Parimad tubased lastekohad - tehnika ja teadus

Allikas: AHHAA keskus

Parimad tubased lastekohad - tehnika ja teadus

Oleme siia kogunud Eesti lastesobilike paikade paremad palad. Valiku aluseks oli tegevuste toimumine siseruumes, lastepärasus ja harivus ning võimalus ise käed külge lüüa. Nüüdsest saad külastada mitmeid muuseume Muuseumikaardiga. Sellega saab piiramatult külastada enam kui 100 Eesti muuseumi, galeriid ja elamuskeskust. Vaata muuseumikaart.ee

Lennusadam (Eesti Meremuuseum)

Euroopa põnevaim meremuuseum on Lennusadamas!  Ajaloolises vesilennukite angaaris on väljas ligi 200 ehtsat eksponaati: tõeline allveelaev Lembit, sajandivanune jäämurdja Suur Tõll, vesilennuk Short 184, vanima Eesti päritolu laeva vrakk jpm. Avatud on kohvik MARU ja muuseumipood. Ümbermaailmareis allveelaeval, mereväe riietes pildistamine, akvaarium, simulaatorid,  ehitusklotside ja ehtsa purjekaga, mänguväljak õues - programmid ja iseseisvaks külastuseks mõeldud materjalid on mängulised ja avardavad silmaringi nii lastel kui täiskasvanutel. Lennusadam on suletud 01.01.2024- mai 2024.

Loe edasi

Tallinna Tehnikaülikooli Muuseum

Tallinna Tehnikaülikooli Muuseum populariseerib teadust ning tutvustab tehnikateadusi ja ülikooliharidust. Atraktiivsed ja sisukad näitused kannavad hariduslikku eesmärki, interaktiivne ekspositsioon võimaldab huvilistel saada mitmekülgset informatsiooni. Saad näha teemanäituseid, interdistsiplinaarseid ning kaasaegse kunsti projekte. Tutvu näitustega meie kodulehel. Hea teada: Ekskursioonid palume ette tellida! Suvist lahtiolekut jälgi kodulehel! Muuseum asub TalTechi ülikoolilinnakus, põneva arhitektuuriga raamatukogu I korrusel.

Loe edasi

Eesti Tervisemuuseum

Eesti Tervisemuuseum Tallinna vanalinnas sobib oma ainulaadse atmosfääriga suurepäraselt tutvustama sisukaid ja populaarseid anatoomia- ning terviseteemalisi näituseid. 15 teematuba, käed-külge eksponaadid, hariva digiekraanid ja ainulaadsed plastinaadid inimkehast aitavad sul inimkeha ja -vaimu paremini tundma õppida ning innustavad oma tervise eest hoolt kandma. Sobib täiskasvanutele, lastele, õpilastele, noortele, peredele, gruppidele ja üksikkülastajatele. Tervisemuuseumi püsinäituse "Avameelselt Sinu kehast" ja teemanäituse "Uneversum" kohta lähemalt muuseumi kodulehelt. Tere tulemast!

Loe edasi

Arvutimuuseum

Tallinnas asuv Eesti vanim ja ainus arvutimuuseum on avatud kõigile huvilistele. Muuseum on suur erakogu ja pakub külastajatele nostalgilisi elamusi, uusi teadmisi ning põnevat ajaveetmist. Püsiekspositsioonis on näha palju huvitavat: - suurarvutid; - lauaarvutid ja terminalid; - sülearvutid; - pihuarvutid; - kalkulaatorid; - arvutikomponendid; - tarkvara; - raamatud. Eksponaadid ei ole klaasi taha pandud, vaid seisavad vabalt - nii saab parema ülevaate ja võib-olla leiad üles ka oma esimese arvuti. Muuseumis saad vanu arvutimänge mängida, soovi korral pakume eesti-, vene- või ingliskeelset ekskursiooni.

Loe edasi

PROTO avastustehas

Kujutle, et juhid maailma esimest autot, vedurit või kuumaõhupalli või kõnnid ookeani põhjas... Nüüd on see võimalik! Vaid siin, endises salajases allveelaevatehases kohtad uskumatute leiutiste prototüüpe, mis uusima tehnoloogia abil su silme ees ellu ärkavad. Sind ootavad üle 20 virtuaalreaalsus- ja tegevuseksponaadi, leiutiste põnev ajalugu, ekskursioonid, PROTO kohvik ja meenete pood. Soovid luua, leiutada, lennata, õppida ja käed külge panna? PROTO on just selleks loodud, pakkudes aasta elamuse nii suurtele kui väikestele.

