Parimad tubased lastekohad - tehnika ja teadus

Allikas: AHHAA keskus

Parimad tubased lastekohad - tehnika ja teadus

Oleme siia kogunud Eesti lastesobilike paikade paremad palad. Valiku aluseks oli tegevuste toimumine siseruumes, lastepärasus ja harivus ning võimalus ise käed külge lüüa. Tähelepanu Tallinnast väljas asuvatele põnevatele kohtadele: näiteks politseimuuseum Rakveres on nagu Lennusadamgi võitnud kõige kliendisõbralikuma muuseumi auhinna!

Eesti Politseimuuseum

Lääne-Viru maakond, Rakvere

Eesti Politseimuuseum - kogupere teemapark, kus saab läbi isetegevuse ja mängu kogeda politsei tööd. Meil saab mõõta enda reaktsioonikiirust auto roolis, panna selga politsei varustust, võtta sõrmejälgi, kehastuda eriüksuslaseks, kohtueelse uurimislabori spetsialistiks (lahata südant, tuvastada mõrvarelv), mõõta tänaval kiirust ja palju muud. Laste päralt on Lastemuuseum ja tegevusterohke siseõu (osavusrada, elektriautod, helikopter, mootorratas, politseijaoskond, liiklusväljak).  Kohapael huvilistele ELEKTROONILINE GIID (EST, ENG, RUS, FIN, GER, LV, LT). Põnev päev on garanteeritud kogu perele!  

Loe edasi

Lennusadam (Eesti Meremuuseum)

Harju maakond, Põhja-Tallinna linnaosa

Euroopa põnevaim meremuuseum on Lennusadamas!  Ajaloolises vesilennukite angaaris on väljas ligi 200 ehtsat eksponaati: tõeline allveelaev Lembit, sajandivanune jäämurdja Suur Tõll, vesilennuk Short 184, vanima Eesti päritolu laeva vrakk jpm. Avatud on kohvik MARU ja muuseumipood. Ümbermaailmareis allveelaeval, mereväe riietes pildistamine, akvaarium, simulaatorid, paberlennukite visked, lastenurk joonistamisvahendite, ehitusklotside ja ehtsa purjekaga, mänguväljak õues - programmid ja iseseisvaks külastuseks mõeldud materjalid on mängulised ja avardavad silmaringi nii lastel kui täiskasvanutel.

Loe edasi

Teaduskeskus AHHAA

Tartu maakond, Tartu linn

Tahad end üllatada? Teaduskeskus AHHAA pakub nii teadust, põnevaid tegevusi, seiklusi, kasulikke oskusi kui ka mõnusat ajaviidet. Meie keskusest leiad atraktiivse õpikeskkonna ning omandad uusi teadmisi. Kõik näitused on üles ehitatud "käed-külge"-meetodil, see tähendab, et sul on võimalus kõike ise tunnetada ja proovida. Olgu selleks siis planetaarium, koolilabori, õppematerjalide loomine, põnevad tehnikaseadmed või teadusteater. Meie juures on sul võimalik pidada isegi oma sünnipäeva. Lisaks tegutseb iga päev Lõunakeskuses 4D kino. AHHAA ootab Sind! NB! Kassa suletakse tund enne sulgemist.

Loe edasi

Kohtla Kaevanduspark

Ida-Viru maakond, Kohtla-Nõmme alev

Tahad tõelisest kaevurielust maigu suhu saada? Siis ei jää muud üle, kui kummikud jalga, puhvaika selga ja lamp kätte. Sest, kus mujal, kui maa all näed, kuuled, maitsed ja tunned just seda, mida mehed, kes mitukümmend aastat igapäevaselt maa all rasket tööd tegid. Nüüd avatud ka Rikastusvabrik, mis näitab Sulle põlevkivi teekonda maa peal, räägib energia tekkimisest ja sellest, mis tulevikus energia valdkonnas juhtuma hakkab. NB! Piletimüük maa alla lõppeb 2 tundi enne muuseumi sulgemist, Rikastusvabrikusse tund enne sulgemist.

