas

Pärnu maakond, Pärnu linn

Tule mängima loodusmaja otsimis- ja nuputamismängu "Loodusmaja käparada". Mängida saad üksi, sõprade või perega. Lõbusad töölehed suunavad maja erinevate eksponaatide juurde leidma küsimustele vastuseid. Nutikate ülesannete abil õpetatakse eristama mängu- ja pärisloodust. Mäng on iseseisvalt läbimiseks jõukohane 7-10 aastastele, väiksemaid mängijaid võivad abistada pere suuremad liikmed. Loodusmaja külastajapiletiga on majamängud tasuta.

Loe edasi

Tagurpidi Maja

Tartu maakond, Tartu linn

Mida teha Tartus perega, lastega, sõpradega, külaliste või kolleegidega? Tahad uusi elamusi ja häid fotosid? Oled jõudnud õigesse kohta! Tagurpidi Maja on põnev ja peadpööritav elamus, kus on see kõik võimalik. Tagurpidi Majas on mööbel, külmkapp ja kõik muu, mis tavaliselt põrandal paiknevad, hoopis laes. Tegelikult on nad ju põrandal, aga lagi on põrandaks, või oled hoopis Sina tagurpidi? Maja on ka veidi kaldus, mis paneb proovile meie tasakaalumeele. Kõik see tekitab segadust, on naljakas ja ajab naerma. :) Külastuse aeg on umbes 30 minutit, saad ägeda elamuse ja lahedad fotod!  

Loe edasi

Pokumaa

Põlva maakond, Rebaste küla

Pokumaa teemapark Võrumaa ja Põlvamaa (Vana-Võromaal) piiril on loodud Edgar Valteri "Pokuraamatu" ja selle nimitegelaste ainetel. Pokude looduslikud prototüübid on tarnamättad. Pokude maailma juhatab külastajaid välimuselt kaksikpokut meenutav külastuskeskus Pokukoda, mis pakub üllatusi omapäraste treppide, käikude ja sisekujundusdetailide näol. Pokukojas saab näha Edgar Valteri originaalillustratsioone ja õlimaale, tutvuda tema loominguga ja ise pokusid meisterdada. Õpperadadel saab loodust tundma õppida, külakiigel kiikuda ja osaleda erinevates töötubades. Pokumaa ootab lastega peresid!

Loe edasi

Batuudikeskus UP Tartus

Tartu maakond, Tartu linn

Batuudikeskus UP on Lõuna-Eesti suurim mängumaa, kutsudes hüppama nii noori kui vanu, lapsi koos sõprade ja vanematega.  Keskuses on lustijate päralt ainulaadne trampliinimaastik, kus saab sooritada erinevaid hüppeid ja saltosid. Lisaks Extreme hüppesaal, kus võimalik mängida batuudikorvpalli. Väiksematele lastele on ronimislinnakud läbipugemiste, rippumiste ja liumägedega. Spordisaalis saavad huvilised mängida jalgpalli või korvpalli. Samuti ootavad õhuhoki, lauajalgpall, korvpallimasin, poksimasin, rally, tsikkel, lennuk jt elektroonsed mängud.  Tule hüppa taevasse!

Loe edasi

Vudila Mängumaa

Tartu maakond, Kaiavere küla

Vudila Mängumaal ootavad Sind suur väliveepark kolmetasandilise liumäe ja -toruga, torusaunad, kiiged, turnimisatraktsioonid, batuudid, sky-jump, elektriautod, põrkeautod, seiklusrajad, atv-d, elektrooniliste mängude maja, aerupaadid, vesirattad, suur mängutuba, loomapere, hobusõidud jpm. Lisaks pakub Vudila toitlustamist ja forelli püüdmise võimalust. Mängumaale on oodatud kõik lapsed koos vanemate, vanavanematega ning sõpradega, sest tegevust jätkub kõigile ja terveks päevaks! Vudila Mängumaa asub Tartumaal maalilise Kaiavere järve ääres, Elistvere Loomapargist 1,7 km kaugusel.

Loe edasi

Puka mängukeskus FUN

Valga maakond, Puka alevik

Puka mängukeskus FUN kutsub kõiki suuri ja väikseid sõpru tähistama sünnipäevi, klassiõhtuid ja teisi koosviibimisi. Sobiv vanus 2 -13 aastat. Lapsi ootavad pallimeri, batuut,õhuhoki,piljard,liumäed, playstation 4,nukunurk ja palju teisi põnevaid mänge! Lahtioleku ajad on nähtaval meie Facebooki lehel. Kui huvilisi on 3 või rohkem, saab ette tellides mängima tulla igal ajal!  Üritustele saab tellida peojuhi, kes teeb lastele mänge või näomaalinguid. Toitlustust saab tellida lähedal asuvast Kraine kohvikust. Mängimiseni :)

Loe edasi

Salto Batuudikeskus

Lääne-Viru maakond, Tõrremäe küla

Kõik mängu- ja seiklushimulised lapsed on oodatud hüppama, turnima ja mängima Virumaa suurimasse batuudikeskusesse!  Mängutuba on asub Põhjakeskuse teisel korrusel. Korraldame ka laste sünnipäevasid. Küsi Salto Batuudikeskuse teenuste ja võimaluse kohta. Vahvat hüppamist!

