Vaimuliku muusika festival "Credo"

Moskva Patriarhaadi meeste kammerkoor "Drevnerusskij raspev", mida juhib üks maailma väheseid kirikulõhe-eelsete vanavene laulude meistreid ja asjatundjaid Anatoli Grindenko, asutati 1983. aastal Troitse-Sergi suurkloostris. 1985. aastal reorganiseeriti see Volokolamski ja Kolõma metropoliit Pitirimi õnnistusel Moskva Patriarhaadi kirjastusosakonna kooriks, mille koosseisu kuulusid Moskva kirikute lauljad. Kammerkoor "Drevnerusskij raspev" on omamoodi loominguline labor, kus on ühendatud teadlaste ja esinejate jõupingutused.
Maailma meediakajastuste järgi on koor muutnud täielikult ettekujutust vene muusikast. Sügavad vanavene laulutraditsioonide teadmised, loominguline kogemus ja talent on võimaldanud Anatoli Grindenkol viia koor "Drevnerusskij raspev" vene kirikumuusikat esitavate juhtivate kollektiivide hulka.
Kontsertkavades demonstreerib koor hiilgavat meisterlikkust eri stiilide esitamisel, alates kirikulõhe-eelsest ja veneetsiapärasest laulmisstiilist, mis olid valdavad 17. sajandi Venemaal, 18. sajandi "vene barokist" ja lõpetades 19. ja 20. sajandi vene klassikute ning vene rahvalauludega.

Moskva Patriarhaadi meeste kammerkoor "Drevnerusskij raspev", mida juhib üks maailma väheseid kirikulõhe-eelsete vanavene laulude meistreid ja asjatundjaid Anatoli Grindenko, asutati 1983. aastal Troitse-Sergi suurkloostris. 1985. aastal reorganiseer

Ajad ja hinnad
Kesklinna linnaosa, Jaani kirik

Meeskoor Drevnerusskij Raspev / Vaimuliku muusika festival "Credo"

19.06.2018, 19:00 - 21:00

Hind alates: 15 €
Maksimumhind: 18 €
Tartu linn, Tartu Pauluse kirik

Meeskoor Drevnerusskij Raspev / Vaimuliku muusika festival "Credo"

20.06.2018, 19:00 - 21:00

Hind alates: 12 €
Maksimumhind: 15 €
Omadused