Loe edasi

Tallinna Tehnikaülikooli Muuseum

Harju maakond, Mustamäe linnaosa

Tallinna Tehnikaülikooli Muuseum populariseerib teadust ning tutvustab tehnikateadusi ja ülikooliharidust. Atraktiivsed ja sisukad näitused kannavad hariduslikku eesmärki, interaktiivne ekspositsioon võimaldab huvilistel saada mitmekülgset informatsiooni. Saad näha teemanäituseid, interdistsiplinaarseid ning kaasaegse kunsti projekte. Tutvu näitustega meie kodulehel. Hea teada: Ekskursioonid palume ette tellida! Tellida saab ca 1 tunni pikkuse ekskursiooni. Suvist lahtiolekut jälgi kodulehel! Muuseum asub TalTechi ülikoolilinnakus, põneva arhitektuuriga raamatukogu I korrusel.

Loe edasi

Eesti Tervisemuuseum

Harju maakond, Kesklinna linnaosa

Eesti Tervisemuuseum asub Tallinna vanalinnas kahes keskaegses hoones. Ainulaadne atmosfäär ja külastuskeskkond sobivad suurepäraselt raamima kaasaegset anatoomia- ja terviseteemalist püsinäitust "Avameelselt Sinu kehast". Huvitav väljapanek ja mitmekesine haridusprogramm aitavad oma keha paremini tundma õppida ning innustavad tervise eest hoolt kandma.  Muuseumis on: - üle 15 põneva teematoa; - vahetuvad aastanäitused; - selgitavad giidituurid; - muuseumitunnid lastele ja suurematele huvilistele; - sünnipäevaprogramm; - ruumide rent erisündmusteks. Tea ja tunne, hooli ja hoia. Tule meile külla!

Loe edasi

Hullu Teadlase kabinet Tartu Ülikooli muuseumis

Tartu maakond, Tartu linn

Hullu Teadlase kabinet on Tartu Ülikooli muuseumis asuv teemaruum, mis kutsub nii lapsi kui ka täiskasvanuid avastama ja saama sõbraks teaduse ning teadlase tööga. Fantaasiarikas ja põnevate mehaaniliste interaktiivsete mänguasjadega ruum on koduks ning tööpaigaks Hullule Teadlasele, keda innustavad pidevalt tuhanded uued ideed ja küsimused ning kes ennastunustavalt püüab neile vastuseid leida. Hullu Teadlase kabinetti tagab sissepääsu Tartu Ülikooli muuseumi pilet.

Loe edasi

TYPA trüki- ja paberikunstikeskus

Tartu maakond, Tartu linn

TYPA trüki- ja paberikunstikeskus asub vanas saapatehasehoones. Meie majas on võimalik näha paberi valmistamist, paberskulptuure, ajaloolisi trükipresse, puust ja tinast kirjatüüpe ning erinevaid teemakohaseid ekspositsioone ja vahetuvaid näitusi. Keskus pakub õpitubasid, nt paberivalmistamine, plakati trükkimine, käsitöömärkimiku köitmine. Muuseum tegutseb ka trükikojana ning korraldab kursusi kunstitudengitele. Avastamisrõõmu jätkub nii erialaspetsialistile kui lastega perele.

Loe edasi

Arvutimuuseum

Harju maakond, Kristiine linnaosa

Tallinnas asuv Eesti vanim ja ainus arvutimuuseum on avatud kõigile huvilistele. Muuseum on suur erakogu ja pakub külastajatele nostalgilisi elamusi, uusi teadmisi ning põnevat ajaveetmist. Püsiekspositsioonis on näha palju huvitavat: - lauaarvutid ja terminalid; - sülearvutid; - pihuarvutid; - kalkulaatorid; - arvutikomponendid; - tarkvara; - raamatud. Eksponaadid ei ole klaasi taha pandud, vaid seisavad vabalt - nii saab külaline parema ülevaate ja võib-olla leiad üles ka oma esimese arvuti. Muuseumis saad vanu arvutimänge mängida, soovi korral pakume eesti-, vene- või ingliskeelset ekskursiooni.

Loe edasi
Viimati muudetud: 12.01.2021

Teema: Perega reisijale