Loe edasi

Cantervilla Lossi Mängumaa

Põlva maakond, Pikajärve küla

Muinasjutulise Cantervilla Lossi kõrvalhoonetes ja välialadel on suur mõisaajastut käsitlev teemapark-mängumaa, kus jätkub lõbusaid tegevusi nii lastele kui vanematele pikaks päevaks. Teemapargis saab näha, millega vanasti mõisnikud liiklesid, millest nad elatusid, missuguseid riideid nad kandsid, mida nad sõid ning millised olid nende lauakombed. Mängumaal ootab külastajaid ees suur hulk atraktsioone: veepark, erinevad autod, ronimisväljak, batuudid, labürint, kostüümituba ja palju muud põnevat. Mängumaale võid kaasa võtta oma piknikukorvi või einestada mängumaa kohvikus või lossi restoranis.

Loe edasi

Liikluslinnak ja mängudemaja LaitseRallyPargis

Harju maakond, Hingu küla

Liikluslinnak ja mängudemaja on suurepärane koht, kus pidada lapse sünnipäeva, korraldada väljasõit lasteaia- või koolilastega ja veeta koos perega aega! 600m2 mängudemajas on pisikestele eraldi roomamisala, juba suurematele mängutuba, koos kööginurga, nukumaja jt. võimalustega, kinotuba, Legode-konstruktorite nurk, xBox, SlotCar rada, mängukonsoolid ja rallisimulaator. Liikluslinnakus on liivakast, mängumajad, kiik, võimalus sõita jalgrataste, pedaalkartide ja elektriautodega, rentida bensiinimootoril autosid, et lapsele juba võimalikult varases eas liiklusmärke ja liiklemist õpetada.

Loe edasi

Käed külge teaduskeskus SkyLab Super Skyparkis

Harju maakond, Lasnamäe linnaosa

Super Skyparki käed-külge teaduskeskuses SkyLab leidub põnevat igas vanuses avastajatele, uurijatele, nokitsejatele, skeptikutele, nuputajatele ja muidu uudishimulikele. See on koht, kus igale eksponaadile lausa peab käed külge panema! Oleme vastavalt igaühe huvidele ja loomusele kokku pannud kolm erinevat teekonda. Kolmandik eksponaatidest on leiutatud ja valmistatud Eestis spetsiaalselt SkyLabi jaoks. Lisaks on meil olemas juba Sinu vanu lemmikuid. Teaduskeskusesse pääseb ka ratastooliga ja lapsevankriga. Koolieelikust külalisele on soovitav vähemalt 16-aastane saatja.

Loe edasi

Duracell põrkeautode areen Super Skyparkis

Harju maakond, Lasnamäe linnaosa

Baltikumis ainulaadsed põrkeautod pakuvad turvalist sõidurõõmu kõigile alates seitsmendast eluaastast. Akudel töötavad autod pakuvad võimsat paigaltkiirendust ja 360º kannapöördeid. Mis peamine –  kõik see on turvaline ja valutu tänu autot ümbritsevale kummist põrkerõngale. Põrkeautod sobivad lustimiseks nii täiskasvanutele kui lastele, kes on vähemalt seitse aastat vanad ja 120 cm pikad. Põrkeauto käivitab žetoon, mille saad osta Super Skyparki kassadest, jäätisekohvikust ja poest. Üks žetoon võimaldab sõita 3 minutit. Areenile pääseb elava järjekorra alusel.

Loe edasi

Vembu-Tembumaa perepark

Harju maakond, Kurtna küla

Vembu-Tembumaa on kogu pere park, mis on sobiv kõigile! Vembu-Tembumaa on koht, kus mõnusad elamused saavad osaks kõigile pisipõnnidele, koolilastele ning ka lapsemeelesetele täiskasvanutele. Pargis on kart-  ATV- ja elektriautorada, vesiliumäed ning alati sooja veega basseinid. Meil on saunad, batuudid, minigolf, mängudemajad ja lisaks palju muudki. Pargis on mitu toitluskohta kuid tooge toit kaasa - meil on grillimiskohad koos laudadega. Pakume juurde ka camping tüüpi majutust, matkaautod on meile parkima ja ööbima oodatud. Tule koos perega ja veeda üks kaunis suvepäev Vembu-Tembumaal!

Loe edasi

Ronimisministeerium

Harju maakond, Põhja-Tallinna linnaosa

Ronimisministeeriumis on bouldering ronimisele pühendatud (ilma köiejulgestuseta) siseronimishall, kus on 200 ruutmeetrit ronimisseina ja üle 3000 ronimisnukki, millest saab kombineerida erinevaid radasid. Ronimisministeeriumisse oodatakse alternatiivse spordiala harrastajaid kui ka ühekordse põneva elamuse jahtijaid. Ronimine sobib täiskasvanutele ja lastele alates kolmandas eluaastast. Kohapealt on võimalik rentida ronimisjalanõusid suurusevahemikus 24-50.

Loe edasi
Viimati muudetud: 13.08.2021

Teema: Aktiivne puhkus