Parimad tubased lastekohad - ajalugu ja loodus

Parimad tubased lastekohad - ajalugu ja loodus

Allikas: Jääaja Keskus

Oleme siia kogunud Eesti lastesobilike paikade paremad palad. Valiku aluseks oli tegevuste toimumine siseruumes, lastepärasus ja harivus ning võimalus ise käed külge lüüa.

1

Jääaja Keskus

Tartu maakond, Äksi küla

Kus elasid Euroopa viimased mammutid? Millised on jääaja jäljed Eestimaa looduses ja pärandkultuuris? Kas maailm liigub uue jääaja suunas? Kui suur on sinu ökoloogiline jalajälg võrreldes jääaegse küti omaga? Vastused leiad Jääaja Keskusest. Avastamisrõõmu jagub igas eas huvilistele. Jääaja Keskuse lähedal asuv National Geographicu kollane aken esindab Saadjärve piirkonda kui ühte Lõuna-Eesti 21st avastamist väärt paigast.

Loe edasi
3

Eesti Loodusmuuseum

Harju maakond, Kesklinna linnaosa

Eesti Loodusmuuseumis saab kõige muu põneva seas maailma avastada nii, nagu seda tajuvad loomad. Valida on ka hulga regulaarsündmuste seast, näiteks iganädalane Öökulli akadeemia põnevate esinejatega, teadlaste klubid tillukestele, väikestele ja noorteadlastele, loodusretked.    

Loe edasi
4

Eesti Ajaloomuuseum - Suurgildi hoone

Harju maakond, Kesklinna linnaosa

Eesti Ajaloomuuseumi Suurgildi hoone võimaldab kontrollida oma teadmisi arvutiprogrammide abil, mängida hansakaupmeest, sattuda eri ajastutesse ajakapslis ning asuda loheretkele, uurides minevikku koos Suurgildi hoone lohega.

Loe edasi
5

Tartu loodusmaja püsinäitus

Tartu maakond, Tartu

Tartu Loodusmaja püsinäitus sobib ideede kogumiseks majaomanikule, õppematerjaliks kooliklassidele ning põnevaks ja harivaks ajaveetmiseks lastega peredele. Näitusel saad teada: *kuidas ehitatakse maju loomariigis; *kuidas kasvavad loodusmajas eksootilised tarbetaimed – nt banaan, ananass, kakaopuu, kohvipuu –, ja kus on nende kodumaa; *kuidas ehitada maja energiasäästlikuks ja säästa vett; *milliste materjalidega on loodusmaja ehitatud ning kuidas jõuavad majja soojus- ja elektrienergia ning joogi- ja kastmisvesi;   *kuidas sorteerida jäätmeid ja kuhu need edasi suunduvad.

Viimati muudetud: 02.10.2017

Teema: Reisieelistus