Allikas: Ken Murk

USA Rahvusringhääling tegi Eestist kolm reisisaadet

USA Rahvusringhäälingu (The Public Broadcasting Servis ehk PBS) võttetiim koos saatesarja Curious Traveler juhi Christine von Bloklandiga väisas tunamullu Eestit, et filmida siin reisisarja kuuenda hooaja jaoks kolme episoodi jagu materjali. Saated läksid eetrisse sel sügisel ning kolmest episoodist viimane, mis räägib Eesti mõisatest ja lossidest, on praegugi veel eetris.

Emmyga pärjatud USA saatejuht Christine von Blokand võttis oma Eesti kogemuse kokku nii: „Mina soovitan oma saate vaatajatel Eesti reis kindlasti plaani võtta. Eesti suuremate linnade imekaunid vanalinnad, keskaegne hoonestus ning hilisemate sajandite arhitektuuripärlid on just täpselt see, mida ameeriklased Euroopa puhul nii väga armastavad. Ent erinevalt paljudest teistest linnadest Euroopas, ei ole Eesti linnad ülerahvastatud. Ajaloohuvilist paelub kindlasti, kuivõrd paljud rahvad ja riigivõimud nagu näiteks baltisakslased, skandinaavlased, venelased ja nõukogude võim, on Eesti käekäiku mõjutanud ning seda rikkalikku ajaloopärandit on Eestis ka kõikjal tunda. Eriti vahetult tajub seda külastades Peeter Suure rajatud Kadrioru lossi ja saksa aadlike koduks olnud mõisahäärbereid. Aga kõige ehedama maigu Eesti ajaloost saab suhu ilmselt siis, kui minna paganlikust muinasajast pärinevasse suitsusauna. Eesti kultuurile nii oluline suitsusaun ühes saunakombestikuga on kantud UNESCO maailma vaimse kultuuripärandi esindusnimistusse. Ahjaa, üks väike kompliment ka. Filmisime tiimiga Eestis kümme päeva ja võin käsi südamel öelda, et selle aja jooksul ei kohanud me ainsatki ebaviisakat inimest. Päris ausalt!"

Curious Traveler on mitmeid teleauhindu võitnud rahvusvaheline reisisaade, mis on eetris PBS-i ja CreateTV telekanalites. Esmakordselt eetrisse jõudvatel saadetel on üle 700 000 vaataja. Kordussaadete, rahvusvahelise levi, Amazon Video ning lennu- ja kruiisifirmade kaudu küündib vaatajate hulk üle miljoni. USAs on reisisaated järelvaadatavad kuni neli ja rahvusvaheliselt kuni kolm aastat. Nagu nimigi ütleb on saade Curious Traveler mõeldud uudishimulikule vaatajale. Sari viib harivale ja meelelahutuslikule ringreisile mööda põnevaid paiku üle maailma, tuues iga sihtkoha kohta telepublikuni väheteada fakte. Curious Traveler kuuenda hooaja tosin saadet on pühendatud Eestile, Šveitsile, Poolale, Saksamaale ja Hollandile.