Viljandi ordulinnuse varemed

Allikas: Marek Metslaid

Viljandi

Viljandi on enamiku eestlaste jaoks folkmuusika pealinn, Eesti suurima iga-aastase muusikafestivali toimumispaik. Siiski ei meelita Viljandi mitte ainult kultuuri ja festivalidega, vaid sobib kõigile, kes armastavad kauneid loodusvaateid ning väärika ajalooga õdusa väikelinna õhustikku.

Külaskäik Viljandisse tähendab rohelust, võimsa linnuse varemeid, käänulisi munakivitänavaid, hubaseid kohvikuid ja kaunist järve, mille ääres asuvad tenniseväljakud, mänguplatsid, vettehüppetorn ja paadilaenutus.

Lisaks Eesti suurimale folgipeole toimub Viljandis muidki sündmusi: vanamuusika festival; kitarrifestival; omapärane Viljandi Music Walk, mille esinejad ja esinemispaigad kunagi ei kordu; sportlikest üritustest rattamaratonid ja juba alates 1928. aastast iga aasta 1. mail jooks ümber Viljandi järve.

Suviti lehvib linnas hansaaegsete kaupmeeste vaim, kui inimesed riietavad end ajaloolistesse kostüümidesse ning korraldavad laatu, näitusi ja pidusid.

Kultuurielamust pakuvad aasta läbi Ugala teater, Viljandi Kultuuriakadeemia ning ainulaadne naivistliku ja autsaider-kunstiga tegelev Kondase keskus; Bonifatiuse Gild korraldab õpitube. Vaata paljusid Viljandi vaatamisväärsusi virtuaaltuurina

Testi oma teadmisi Viljandist vahvas külastusmängus ja võid võita reisi kahele Viljandisse. Mäng on avalik 31. augustini 2019.

Kuhu minna ja mida teha
Uudiskiri