Parimad tubased lastekohad - ajalugu ja loodus

Allikas: Jääaja Keskus

Parimad tubased lastekohad - ajalugu ja loodus

Oleme siia kogunud Eesti lastesobilike paikade paremad palad. Valiku aluseks oli tegevuste toimumine siseruumes, lastepärasus ja harivus ning võimalus ka ise käed külge lüüa. Nüüdsest on võimalik külastada mitmeid muuseume Muuseumikaardiga. Osta see aadressilt muuseumikaart.ee ja saad piiramatult külastada enam kui 100 Eesti muuseumi, galeriid ja elamuskeskust.

1

Eesti Loodusmuuseum

Eesti Loodusmuuseumis on Eesti loodus sinu peopesal! Vaatamist-uurimist jagub kolmele korrusele! Tutvu linnaloodusega näitusel "Puudega linn", naudi trepigalerii väljapanekuid, saa tuttavaks aasta tegijatega, uuri üle Eesti kuulsaks saanud händkakku ja tema salapärast elu ning mine põnevale rännakule koos tuur Mariaga. Meie audiogiid on saadaval eesti, inglise ja vene keeles. Korralda meie juures oma lapse sünnipäev või koosviibimine kolleegidega.  Vaata täpsemalt meie kodulehelt. Loodust täis maja Tallinna vanalinnas ootab sind!

Loe edasi
2

Eesti Ajaloomuuseum - Suurgildi hoone

Üle 600 aasta vanune väärikas keskaegne Suurgildi hoone on läbi aastasadade olnud linna üks tuntuim kultuurisündmuste ja pidude korraldamise paik. Siin on näidatud kino ning tegutsenud veinikelder. Tänapäeval on hoone Eesti Ajaloomuuseumi üheks koduks. Siin saab nautida kaasaegset muuseumikeskkonda, näituseid, kontserte ja teemaõhtuid ning korraldada erinevaid sündmusi. 2014. aastal pälvis hoone esimeste seas uue Euroopa kultuuripärandi märgise.

Loe edasi
3

Eesti Filmimuuseum

Maarjamäe lossipargis asuvasse Filmimuuseumisse juhatab efektse "punane vaibaga" kaetud filmiallee. Näitus  „Duubel ÜKS“ võtab filmitegemise protsessi pulkadeks lahti, jagab kõigile filmide loomise ja filmitegijate saladusi ja annab aimu salapärasest kaameratagusest maailmast. Maagilises illusioonide ruumis kutsuvad üleelusuurused filmi sünniajast pärit masinad katsetama, kuidas pilt liikuma saadi.   Green-screen stuudios saab endast lustaka video salvestada. Hoones on 210-kohaline kino- ja konverentsisaal, kus saab korraldada  filmilinastusi ja esinduslikke üritusi.

Loe edasi
4

Paks Margareeta muuseum-külastuskeskus

Tere tulemast Paksu Margareeta muuseum-külastuskeskusesse! UNESCO pärandisse kantud kompleks annab ülevaate merekaubandusest, -ametitest ja navigatsioonist nii keskajal kui ka purje-, auru- ja mootorlaevade ajastul. Ühtekokku on 1000 m² ekspositsioonipinda. Tähteksponaadiks on 2015. a. Kadriorust leitud 700 aastane Koge vrakk. Näha saab ligi 70 laevamudelit, millest 17 on just näituse jaoks loodud, ligi 700 eset ning 50 digi- ja käed-külge lahendust. Külastuskeskuse katusel asub vaateplatvorm, millelt avaneb kaunis vaade Tallinna vanalinnale Paks Margareeta on valitud Aasta turismiobjektiks 2021

Loe edasi
5

Kumu kunstimuuseum

Kumu on Eesti Kunstimuuseumi peahoone ning suurim ja esinduslikem näitusepaik Eestis. 2006. aastast avatud Kumu kunstimuuseumi ülesandeks on hoida ja mõtestada Eesti kunsti alates 18. sajandist tänapäevani. Kumu näeb oma rolli sotsiaalse ja kultuurilise arutelu loojana, seda nii kunstiajaloo väljapanekutes kui ka kaasaegse kunsti galeriis, mis on uute ideede laboriks kunstnikele Eestist ja välismaalt. Kumu püsiväljapanek tutvustab eesti kunsti 18. sajandi algusest kuni 1991. aastani, vahetuvad näitused hõlmavad lisaks rahvusvahelist ja kaasaegset kunsti. Vaata Kumu näituse- ja sündmusekalendrit.

