Kontaktüritused kuues Šveitsi linnas näitasid šveitslaste huvi Eesti vastu

Allikas: Visit Estonia/Andri Peetso

Visit Estonia tutvustas Šveitsis koos partneritega Eestisse reisimise ja Eestis puhkamise võimalusi. Tutvustustuuril osalesid Eckerö Line, Tallinkhotels/Tallink Silja, Wildnest Resort, Reisiekspert, Chalaro Reiseservice ja Air Baltic. Kontaktüritustel kohtuti ühtekokku 75 Šveitsi reisibüroo ja reisikorraldajaga.

Road-show marsruudile jäid Genf, Lausanne, Bern, Luzern, Basel ja Zürich ehk siis kolm suuremat prantsuse- ja kolm saksakeelset linna. Kõik kohtumised algasid üldise Eesti tutvustamisega, misjärel said ettevõtted reisikorraldajatega üksühele suhelda. Seejärel toimus Eesti peamiste turismitoodete presentatsioon ja pärast seda oli ettevõtjatel võimalus end veel lühidalt ettekande vormis tutvustada.

Visit Estonia esindaja Evely Baum-Helmis: „Šveitslased tundsid huvi meie kestlike turismitoodete vastu. Näiteks taheti teada, kas Šveitsist saab Eestisse rongiga ja millised on kohapeal rongiga reisimise võimalused. Jutu seest käisid läbi ka sellised teemad nagu linnapuhkus Tallinnas, kultuuripealinn Tartu, looduselamused, matkad, golfireisid, erilised majutuskohad erinevates Eesti piirkondades kui ka kõrgetasemelised luksuslikud majutuspaigad."

Eriti elavat huvi tunti Eesti vastu Šveitsi prantsusekeelses osas, täpsemalt Lausanne's, kus tegutsevad riigi suuremate reisikorraldajate prantsuskeelsete harude tootejuhid. „Neilt kokkusaamistelt jäi positiivsena kõlama see, et šveitslasel ei ole keeruline meie juurde tulla. Tallinnal on tänu Swiss International Air Lines'ile otselennuühendus Zürichiga ning väga head ühendused on ka airBalticul - nii Riiast kui edaspidi hooajaliste lendude näol ka suunal Genf-Tallinn. Lisaks, nagu me ka kõigil kohtumistel šveitslastele rääkisime, on merepiirita riigi elanikele omaette elamus tulla Eestisse hoopiski laevaga Helsingist," sõnas Baum-Helmis.

Šveitslaste Eesti huvi kinnitab statistikagi: kui 2022. aastal oli jaanuarist septembrini šveitslaste ööbimiste arv Eestis 13 785, siis käesoleval aastal sama perioodil juba 20 054. Tõsi, koroonaeelsele näitajale jääb ööbimiste number veel alla, aga aastane kasv 45% on igal juhul tubli edasiminek.

Visit Estonia ja ettevõtete kontakttuur jõudis ka Šveitsi B2B reisiajakirja Travelnews, artikkel "Estland punktet bei Schweizer Reiseprofis".