You Are Out There

Internetist on saanud ammu koht, kus inimesed meiega kõigepealt tuttavaks saavad. Isiklikud veebisaidid, Facebooki profiilid ja Twitteri kontod tutvustavad meid maailmale. Lisame iga päev innukalt igat sorti uusi digiprofiile, kasutajatunnuseid ja avatare. Meie koopiad on kõikjal ja elavad oma elu.

„You Are Out There“ räägib klassikalise teisikuloo multimeediaandmete lavastusena. Berliinis tegutsev etendusrühmitus žongleerib meie digitaalsete ja ametiasutustes talletatud koopiatega reaalajas, miksib identifitseerimise ajalugu odavate trikkidega, näitab identiteedi ebapüsivaks muutumist ja käest libisemist. 

Sünnitunnistused, juhiload, passid, viisad, tööload ja biomeetrilised fotod: ametiasutuste andmebaasides elavad meie koopiad meist eraldi. Samal ajal kasutavad ettevõtted neid oma huvides ära. Kuna meie sotsiaalmeediakuvandeid kasutavad ära riiklikikud turvasüsteemid ja eraettevõtted, siis saavutavad need üha suurema kontrolli meie füüsilise eksistentsi üle. Koopiad muutuvad teisikuteks, kes püüdlevad iseenda eesmärkide poole ja pöörduvad meie vastu. Nagu igas heas teisikuloos, toidame neid oma unistuste ja traumadega, teadvustamata enesele, et muudame nad iga liigutusega tugevamaks.

Eksperimentaalse IT-tehnoloogia ja alatu mustkunstniku abil uurib „You Are Out There“ identiteediga manipuleerimise ulatust, muutes publiku multimeedia tondiloo kaasosaliseks.

Kontseptsioon, tekst, esitus, lavastus: Chris Kondek. Christiane Kühl
Kontseptsioon, tekst, esitus, IT: Idella Craddock, Chris Kondek, Christiane Kühl 
Kompositsioon, muusika: Hannes Strobl
Lavakujundus, kostüümid: Sonja Füsti(ülespanek: Sarai Feuerherdt)
IT: Felix Marthaler
Videodisain: Phillip Hohenwarter, Victor Morales, Ruth Stofer 
Valguskujundus ja tehniline juhtimine: Marc Zeuske 
Lisauuringud ja dramaturgia: Maria Rößler 
Tänud Priska Herger 

Produktsioon: Künstlerhaus Mousonturm Frankfurtja doublelucky productions. Kaasproduktsioon: Münchner Kammerspiele,Schauspiel Leipzigja Gessnerallee Zurich festivali Frankfurter Positionen 2017 raames. Toetaja: Saksa föderaalne kultuuri- ja meediavolinik ning Saksa föderaalne poliitikahariduse keskus Saksa rahvusvaheliste produktsiooniettevõtete liidu (Bündnis internationaler Produktionshäuser) raames.

Etendus on inglise keeles. Pikkus 75 minutit. 

Palun võtke fotoga isikut tõendav dokument kaasa.

Etendust näidatakse Eesti Goethe Instituudi korraldatava avaliku interdistsiplinaarse sümpoosioni „e-realiteetide lahti pakkimine: tegutsemisvõimekus, kodakondsus, vastutus digitaalajastul raames, mis toimub 27. ja 28. septembril 2019 Vaba Lava teatrikeskuses. 

Rohkem infot SIIN

 

Internetist on saanud ammu koht, kus inimesed meiega kõigepealt tuttavaks saavad. Isiklikud veebisaidid, Facebooki profiilid ja Twitteri kontod tutvustavad meid maailmale. Lisame iga päev innukalt igat sorti uusi digiprofiile, kasutajatunnuseid ja

Ajad ja hinnad
Põhja-Tallinna linnaosa, Vaba Lava Tallinna teatrikeskus

You Are Out There

27.09.2019, 19:30 - 23:59

Hind alates: 5 €
Maksimumhind: 10 €
Omadused
Uudiskiri