Mis on Hiiumaal erilist? Loe läbi ja oled põhiliste faktidega kiirelt kursis.

Allikas: Visit Estonia

Mis on Hiiumaal erilist? Loe läbi ja oled põhiliste faktidega kiirelt kursis.

Hiiumaa on koht, kus saavad kokku inimene ja loodus, vanad traditsioonid ja innovatsioon, kohalik ja üleilmne mõõde. Siin saad maitsta kohalikku loodusväega toitu ning nautida loodusest inspireeritud kunsti.

Hiiumaal on see miski, mis ära võlub – tunned seda kohe, kui jalad puudutavad saare pinda. Hiiumaal heliseb kõik, ka hiidlaste enda hing.

Muusika ja Hiiumaa

"Head üllatused Hiiumaal leiavad neid, kes on selleks sisemiselt valmis." Erkki-Sven Tüür

Väike saar on tuntud suurte heliloojate poolest, kes siin sündinud või elu jooksul siia jõudnud. Hiiumaal on sündinud Eesti klassikalise muusika rajaja Rudolf Tobias, siin on kodu leidnud ilmakuulus helilooja Erkki-Sven Tüür, kelle 60. juubelit sel aastal tähistame.

Siinseid kaunilt kõlavaid muusikafestivale jagub igale maitsele, paljud neist toimuvad roheliselt helisevas Hiiumaa looduses. Kõigil neil on oma väljakujunenud sisu ja lähenemine – Hiiu Folk, Sõru Jazz, Hiiumaa Homecoming Festival, Pärdi päevad Hiiumaal, Pühalepa muusikafestival, Hiiumaa Kammermuusikapäevad, Kreegi päevad Hiiumaal, Kalana Saund, Hiiumaa Öölaulupidu jne.

Roheline saar

Foto: Visit Estonia

Roheline Hiiumaa

Hiiumaal on unikaalne ja mitmekesine loodus, mis on säilinud tänu siinsete inimeste oskusele elada kooskõlas kauni looduse ja tundliku saarekeskkonnaga. Seepärast on siinne saar UNESCO tunnustusega elukeskkond – siin on kui mudel, mida peaks järgima nii Eestis kui kaugemal.

Hiiumaa on roheline ka säästliku mõtteviisi osas. Hiidlased teavad, et hästi elamiseks tuleb hoida tarbimine mõistuse piirides. Esivanemate põline oskus elada täna nii, et jaguks ka homme, on siinse jätkusuutlikkuse ja arengu alus.

Hiiumaa Roheline Märk tunnustab kohalikke tooteid, mis väärtustavad kohalikku loodusressurssi, traditsioonilisi oskusi ja siinset kultuuri. Heliseb puhas, roheline Hiiumaa toit, mis võitnud paljude eestimaalaste südamed.

Ümbritsetud merest

Foto: Visit Estonia

Hiiumaa eluolu

Pikad liivarannad, sügavad vaikusest helisevad laaned, väikesed külad, kuulsad tuletornid – see on suurepärane koht aja mahavõtmiseks ja rahulikuks puhkuseks. Imekaunis loodus, suurte lainetega surfirand, ideaalne paik matkamiseks, paadiga või purjeretkedel avastamiseks.

Romantiline Sääretirp, kuulus Ristimägi, armas Kärdla vana elektrijaam, hubane Vaemla Villavabrik, Põhilise leppe kivid, Helmerseni kivikülvi rändrahnud... Ka Ristna Merekaubamajas - mereprahi muuseumis on, mida vaadata ja mille üle mõtiskleda.

Tule imeliselt helisevale Hiiumaale – puhka, naudi, avasta – ja ka sinu hing lööb helisema!

Viimati muudetud: 16.08.2022

Teema: Saared, Kultuur ja Ajalugu, Loodus, Söök, Jook ja Ööelu