Parimad tubased lastekohad - ajalugu ja loodus

Allikas: Jääaja Keskus

Parimad tubased lastekohad - ajalugu ja loodus

Oleme siia kogunud Eesti lastesobilike paikade paremad palad. Valiku aluseks oli tegevuste toimumine siseruumes, lastepärasus ja harivus ning võimalus ise käed külge lüüa.

1

Jääaja Keskus

Tartu maakond, Äksi alevik

Kus elasid Euroopa viimased mammutid? Millised on jääaja jäljed Eestimaa looduses ja pärandkultuuris? Kas maailm liigub uue jääaja suunas? Kui suur on sinu ökoloogiline jalajälg võrreldes jääaegse küti omaga? Vastused leiad Jääaja Keskusest. Avastamisrõõmu jagub igas eas huvilistele. Jääaja Keskuse lähedal asuv National Geographicu kollane aken esindab Saadjärve piirkonda kui ühte Lõuna-Eesti 21st avastamist väärt paigast.

Loe edasi
2

Eesti Loodusmuuseum

Harju maakond, Kesklinna linnaosa

Eesti Loodusmuuseumis saab kõige muu põneva seas maailma avastada nii, nagu seda tajuvad loomad. Valida on ka hulga regulaarsündmuste seast, näiteks iganädalane Öökulli akadeemia põnevate esinejatega, teadlaste klubid tillukestele, väikestele ja noorteadlastele, loodusretked.    

Loe edasi
3

Eesti Ajaloomuuseum - Suurgildi hoone

Harju maakond, Kesklinna linnaosa

Eesti Ajaloomuuseumi Suurgildi hoone võimaldab kontrollida oma teadmisi arvutiprogrammide abil, mängida hansakaupmeest, sattuda eri ajastutesse ajakapslis ning asuda loheretkele, uurides minevikku koos Suurgildi hoone lohega.

Loe edasi
4

Tartu loodusmaja püsinäitus

Tartu maakond, Tartu linn

Tartu Loodusmaja püsinäitus sobib ideede kogumiseks majaomanikule, õppematerjaliks kooliklassidele ning põnevaks ja harivaks ajaveetmiseks lastega peredele. Näitusel saad teada: *kuidas ehitatakse maju loomariigis; *kuidas kasvavad loodusmajas eksootilised tarbetaimed – nt banaan, ananass, kakaopuu, kohvipuu –, ja kus on nende kodumaa; *kuidas ehitada maja energiasäästlikuks ja säästa vett; *milliste materjalidega on loodusmaja ehitatud ning kuidas jõuavad majja soojus- ja elektrienergia ning joogi- ja kastmisvesi;   *kuidas sorteerida jäätmeid ja kuhu need edasi suunduvad.

Loe edasi
5

Tartu ülikooli loodusmuuseum

Tartu maakond, Tartu linn

Püsinäitusel “Maa. Elu. Lugu” räägivad ligi 8000 loodusteadusliku eksponaati Maa arenguloo universumi tekkimisest tänapäevani. Näitusel saad uurida miljonite aastate taguse elu jälgi, imetleda säravaid mineraale, jälgida liblikate "öist lennujaama" või Devoni ajastust pärit rüükala liikumist. Tõtt saad vaadata esimese Eestist püütud šaakaliga ja kogeda inimkeha roomaja pilgu läbi. Kohtud ka külastajate mitme põlvkonna lemmikutega: põdra, piisoni ja kaelkirjakuga. Elavnurgas pakuvad elevust kuningpüüton, kilpkonn, roheleeguan ja paljud teised eksootilised väikeloomad. Tule koos perega!

Loe edasi
6

Sagadi Metsamuuseum

Lääne-Viru maakond, Sagadi küla

Sagadi mõisa kompleksis asub Sagadi metsamuuseum, mis tutvustab Eesti metsa ja pärandkultuuri, sealhulgas jahindust, puitkäsitööd ja palju keskkonnaga seonduvat. Siin võib näha põliseid ja tänapäevaseid metsakasutamise viise, töövahendeid nii metsa istutamiseks, mõõtmiseks kui raiumiseks, jahitrofeesid, seeni, putukaid jm. Lisaks on avatud metsamuuseumi Eesti käsitööpood. Tule tutvuma kogu perega!  Sagadi metsamuuseumis ootab Teid püsinäitus “Mets toidab". Ekspositsioon tutvustab meie metsa, mis katab poolt Eestimaad ja toidab tervet Eestit. 15.07 kuni 30.09.2017 on avatud Jahitrofeede näitus.

Loe edasi
7

Eesti Ringhäälingumuuseum

Järva maakond, Türi linn

Eesti Ringhäälingumuuseum asutati Türil 1999. aastal. Muuseumis on ringhäälingu ajalugu tutvustav püsinäitus esimesest saatekatsest kuni tänapäevani. Ette teatades on võimalik tellida muuseumis giidituur. Huvitav teada: 1937.a. Türil tööd alustanud raadiosaatejaam oli tol ajal Euroopa moodsaim. Ringhäälingumuuseumis on võimalik ise kuuldemängu või tele tegemist proovida (4€ osaleja). Muuseumis eksponeeritakse töötavaid eksponaate - Nipkowi kettaga televiisor, KVN, vanad valjuhääldid ja palju muud. Eesti Ringhäälingumuuseumis saad Sa ülevaate populaarsetest lastesaadetest läbi televisiooni ajaloo.

Loe edasi
8

Eesti Spordi- ja Olümpiamuuseum

Tartu maakond, Tartu linn

Baltimaade suurim spordimuuseum avas 2017. aasta märtsis muuseumi ajaloo suurima elamusnäituse "Kõik mängu!" Pallimängudest rääkiv näitus kätkeb endas enam kui 10 erinevat tehnilist lahendust, mis on uudsed, põnevad ja harivad. End on võimalik proovile panna väga erinevatel spordiga seotud aladel- reaktsiooniseina juures, kommenteerida ja anda intervjuud koos Kalev Kruusiga, testida enda servikiirust ja palju-palju muud põnevat. Igav siin kohe kindlasti ei hakka! Muuseumi teiselt korruselt leiavad spordiajaloo huvilised spordimuuseumi püsinäituse, kus on võimalik teha ajarännak Eesti spordiloos.

Loe edasi
Viimati muudetud: 24.04.2018

Teema: Perega reisijale

Uudiskiri