Ennuksemäe metsavendade punker

Ennuksemäe metsavendade punker

ENNOKSE, Raassilla küla, Viljandi vald, Viljandi maakond

Vaata kaardil

Oled Sa kuulnud metsavendadest? Kutsun Sind Ennuksemäe metsavendade punkrisse, mis on Eesti suurim selle teemalist ajalugu jutustav koht. 

Esmalt rajati see vendade Jaan ja Evald Sova poolt 1944. aastal, kui nad põgenesid okupatsioonivõimude eest. Punkrit on mitmeid kordi taastatud ja hävitatud. Pärast pikki aastaid ootab Sind taastatud punker, kus on kaks sisse- ja väljapääsu, kuus nari, köetav pliit ning tunnel, mis omakorda ühendab punkrit mäe jalamil asuva sissepääsuga. 

Punker on avatud igal aastaajal, iga päev ja kell ilma etteteatamata.
Tule üksi, pere või sõpradega. Kõik on oodatud!

Ajad ja hinnad
Avatud aastaringselt

Ööpäevaringselt

Omadused
Ligipääsujuhend

Viljandi poolt tulles tuleb 100 meetrit pärast Raassilla silda keerata paremale kruusateele. Ristmikul on viit „Ennuksemäe metsavendade punker 5“. Mustla poolt liikudes on 175 meetrit pärast Raassilla bussipeatust keerata vasakule kruusateele. Ristmikul on viit „Ennuksemäe metsavendade punker 5“. 400 meetri pärast läheb tee kaheks ja viit näitab „Ennuksemäe metsavendade punker 4,6“. Ristmikult tuleb hoida paremale. Seejärel tuleb sõita mööda kruusateed edasi kuni parklani, mis asub Ennuksemäe metsavendade punkrini viiva matkaraja alguses. Matkarada punkrini on umbes 1,5 km.

Ligipääs
  • Ainult jalgsi
Koordinaadid
Vaata kaardil
Tutvu ka teiste pakkumistega
Lähipiirkonnas
Vaata kaardil
Uudiskiri Uudiskiri