Vaimulikumuusika festival CREDO

Vanavene muusika ansambel „Sirin“ Andrei Kotovi juhatusel
(Moskva, Venemaa)

"LAUL HELGEST PARADIISIST "


Programmis: XVI – XVIII sajandi jumalalaulud, kuulus viisipruuk, realine ja demstvennõi mitmehäälsus, varajane partes laul, kloostriviisipruuk, vaimulik luule, psalmid, jõulusandilaulud.

Vanavene muusika ansambel „Sirin“ oli loodud 1989. aastal professionaalsete muusikute poolt, kes ühinesid eesmärgiga taaselustada vanad õigeusu laulutraditsioonid.

Ühendades uurimis- ja laulutegevust ning tuginedes muusikateadlaste ja filoloogide saavutustele püüavad muusikud anda uut elu XV – XVIII sajandi vanavene kirikulauludele. Ansamblil on väga mitmekesine repertuaar, millesse kuulub znamennõi, putevoi, demestvennõi, kiievi, bulgaaria, kreeka viisipruuk ning erinevad kloostri viisipruugid, vene polüfoonia varajased vormid, varajane vene partes laul.

Ansambli unikaalne tegevus seisneb vaimuliku luule kogumises, uurimises ja esitlemises. See on rahva muusika- ja poeetilise loomingu algupärane žanr, milles on säilinud aastasadade vanune vene rahva õigeusklik maailmakäsitlus.

Ansambli „Sirin“ edu põhineb originaalsel repertuaaril ja esitlusstiilil, laulukultuuri kõrgemal tasemel. Ansambel on osalenud paljudel keskaja- ja kirikumuusika festivalidel Venemaal ja teistes riikides. „Sirini“ esinemisi saadab suur edu nii Venemaal kui ka Euroopa riikides, Aasias, Aafrikas ja Ameerikas.

Oma töös toetub „Sirin“ kahtlemata jumalateenistuspraktika tundmisele Ansambel on pidevas otsingus, äratades ellu iidseid teoseid ning luues uusi vorme, mis pakuvad elavat huvi tänapäeva juhtivatele heliloojatele. Koostöös juhtivate režissööridega on ansambel loonud terve rea teatriteoseid, mis on teeninud ära nii publiku kui ka kriitiku tunnustuse: müsteerium „Jeremia nutulaulud“ kuulsa Anatoli Vassiljevi lavastuses, üle 150 vaatemängu Moskvas, vaatemäng Catania (Sitsiilial) festivali Taormina raames 1997. aasta jaanuaris, 4 vaatemängu Berliini teatris Habbel Theater 1997. asta mais, 5 vaatemängu Avignoni Festivali ametlikus programmis 1997. aasta juunis, „Kuldmask“ 1996. aasta parima teatrietenduse nominatsioonis, vaatemängud Eestis, Rootsis, (1998) ja Hispaanias – Sevillas ja Barcelonas 1999. aasta jaanuaris.  
Osalemine lavastustes „Mozart ja Salieri“ (Anatoli Vassiljevi lavastus, teater „Škola Dramatitšeskogo Iskusstva“); „Sinel“ (Valeri Fokini lavastus, teater „Sovremennik“); „Totter poeem“ (Kama Ginkase lavastus, noorsooteater TJUZ); „Vaesus pole pahe“ (Aleksandr Koršunovi lavastus, Malõi Teatr).

Vanavene muusika ansambel „Sirin“ Andrei Kotovi juhatusel
(Moskva, Venemaa)

"LAUL HELGEST PARADIISIST "


Programmis: XVI – XVIII sajandi jumalalaulud, kuulus viisipruuk, realine ja demstvennõi mitmehäälsus, varaj

Ajad ja hinnad
Tartu, Tartu Pauluse kirik

Vaimulikumuusika festival CREDO

25.11.2017, 19:00 - 23:59

Hind alates: 10 €
Maksimumhind: 13 €
Kesklinna linnaosa, Estonia kontserdisaal, Tallinn

Festivali gala. Vanavene muusika ansambel SIRIN

26.11.2017, 19:00 - 23:59

Hind alates: 12 €
Maksimumhind: 15 €
Omadused