Allikas: Visit Estonia

Visit Estonia Soome tiimi B2B tegevused sõnas ja pildis

Visit Estonia Soome turu sügiskalender on olnud tihe nii siin- kui sealpool Soome lahte. „Taome rauda siis, kui see on kuum – jah, meie peamiselt turismiturult Soomest tuleb praegu palju B2B päringuid ning külastusi Eestisse, millele lisanduvad meie oma planeeritud tegevused, mistõttu möödus november eriti toimekalt," märgib Visit Estonia Soome B2B kliendisuhete juht Malle Kolnes. Väike ülevaade viimastel nädalatel tehtust:

  • 3. novembril toimus Helsingis Soome turismiala Oscarite jagamine ehk Finnish Tourism Gala, kus osales 380 Soome turismivaldkonna professionaali. Visit Estonia oli sel korral ürituse partneriks, õhtu muusikalise poole eest hoolitses vokaalansambel Estonian Voices. Pidulikul galal autasustati parimaid. Kõrge tunnustuse „Aasta turismimõjutaja 2023" pälvis Henna Mikkilä, kes peab Facebooki gruppi Tallinnatärpit. Tallinnatärpit on Eestist ja Tallinnast huvituvate Soome inimeste virtuaalne pesa, kus põhjanaabrid jagavad omavahel teavet ja kogemusi kõikvõimalikel Tallinna ja Eestiga seonduvatel teemadel alates transpordist kuni kaubanduseni. Grupil on üle 77 000 liikme. Samuti peab Mikkilä blogi nimega Sooloiluja, kus vahendab soome ja inglise keeles oma rahvuskaaslastele Eesti ja Tallinna teemalisi (reisi)uudiseid ning jagab soovitusi ja nõuandeid, kuhu minna, mida külastada, kus šopata jne.
  • 7. novembril võõrustas Visit Estonia koos Visit Tallinnaga Pohjolan Matkade rühmakogujaid. 80-pealine grupp külastas Rocca al Mare vabaõhumuuseumi ja Haapsalu linnust.
  • 8. novembril läks eetrisse järjekordne Soome reisikorraldajate hommikushow Aamukahvit, kus sel korral oli teemaks toiduturism ning külalisteks Visit Estonia toiduteema juht Helina Andruškevitšus ja restorani MEKK peakokk Rene Uusmees. „Aamukahvit on Visit Tallinna ja Visit Estonia korraldatav soomekeelne B2B infotund. Kohtume üle kahe kuu Soome reisikorraldajatega virtuaalsel hommikukohvil, kus räägime põhjanaabrite reisikorraldajatele lahti meie olulisemad turismiuudised. Sel korral oli Soomes 54 kuulajat-vaatajat," räägib Kolnes.
  • 9. novembril võtsime kokku MATKA2024 turismimessi Eesti eksponendid ning vahetasime mõtteid, milliste stendide ja plaanidega messile minna ja kusmaal ettevalmistustega oleme. Rohkem infot!
  • 10. novembril tutvusid reisikorraldaja Ikaalisten matkatoimisto 15 reisimüüjat Tallinki Victoria laevaga, mis alustas oktoobris Tallinn-Helsingi liinil kurseerimist. Külastati ka PoCo popkunsti muuseumi. Visit Estonia käis partnereid tervitamas.
  • 13. novembril olid Visit Estonial külas Soome Haaga-Helia ametikõrgkooli turismiala üliõpilased. Andsime kümnele noortele ülevaate Eesti turismist. Lisaks Tallinnale väisasid särasilmsed noored ka Pärnut ja Saaremaad.
  • 14. novembril kohtus Visit Estonia Helsingis PR-agentuuri Aviareps korraldatud workshopil 25 Soome partneriga.
  • 17. novembril oli Visit Estonia koos meie DMOde ja turismiettevõtjatega taas Helsingis, sedakorda B2B workshopil Soome reisikorraldajatega (44 inimest). Ühe päeva jooksul kogunes Eesti ja Soome partnerite vahel kakssada (sic!) 12-minutilist B2B kohtumist. Töötoas osalenuid innustas ja inspireeris Eestisse reisima estofiil Jaakko Ahti. Eesti kultuuriesindaja Soomes Grete Ahtola andis ülevaate kultuuripealinn Tartu ägedamatest sündmustest.
  • 18. ja 19. novembril oli Visit Estonia koos mitmete turismiorganisatsioonide ja- ettevõtetega väljas Soome suurimal Eesti kultuuri, turismi, käsitööd ja toitu tutvustaval festivalil Martin markkinat ehk mardilaadal. Mardilaada teemaregiooniks olid sel korral Tartu ja Lõuna-Eesti. Ürituse päevakavva mahtus ka intervjuu meie muuseumikaardi esindaja ja Eesti suurima muuseumifänniga, kes tegi seitsme kuu jooksul kogunisti 165 muuseumikülastust. Mardilaata külastas kahe päeva jooksul 12 000 huvilist, veebi vahendusel jälgis laada kultuuriprogrammi veel lisaks 5500 soomlast.

Ja mida toob detsember, Soome sünnipäevakuu? Jõulukuul osaleme Soome suurima reisikorraldaja Matkapojat kliendiüritusel ja jätkame ettevalmistusi jaanuarikuiseks MATKA turismimessiks.

Galerii