Kotka matkarada

Kotka matkarada

Lõpe küla, Alutaguse vald, Ida-Viru maakond

Vaata kaardil

Kotka matkarada tutvustab madal- ja siirdesood ning liivaseid vallseljakuid, mis on tekkinud jääaja lõpus kuhjunud setetest. 

Matkates mööda laudteed näed rabamättaid, siirdesoo taimestikku ja jäänukjärve, tänaseks peaaegu kinni kasvanud veekogu. Raja keskel  ja Rüütli soo servas asuvad metsaonnid ning pinda on piisavalt ka telkimiseks., Samas on lõkkekohad ning mõnusad katusealused istumiskohad.

Rada saab alguse Iisaku asula lähistelt vanast liivakarjäärist ja lõppeb Rüütli soos Alliku külas. Kogu raja pikkuseks on 7 km, kuid võid matkata ka ainult mööda Rüütli soo 1,5 km pikkust laudteeringi.


Ajad ja hinnad

Avatud aastaringselt

Ööpäevaringselt

Omadused

Ligipääsujuhend

Iisaku alevist keerata Tudulinna peale, sealt sõita teise kilomeetripostini. 50 meetrit peale kilomeetriposti keerab tee vasakule. Seda mööda sõita 1,5 km liivakarjäärini, kus asubki Kotka matkaraja alguses Liivamäe parkla. Lühem 1,5 km rada saab alguse matkaraja teises otsas Rüütli rabas. Siseneda Kotka bussipeatusest, mis asub Iisakust 1 km Tartu suunas. Maantee ääres suunaviit Kotka matkarada. Raja alguseni 5 km.

Ligipääs

  • Viidastatud või tähistatud
  • Ekskursioonibussiga
  • Ühistranspordiga
  • Sõiduautoga

Lähedal asuvad peatused

Buss: Iisaku

Koordinaadid

Vaata kaardil

Lähipiirkonnas

Vaata kaardil