Pärnu rannaniidu vaatlustornid ja linnalehmad

Pärnu rannaniidu vaatlustornid ja linnalehmad

Papiniidu tänav-92, Pärnu linn, Pärnu

Vaata kaardil

Mere äärde Pärnu rannaniidule, Papiniidu ja Hirve tänava otsa ehitatud linnuvaatlustornide tipust on tore nii linde vaadelda kui rannaniitu ja merelahte imetleda.
Mõlemad tornid on omapärase tugeva puitsõrestikuga risttahukad, mis välistab tornide kõikumise linnuvaatluse ajal. 8 meetri kõrgustes tornides on infostendid lindude ning rannaniidu kaitsealuste taimede joonistustega.
Kaitseala loodi siin juba 1958. a säästmaks haruldasi ja liigirikkaid rannaniite. Maist oktoobrini tuuakse siia nende hooldamiseks veised ehk „linnalehmad“, kes pilliroogu nosivad ja keda on eemalt tore jälgida. 

Ajad ja hinnad
Avatud aastaringselt

Ööpäevaringselt

Omadused
Ligipääsujuhend

Rannaniidul on kaks torni, Google Maps kaardilt leitav kui "Mai vaatlustorn" ja "Raeküla vaatlustorn". Mai vaatlustorni juurde pääseb Papiniidu tänavalt, kus asub ka parkla. Raeküla vaatlustorni juurde viib Kalevi puiestee ja Hirve tänava ristumiselt tee, torni juures on ka parkla.

Ligipääs
  • Ekskursioonibussiga
  • Sõiduautoga
Koordinaadid
Vaata kaardil
Hinnangud
lauraseine

lauraseine

Nice and wild

Worth a visit if you are travelling to Parnu. Very calm and quiet. Nice and wild. Although I guess I didn't see everything. :)

piwo665

piwo665

Lovely natural place

Swampy area, unique natural habitats, absolutly different of central-european environment. Wooden bog walk and watchtower.

Clement K

Clement K

A big green park near the old city, next to the beach. Excellent for walking, bicycling.

A very good urban park. Many places to walk or bicycle. Elegant old villas inland, coastal dunes and marsh separating it from the beach. Burger stands at the main beach area serve average family/teen...

Tutvu ka teiste pakkumistega
Lähipiirkonnas
Vaata kaardil