WAUHAUS (Helsingi) 'Flashdance'

Kanuti Gildi SAAL tähistab Soome 100. juubelit kahe lavastusega, meile juba tuttavalt kunstnike kollektiivilt W A U H A U S. Eläköön, Suomi!

Neist esimene on “Flashdance”, mille idee sündis mõeldes vaataja nägemismeelest ja selle ebastabiilsusest. Mis juhtuks etenduse kogemisega, kui selle harjumuspärane tajumine on häiritud?

“Flashdance”-i tegevus toimub varjudes ja hämaras valguses. Siinses lavastuses on pimedus potentsiaalne ruum, kus vaataja isiklikud piirid ja tajud ajast ning ruumist on hajutatud. Vaataja on silmitsi oma nägemisvõimete piiriga ja piiritu kujutlusvõime maastikuga.
“Flashdance”-i keskel on suur must prügikott, mida selle sees olevad tantsijad liigutavad. Koti väline vorm moodustab ühe olendi, organismi jagatud seisundist. “Flashdance” on tugev audio-visuaalne kogemus, mis ärgitab vaatajat kasutama kõiki oma meeli.
Väljastpoolt vaadates me ei tea, milline sisemus on. Valguses seistes me ei näe pimedust. Meie ühiskonnas, mis on valgusest ja kontrollist läbistatud, äratab Flashdance üles selle, mis on müstiline ja alateadvuslik. “Flashdance” on teine osa triloogiast, mis on oma nime saanud tantsufilmidelt. Esimene osa triloogiast, “Dirty Dancing” esietendus oli Zodiak-is - Uue Tantsu Keskuses Helsingis ja seda nägi meie publik 2015. aasta lõpus.

W A U H A U S on Helsingis tegutsev kunstirühmitus, mis on aktiivne kaasaegses etenduskunstide maailmas. W A U H A U S-i kuuluvad lavastaja Anni Klein, stsenograaf Samuli Laine, koreograaf Jarkko Partanen ja helikunstnikud Jussi Matikainen ning Heidi Soidinsalo. Nad loovad oma töid erinevates ruumides, nii väikestes eksperimentaalteatrites kui ka suurtel staadionitel. W A U H A U S-i töid on kirjeldatud kui kaasaegne etenduskunst, mis kasutab pop-kultuuri, on võimeline samaaegselt lahutama meeli kui ka valgustama meie ühiskonna struktuure. W A U H A U S-i töid defineerib esteetika, kus erinevad materjalid, valgus ja heli suhestub elava esinejaga.

Idee: W A U H A U S
Laval: Hanna Ahti, Wilhelm Grotenfelt, Johannes Purovaara
Lava taga: Laura Haapakangas, Anni Klein, Samuli Laine, Jarkko Partanen, Jani-Matti Salo, Heidi Soidinsalo
Foto: Katri Naukkarinen, Jani-Matti Salo
Produktsioon: Zodiak - Center for New Dance, Kanuti Gildi SAAL, W A U H A U S
Residentuuri toetus: O Espaco do Tempo, Portugal
Toetajad: Kone Foundation, Arts Promotion Centre Finland, Jenny ja Antti Wihurin Rahasto, Suomen Kulttuurirahasto, [DNA], Creative Europe Programme of the European Union
Esietendus: 7.12.2016 Zodiak - Center for New Dance, Helsingi
Eesti etendusi toetab Eesti Kultuurkapital
Kestus: 50’

Keel ei ole takistuseks / Language no problem

www.wauhaus.fi/

Lisainfo: www.saal.ee

Kanuti Gildi SAAL tähistab Soome 100. juubelit kahe lavastusega, meile juba tuttavalt kunstnike kollektiivilt W A U H A U S. Eläköön, Suomi!

Neist esimene on “Flashdance”, mille idee sündis mõeldes vaataja nägemismeelest ja selle ebastabiils

Ajad ja hinnad
Kesklinna linnaosa, Kanuti Gildi SAAL, Tallinn

WAUHAUS (Helsingi) 'Flashdance'

04.12.2017, 19:30 - 20:20

05.12.2017, 19:30 - 20:20

Hind alates: alates 8 €
Maksimumhind: alates 12 €
Omadused