Loe edasi
6

Jääaja Keskus

Jääaja Keskus on põnev elamuskeskus, mis räägib elust pärast viimast jääaega. Kaasahaarava keskuse sümboliks on 10 000 aastat tagasi elanud mammutid. Kuidas on aastatuhandete jooksul kujunenud elu Maal? Kas on tulemas uus jääaeg? Ekspositsioon pakub ülevaadet jääaja tekke põhjustest ja mõjust maakerale, tutvustab Eesti looduse ja inimasustuse arengulugu, kliimamuutuste põhjuseid ja nende uurimist ning ka tuleviku nägemust elatavast keskkonnast. Asume Saadjärve kaldal, suvel viime loodushuvilised oma parvega ka järve avastama. Avatud on Jääkaru kohvik.  Tule ja vaata, tulevik algas juba eile!  

Loe edasi
7

Tartu loodusmaja püsinäitus

Tartu loodusmajas on alati vaatamiseks, avastamiseks ja õppimiseks mõni näitus. Ajutised näitused on saalis, fuajees ja teise korruse galeriis. Siin eksponeeritakse meie huvikooli õpilaste ja erinevate loomingukonkursside töid, professionaalsete kunstnike loomingut ja erinevaid temaatilisi õppenäitusi. Suviti avatakse suur püsiteemanäitus. Püsinäitus „Läbipaistev loodusmaja“ tutvustab stendidel meie maja loodussõbralikke ehitusmaterjale, tehnosüsteeme, jäätmekäitlust ja muid keskkonda säästvaid lahendusi. Mängida saab majas ja mänguväljakul. Külasta ka talveaeda! Näituste info on leitav siin.  

Loe edasi
8

Tartu Ülikooli loodusmuuseum

Püsinäitusel “Maa. Elu. Lugu” räägivad ligi 8000 loodusteadusliku eksponaati Maa arenguloo universumi tekkimisest tänapäevani. Näitusel saad uurida miljonite aastate taguse elu jälgi, imetleda säravaid mineraale, jälgida liblikate "öist lennujaama" või Devoni ajastust pärit rüükala liikumist. Tõtt saad vaadata esimese Eestist püütud šaakaliga ja kogeda inimkeha roomaja pilgu läbi. Kohtud ka külastajate mitme põlvkonna lemmikutega: põdra, piisoni ja kaelkirjakuga. Elavnurgas pakuvad elevust paljud eksootilised väikeloomad. Tule avasta üksi või koos sõprade ja perega!

Loe edasi
9

Eesti Spordi- ja Olümpiamuuseum

Eesti Spordi- ja Olümpiamuuseum pakub rohkelt teadmisi-tegemisi igas vanuses spordisõbrale! Püsinäitus „Eesti Spordi Lugu" avab ausalt meie spordiloo huvitavamaid hetki – suurtest võitudest valusate kaotusteni, kangelastegudest dopingudraamadeni. Suurejooneline Eesti Spordi Kuulsuste Hall aga tutvustab meie spordilegendide saavutusi. Eriti põnevad on mitmed käed-külge atraktsioonid nagu VR legendaarsete spordiareenide ja -staaridega, interaktiivne korvpallinurk, retrotuba, kommentaatorinurk ja ajalooline võimla.

Loe edasi
10

Lodjakoja teemapark

Lodjakoja teemapargis saab igaüks oma silmaga vaadata, kuidas ehitatakse ajaloolist laeva - 24 m pikkust kahemastilist Emajõe-Peipsi lotja. Lisaks on kõik oodatud lodjamudelit meisterdama, madrusetarkusi õppima, külastama sepikoda, proovima vanaaegseid lodjandusega seotud töid ja uurima lodjalaevanduse ajalugu. Kinokojas saab vaadata lodjakroonikaid ja slaidiseeriaid. Lodjakoda tegutseb ajalooliste laevade ehituskeskuse, teemapargi, muuseumi, konverentsikeskuse ja näitusepaigana, kus asub ka kohvik, algavad viikingi - ja lodjaretked ning tegutseb sadam.  Külastades Lodjakoda, aitad teha ajalugu!

