Allikas: Rauno Liivand

Touresti raames toimub Eesti suurim turismialane B2B kontaktüritus

8.-10. veebruarini toimuva Eesti oma turismimessi Tourest eel korraldab Visit Estonia koos Eesti Turismi- ja Reisifirmade Liiduga (ETFL) workshopi nimega Tourest Hosted Buyers Program. Workshop leiab aset juba viiendat korda ning selle raames kutsutakse Eestisse välisriikide reisikorraldajaid, kes veel ei müü Eestit kui turismisihtkohta või küll teevad seda, ent soovivad oma Eesti tootevalikut laiendada.

Selle aasta kontaktüritusel osaleb 42 välisreisikorraldajat Euroopast. Tegemist on suurima turismialase B2B kontaktüritusega Eestis, kus on etteplaneeritud ca kolmsada kohtumist Eesti sihtkohtade ja turismiettevõtetega. Kõige enam on välisostjaid Soomest ja Saksamaalt, aga ka Itaalia, Hispaania, Rootsi, Norra, Suurbritannia, Holland ja Šveits on esindatud. Sama ürituse raames toimub ka Tallinna päev, kus külalised tutvuvad pealinna uute turismitoodetega.
Workshopi järel toimub viis FAM-reisi, mis viivad reisikorraldajad tutvuma Ida- ja Lääne-Virumaa, Tartu, Pärnu ning Saaremaa ja Muhuga.

„Nii workshopi kui sellele järgnevate tootetutvusreisidega tutvustame reisikorraldajatele Eestit kui mitmekülgset ja atraktiivset reisisihtkohta. Eesti turismiettevõtetele on see hea võimalus luua Euroopa reisikorraldajatega otsekontakte ning saada oma toote müügiks välisturgudel uusi väljundeid," rääkis Visit Estonia äriturunduse tiimijuht Kristiina Kästik.
Tourest Hosted Buyers Program'i kaaskorraldajateks Visit Estonia ja EFTLi kõrval on AirBaltic, kes osalejad sihtturgudelt kohale lennutab, ning Tallinna Teletorn, kelle lennuka vaatega ruumides kontaktüritus toimub. Samuti Tallinki ja Hestia hotellid, kus välisreisikorraldajad pealinnas viibides ööbivad.

Jälgi Touresti infot: https://tourest.eu/