Parimad tubased lastekohad - ajalugu ja loodus

Allikas: Jääaja Keskus

Parimad tubased lastekohad - ajalugu ja loodus

Oleme siia kogunud Eesti lastesobilike paikade paremad palad. Pakume välja huvitavamad tubased lastekohad, mis on seotud ajaloo ja loodusega. Valiku aluseks oli tegevuste toimumine siseruumes, lastepärasus ja harivus ning võimalus ka ise käed külge lüüa.

1

Jääaja Keskus

Tartu maakond, Äksi alevik

Kus elasid Euroopa viimased mammutid? Millised on jääaja jäljed Eestimaa looduses ja pärandkultuuris? Kas maailm liigub uue jääaja suunas? Kui suur on sinu ökoloogiline jalajälg võrreldes jääaegse küti omaga? Vastused leiad Jääaja Keskusest. Avastamisrõõmu jagub igas eas huvilistele. Jääaja Keskuse lähedal asuv National Geographicu kollane aken esindab Saadjärve piirkonda kui ühte Lõuna-Eesti 21st avastamist väärt paigast.

Loe edasi
2

Eesti Loodusmuuseum

Harju maakond, Kesklinna linnaosa

Eesti Loodusmuuseum kutsub Sind rännakule: tule kuula lugusid Eestimaa loodusest ning mõtestame üheskoos lahti selle salakõnelused! Loodusmuuseumist leiad nii mitmekülgseid teemasid käsitlevaid ajutisi näitusi kui põneva püsiekspositsiooni, mis tutvustab Eestimaa ligi 2000 miljoni aastast geoloogilist ajalugu, meie rikkaliku elustikuga metsasid ja salapäraseid soid. Võta kindlasti ette ka seiklus meie virtuaalreaalsuses ja vaata loodust nii nagu ei kunagi varem läbi liitreaalsuse rakenduse! Muuseumiga paremaks tutvumiseks pakume audiogiidi nii soome, inglise, vene kui eesti keeles. 

Loe edasi
3

Eesti Ajaloomuuseum - Suurgildi hoone

Harju maakond, Kesklinna linnaosa

Keskaegne Suurgildi hoone on läbi aegade etendanud linna elus silmapaistvat osa. Hoones asuva Eesti Ajaloomuuseumi püsiekspositsioon „VISA HING. 11 000 aastat Eesti ajalugu” aitab mõista Eestis elanud inimeste erakordsust ning tutvustab neid enim mõjutanud ajaloosündmusi. Vaadata saab ka ajutist näitust "Vabad müürlased. 250 aastat vabamüürlust Eestis", mis tutvustab maailma ühe vanima ja suurima liikmete arvuga ilmaliku organisatsiooni ajalugu, tänapäevaseid eesmärke ning vennaskonnaliikmete osa Eesti kultuuriloos.

Loe edasi
4

Tartu loodusmaja püsinäitus

Tartu maakond, Tartu linn

Tartu loodusmajas on alati vaatamiseks, avastamiseks ja õppimiseks mõni näitus. Ajutised näitused on saalis, fuajees ja teise korruse galeriis. Siin eksponeeritakse meie huvikooli õpilaste ja erinevate loomingukonkursside töid, professionaalsete kunstnike loomingut ja erinevaid temaatilisi õppenäitusi. Suviti avatakse suur püsiteemanäitus. Püsinäitus „Läbipaistev loodusmaja“ tutvustab stendidel meie maja loodussõbralikke ehitusmaterjale, tehnosüsteeme, jäätmekäitlust ja muid keskkonda säästvaid lahendusi. Mängida saab majas ja mänguväljakul. Külasta ka talveaeda! Näituste info on leitav siin.  

Loe edasi
5

Tartu ülikooli loodusmuuseum

Tartu maakond, Tartu linn

Püsinäitusel “Maa. Elu. Lugu” räägivad ligi 8000 loodusteadusliku eksponaati Maa arenguloo universumi tekkimisest tänapäevani. Näitusel saad uurida miljonite aastate taguse elu jälgi, imetleda säravaid mineraale, jälgida liblikate "öist lennujaama" või Devoni ajastust pärit rüükala liikumist. Tõtt saad vaadata esimese Eestist püütud šaakaliga ja kogeda inimkeha roomaja pilgu läbi. Kohtud ka külastajate mitme põlvkonna lemmikutega: põdra, piisoni ja kaelkirjakuga. Elavnurgas pakuvad elevust kuningpüüton, kilpkonn, roheleeguan ja paljud teised eksootilised väikeloomad. Tule koos perega!

Loe edasi
6

Sagadi Metsamuuseum

Lääne-Viru maakond, Sagadi küla

Sagadi mõisa kompleksis asub Sagadi metsamuuseum, mis tutvustab Eesti metsa ja pärandkultuuri, sealhulgas jahindust, puitkäsitööd ja palju keskkonnaga seonduvat. Siin võib näha põliseid ja tänapäevaseid metsakasutamise viise, töövahendeid nii metsa istutamiseks, mõõtmiseks kui raiumiseks, jahitrofeesid, seeni, putukaid jm. Lisaks on avatud metsamuuseumi Eesti käsitööpood. Tule tutvuma kogu perega!  Sagadi metsamuuseumis ootab Teid püsinäitus “Mets toidab". Ekspositsioon tutvustab meie metsa, mis katab poolt Eestimaad ja toidab tervet Eestit.

Loe edasi
7

Eesti Ringhäälingumuuseum

Järva maakond, Türi linn

Eesti Ringhäälingumuuseum asutati Türil 1999. aastal. Muuseumis on ringhäälingu ajalugu tutvustav püsinäitus esimesest saatekatsest kuni tänapäevani. Ette teatades on võimalik tellida muuseumis giidituur. Huvitav teada: 1937.a. Türil tööd alustanud raadiosaatejaam oli tol ajal Euroopa moodsaim. Ringhäälingumuuseumis on võimalik ise kuuldemängu või tele tegemist proovida (5€ osaleja). Muuseumis eksponeeritakse töötavaid eksponaate - Nipkowi kettaga televiisor, KVN, vanad valjuhääldid ja palju muud. Eesti Ringhäälingumuuseumis saad Sa ülevaate populaarsetest lastesaadetest läbi televisiooni ajaloo.

Loe edasi
8

Eesti Spordi- ja Olümpiamuuseum

Tartu maakond, Tartu linn

Uuenenud Eesti Spordi- ja Olümpiamuuseum pakub rohkelt teadmisi-tegemisi igas vanuses spordisõbrale! Püsinäitus „Eesti Spordi Lugu" avab ausalt ja atraktiivselt meie spordiloo huvitavamaid hetki – suurtest võitudest valusate kaotusteni, kangelastegudest dopingudraamadeni. Suurejooneline Eesti Spordi Kuulsuste Hall aga tutvustab meie spordilegendide saavutusi. Eriti põnevaks teevad muuseumi mitmed „käed-külge" atraktsioonid nagu näiteks rallisimulaator, VR legendaarsete spordiareenide ja –staaridega, UV-lauatennis, interaktiivne korvpallinurk, retrotuba, kommentaatorinurk ja ajalooline võimla. 

Loe edasi
Viimati muudetud: 25.09.2020

Teema: Perega reisijale, Kultuur ja Ajalugu

Uudiskiri