Loe edasi
11

Eesti Rahva Muuseum (ERM)

Ligi 6000 m² näitusepinda Eesti suurimas muuseumis kutsub püsinäitusel „Kohtumised" avastama eestlaste argipäeva läbi ajaloo ja saama osa soome-ugri rahvaste eluolust püsiväljapanekul „Uurali kaja". Muuseumielamust täiendavad vahetuvad näitused. Külastajaid ootab restoran ning laia valikuga muuseumipood. ERMi välialad kutsuvad puhkama ja piknikku pidama. Raadi järve kaldal asub romantiline rotund ja klaaskatusega viinaköök ning skulptuuripark. ERM pakub õpitubasid, haridusprogramme ja giidituure 11 keeles. ERM on kaasaegne konverentsikeskus ja rahvusvaheliste ürituste toimumispaik.

Loe edasi
12

Varnja Elava Ajaloo muuseum

Varnja Elava Ajaloo Muuseum tutvustab vanausuliste elulaadi 19. sajandi lōpul – 20. sajandi algupoolel. Muuseumis uuritakse kolme Peipsi-äärse küla elu. Armastusega loodud muuseum annab külastajale võimaluse tunda sajanditevanust hõngu. Ettetellimisel pakub muuseum soovijatele samovarist teed ja vene ahjus küpsetatud pirukaid. Täpsem hind selgub teenusepakkujaga kontakteerudes. Soovi korral on võimalik tellida giid (20 eurot). Kuna muuseum on väike, mahub giidituurile korraga kuni 40 inimest.

Loe edasi
13

Eesti Ringhäälingumuuseum

Eesti Ringhäälingumuuseum asutati Türil 1999. aastal. Muuseumi asukohaks valiti Türi, kus aastatel 1937-1941 asus Riigi Ringhäälingu saatejaam, mille 196,6 meetri kõrgune antenn oli valmimise aastal Euroopa moodsaim.  Muuseumis on ringhäälingu ajalugu tutvustav püsinäitus esimesest saatekatsest kuni tänapäevani. Ette teatades on võimalik tellida muuseumis giidituur. Alates 1. detsembrist on uuendatud teleajaloo püsinäitus avatud ja ootab külalisi. Kahe aasta jooksul läbis uuenduskuuri kogu näitus. Projekti toetas Muinsuskaitseamet läbi "Muuseumide kiirendi" programmi.

Loe edasi
14

Tartu loodusmaja näitused

Tartu loodusmajas on alati vaatamiseks, avastamiseks ja õppimiseks mõni näitus. Ajutised näitused on saalis, fuajees ja teise korruse galeriis. Siin eksponeeritakse meie huvikooli õpilaste ja erinevate loomingukonkursside töid, professionaalsete kunstnike loomingut ja erinevaid temaatilisi õppenäitusi. Suviti avatakse mõni suurem erinäitus. Püsinäitus „Läbipaistev loodusmaja“ tutvustab stendidel meie maja loodussõbralikke ehitusmaterjale, tehnosüsteeme, jäätmekäitlust ja muid keskkonda säästvaid lahendusi. Mängida saab majas ja mänguväljakul. Külasta ka talveaeda! Näituste info on leitav siin.  

Loe edasi
15

Narva Muuseum

Narva Muuseum pakub piiripealseid elamusi. Narva linnuses avati suvel 2020 uus püsiekspositsioon, mis räägib enam kui 700 aastat vana linnuse ajaloost. Põhjaõues, mis on Narva Muuseumi tõlgendus 17. sajandi varauusaegsest käsitööliste linnaosast, tegutsevad praegu tekstiilikoda, nahakoda ja sepikoda, kus õpetatakse kõiki soovijaid. Vanas magasiaidas (aadressil Vestervalli 21) 1991. aastal avatud Kunstigaleriis on eksponeeritud tööd Narva Muuseumi kunstikogust, sh I. Šiškini ja I. Aivazovski omad. Narva Muuseumis on avastamist tervele perele!

Loe edasi
Viimati muudetud: 19.04.2023

Teema: Kultuur ja Ajalugu