Loe edasi

Eesti Politseimuuseum

Eesti Politseimuuseum - kogupere teemapark, kus saab läbi isetegevuse ja mängu kogeda politsei tööd. Meil saab mõõta enda reaktsioonikiirust auto roolis, panna selga politsei varustust, võtta sõrmejälgi, kehastuda eriüksuslaseks, kohtueelse uurimislabori spetsialistiks (lahata südant, tuvastada mõrvarelv), mõõta tänaval kiirust ja palju muud. Laste päralt on Lastemuuseum ja tegevusterohke siseõu (osavusrada, elektriautod, helikopter, mootorratas, politseijaoskond, liiklusväljak).  Kohapael huvilistele ELEKTROONILINE GIID (EST, ENG, RUS, FIN, GER, LV, LT). Põnev päev on garanteeritud kogu perele!  

Loe edasi

Eesti Kaevandusmuuseum

Tahad tõelisest kaevurielust maigu suhu saada? Siis ei jää muud üle, kui kummikud jalga, puhvaika selga ja lamp kätte. Just maa all näed, kuuled, maitsed ja tunned seda, mida mehedki, kes mitukümmend aastat igapäevaselt maa all rasket tööd tegid. Nüüd avatud ka Rikastusvabrik, mis näitab Sulle põlevkivi teekonda maa peal, räägib energia tekkimisest ja sellest, mis tulevikus energia valdkonnas juhtuma hakkab. Territooriumil saab ronida kopa sisse ja uudistada teisi kaevandusmasinaid. Hea teada: piletimüük maa alla lõppeb 2 h enne muuseumi sulgemist ja külastuseks vajalik eelbroneering

Loe edasi

Teaduskeskus AHHAA

Tahad end üllatada? Teaduskeskus AHHAA pakub nii teadust, põnevaid tegevusi, seiklusi kui ka mõnusat ajaviidet lastele ja täiskasvanutele. Meie keskusest leiad atraktiivse õpikeskkonna ning omandad uusi teadmisi. Kõik näitused on üles ehitatud "käed-külge"-meetodil, see tähendab, et sul on võimalus kõike ise tunnetada ja proovida. Olgu selleks siis planetaarium, koolilabori õppematerjalide loomine, põnevad tehnikaseadmed või teadusteater. Tule veeda meiega üks eriti lõbus ja hariv päev! Lisaks saad AHHAAs ka enda sünnipäeva tähistada.

Loe edasi

Hullu Teadlase kabinet Tartu Ülikooli muuseumis

Hullu Teadlase kabinet on Tartu Ülikooli muuseumis asuv teemaruum, mis kutsub nii lapsi kui ka täiskasvanuid avastama ja saama sõbraks teaduse ning teadlase tööga. Fantaasiarikas ja põnevate mehaaniliste interaktiivsete mänguasjadega ruum on koduks ning tööpaigaks Hullule Teadlasele, keda innustavad pidevalt tuhanded uued ideed ja küsimused ning kes ennastunustavalt püüab neile vastuseid leida. Sissepääs Tartu Ülikooli muuseumi piletiga, kuni 8-aastased tasuta.

Loe edasi

TYPA trüki- ja paberikunstikeskus

TYPA trüki- ja paberikunstikeskus asub vanas saapatehasehoones. Meie majas on võimalik näha paberi valmistamist, paberskulptuure, ajaloolisi trükipresse, puust ja tinast kirjatüüpe ning erinevaid teemakohaseid ekspositsioone ja vahetuvaid näitusi. Keskus pakub õpitubasid, nt paberi valmistamine, käsitöömärkmiku köitmine või tsüanotüüpia. Avastamisrõõmu jätkub nii erialaspetsialistile kui lastega perele.

Loe edasi

Automuuseum

Automuuseumis on väljapandud üle 70 erineva sõiduki, erinevatelt tootjatelt üle maailma. Näha saab Eestis nõukogude ajal liikunud sõiduautosid (siinhulgas Paul Keresele kuulunud 1963. aasta Ramblerit), Euroopa ja USA klassikalisi autosid kui ka ennesõjaaegseid uunikmasinaid.  Lisaks on väljapandud ekspositsioon mudelautodest. Kohapeal on ka pood, kus on võimalik soetada endale kirjandust ja kunsti autode ajaloost, mudelautosid jm. Automuuseum sobib külastamiseks igas vanuses autohuvilisele. Tulge kogu perega! 

Loe edasi

Eesti Lennundusmuuseum

Eesti Lennundusmuuseum tegutseb aastast 2002, olles välja kasvanud erakogust. Ekspositsioonis on 32 lennukit esindamas Rootsi, Venemaa, Poola, Ukraina, Šveitsi, Tšehhi, Prantsusmaa, Inglismaa, Soome, Itaalia ja USA lennutehnikat, 6 helikopterit, samuti õhutõrjekahurid ja kõikide nõukogude ajal Eesti territooriumil paiknenud maa-õhk rakettide esindajad. Mudelikogus on üle 500 kõrgkvaliteedilise lennuki, kopteri ja raketi maketi. Emotsioone ja avastamisrõõmu kogu perele pakuvad erinevad atraktsioonid.  

Loe edasi
Viimati muudetud: 19.04.2023